آشنایی با ققنوس - ققنوس در فناوری اطلاعات
آژانس هوایی ققنوس


برخی از کارگزار های وب سرویسی اکنون و آینده نزدیک آژانس ققتوس

معرفي :
آژانس مسافرتي ققنوس همواره تلاش كرده است در صنعت گردشگري كشور پيشرو باشد و همگام با پيشرفت و دستاورد هاي بين المللي اين صنعت حركت نمايد. از اين رو بيش از سه سال است كه با انجام تحقيقات گوناگون و بررسي پيشرفت هاي حاصل شده در فناوري هاي گردشگري، اقدام به ايجاد مجموعه خدمات آنلاين و به روز نموده ايم.
شروع به كار :
پس از حدود يكسال تحقيق و بررسي و مذاكره با كارگزار هاي معتبر بين المللي، آژانس ققنوس با همكاري شركت ايده پرداز اقدام به ايجاد بستر فناوري اطلاعات و خدمات الكترونيك خود نمود و از همان ابتدا كار را با هدف تمام مكانيزه شدن فعاليت ها و خدمات آژانس آغاز كرديم تا آژانس ققنوس بتواند خدماتي نوين و لحظه اي به مشتريان حضوري و به خصوص غير حضوري خود دهد.
حاصل تمام اين تلاش هاي مستمر بستر نرم افزاري و سخت افزاري يكپارچه و كاملا منطبق بر علم فناوري روز است كه زمينه هاي توسعه آن همه روزه افزايش مي يابد. از فعاليت هاي فناوري اطلاعات آژانس ققنوس مي توان به برخي از گزينه هاي ذيل اشاره كرد :
سامانه مديريت گردشگري اكسين :
با توجه به گستردگي فرايند هاي آژانس ققنوس در برگزاري تور هاي خود از برنامه ريزي آنها گرفته و ارتباط با شبكه كارگزار هاي خود براي دستيابي به بهترين خدمات و نرخ ها تا فروش تور ها و سپس مراحل ويزا و عمليات، همواره نياز داشتن به يك بستر نرم افزاري يكپارچه احساس مي شد. با تهيه سامانه مديريت گردشگري اكسين اكنون تمامي اين مراحل گوناگون و پيچيده در يك بستر نرم افزاري جامع در حال انجام است. وجود ابزار هاي گوناگون ديگري در اين مجموعه مانند سامانه اتوماسيون اداري و نظر سنجي، به قابليت هاي Backoffice آژانس ققنوس كمك بسزايي كرده است.
وب سرویس فروش آنلاین هتل های بین المللی :
آژانس مسافرتی ققنوس بیش از 10 سال بود که همکاری بسیار نزدیکی با شرکت معتبر و یزرگ GTA در زمینه رزرواسیون هتل های جهان و برگزاری گروه های مسافرتی را داشته است. آژانس ققتوس جز تنها نماینده های ایران آنها است و گاهی اوقات در زمان های سخت اقتصادی شاید تنها نماینده فعال آنها بوده است. از این رو با انجام مذاکره های گوناگون، آژانس ققنوس اولین دارنده ارتباط وب سرویسی با شرکت GTA در ایران شد که با پیاده سازی وب سایت رزرواسیون خود در اواخر سال 92، از اولین آژانس های دارای سامانه فروش آنلاین هتل های جهان بوده است.
وب سرویس فروش آنلاین پرواز های بین المللی :
پس از موفقعیت های پیاده سازی سامانه رزرواسیون لحظه ای هتل ، آژانس ققنوس به دنبال گسترده نمودن دامنه خدمات آنلاین خود شد و طبیعتا خدمتی که جای خالی آن احساس می شد، سیستمی برای فروش آنلاین پرواز های سراسر جهان بود. از این رو آژانس ققنوس با دو شرکت معتبر Amadeus و Iati وارد مذاکره شد تا بتواند با ایجاد ارتباط وب سرویسی با آنها این ویژگی ضروری را به خدمات خود بیفزاید. هر دو شرکت ابتدا Iati و سپس Amadeus قابلیت اتصال را فراهم نموده اند و اکنون این سیستم ها در داخل مجموعه آژآنس در حال تست و بررسی هستند تا بزودی به عموم مردم ارائه شوند.
سامانه Whitelabel و همکاری نزدیک با آژانس ها و دفاتر رزرواسیون خدمات گردشگری :
شاید از جذاب ترین کار های فنی که در مجموعه ققنوس اتفاق افتاده باشد، راه اندازی سامانه Whitelabel است. این سامانه تخصصی که مانند سیستم های فوق با همکاری شرکت ایده پرداز انجام شد، به آژانس های همکار و دیگر دفاتر رزرواسیون خدمات گردشگری امکان آنزا می دهد که در بستر وبسایت خود و کاملا بنام خود موتور جستجوی هتل های بین المللی آژانس ققنوس را به عموم مردم ارائه دهند تا با خیالی آسوده و بدون دخالت آژانس ققنوس بتوانند خدمات آنلاین به مشتریان و بازدید کنندگان خود ارائه دهند.
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ققنوس محفوظ مي باشد.