مقاصد گردشگری ميلان

ميلان

معرفي
ميلان در مركز بزرگترين دشت شمال ايتاليا يعني دشت پادانا( Padana) قرار گرفته است و مانند پلي اروپا و جنوب ايتاليا را به يكديگر متصل مي كند. شهري با ترافيك گيج كننده كه آن را پايتخت معنوي ايتاليا مي خوانند. در اولين نگاه به ميلان از معماري زيبا آن لذت خواهيد برد. فرقي ندارد هم معماري سنتي و هم مدرن اين شهر جذاب و ديدني است. ميلان بهشتي براي علاقه مندان به خريد است. از فروشگاه هاي بزرگ و لوكس تا بوتيك هاي كوچك، ميلان محل تولد بسياري از برندهاي مشهور دنيا است. رستوران هاي ايتاليايي سنتي، كافه هاي كنار خيابان و بستني فروشي هاي مشهور ايتاليايي از بايدهاي ميلان است. از نقاط ديدني اين شهر مي توان به كليساي مشهور سانتا ماريا دل فيوره، كليساي دومو ميلان( Duomo)، تئاتر اسكالا(La Scala theatre)، بناي پالازو رئال(Palazzo Reale) و بازديد از تابلوي مشهور شام آخر اثر لئوناردو داوينچي(Leonardo da Vinci’s The Last Supper) اشاره كرد. ورزش و به خصوص فوتبال در خون مردم مبلان است، علاقه مندان به فوتبال حتما از موزه ي باشگاه اينترميلان(Museo Inter Milan) ديدن كنند. شهرآورد فوتبال بين تيم هاي اينتر ناسيونال ميلان و آث ميلان همواره تماشاگران بسياري را به استاديوم مي كشاند و بازار كركري و رجز خواني گرم است.
مردم ميلان:
مردمي با سليقه هاي خاص هستند كه علاقه زيادي به لباس هاي روز ، هنر و غذا هاي درجه يك دارند.ميلاني ها بسيار پر كار هستند و غيرت خاصي به بنا هاي تاريخي خود و همچنين باشگاه هاي فوتبال خود دارند.مردمي مودب هستند و به مسافران تا حد توان كمك مي كنند اما اصلا دوست ندارند گردشگران در مورد مسائل سياسي ايتاليا نظر دهند.
زمان مناسب براي سفر :
آب و هواي ميلان تا حدودي مديترانه اي است. گرم و شرجي در تابستان و سرد و مه آلود در زمستان. بهترين زمان براي بازديد از ميلان ماه فروردين مصادف با بهار يا ماه آبان در فصل پاييز است.
رفت و آمد :
شبكه ي حمل و نقل عمومي ميلان منظم و مفيد است. اين سيستم كه شامل اتوبوس، مترو و قطارهاي شهري است از 6 صبح تا نيمه شب فعاليت دارد. بليت هاي يك روزه را با قيمت 3 يورو از ايستگاه ها تهيه كنيد. تاكسي ها را سخت مي توان متوقف كرد بنابراين بهتر است آنها را در ايستگاه هاي سطح شهر بيابيد.
جاذبـــــــــه هاي ديـــــدنــي :
 • پارك هاي سمپيونه(Parco Sempione) و جيارديني (Giardini Pubblici) :
 • جاذبه ي توريستي : فضاي سبز،موزه ها،آرامش،بنا هاي زيبا،قصري تاريخي،پياده روي،محل بازي براي بچه ها
 • كليساي دومو : جاذبه ي توريستي : فرهنگي ، تاريخي ، معماري ديدني،چشم انداز هاي زيبا از بالاي كليسا
 • قلعه اسفورزسكو(Castello Sforzesco) : جاذبه ي توريستي : معماري زيبا ، چشم انداز ديدني ، موزه ها، عكاسي
 • فروشگاه شكلات لولا(Lula Cioccolato) : جاذبه ي توريستي : خريد انواع شكلات هاي خوشمزه،بسته بندي هاي لوكس
 • موزه تئاتر اسكالا(Teatro la Scala Musuem) : جاذبه ي توريستي : نمايش تاريخ تئاتر ايتاليا و انواع ابزار نمايش
 • كاخ رئال :
 • جاذبه ي توريستي : معماريِ زيبا ، تاريخي،نمايش آثار هنري
 • خيابان هاي Via Montenapoleone، Via della Spiga و Via Sant'Andrea :
 • جاذبه ي توريستي : مراكز خريد،بوتيك هاي لوكس،برند هاي مشهور ايتاليايي
 • مشكلات توريستي : قيمت هاي بالا
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ققنوس محفوظ مي باشد.