ویزای ژاپن

Group 1011@2x

ویزای ژاپن

ویزای ژاپن از مهمترین ویزاهای دنیاست. با انواع ویزای ژاپن و راهنمای ویزای ژاپن به همراه آخرین قوانین و تغییرات آشنا شوید. ققنوس مجری تخصصی اخذ ویزای ژاپن

 

ژاپن از بهترین کشورها و مقصدهای گردشگری در قاره آسیا است، اما باید بدانید که سفر به این کشور بدون اخذ ویزای ژاپن امکانپذیر نخواهد بود. آژانس گردشگری ققنوس به عنوان یکی از معتبرترین آژانس‌های گردشگری ایران و با بیش از 40 سال سابقه درخشان، در خدمت شماست تا با ارائه مشاوره و راهنمایی تخصصی، شما را در امر دریافت ویزای ژاپن راهنمایی کند.

 

 

چرا برای دریافت ویزای ژاپن اقدام کنیم؟

بدون شک اولین دلیل برای دریافت ویزای مسافرتی ژاپن، جذابیت بالای این کشور است. ژاپن یکی از برترین مقصدهای گردشگری جهان و آسیا است و با داشتن فرهنگ غنی و تاریخ طولانی، گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌کند. طبق آخرین آمارهای رسمی، ژاپن میزبان بیش از 31 میلیون گردشگر خارجی است و بدین ترتیب پس از کشورهای چین و تایلند، سومین مقصد پرطرفدار گردشگری آسیا به شمار می‌رود.

اگر به یک نقشه زمین نگاه کنید، ژاپن شرقی‌ترین کشور جهان است (هر چند در عالم واقع و بر روی کره زمین چنین مفهومی وجود ندارد) و به همین دلیل، به این کشور لقب آفتاب تابان را داده‌اند. مهمترین دلیلی که باعث می‌شود افراد بسیاری برای اخذ ویزای ژاپن و شرکت در تور ژاپن اقدام کنند، جاذبه‌های گردشگری این کشور است. آثار شگفت انگیزی مانند کاخ سلطنتی توکیو و معبد طلایی کیوتو در کنار غذاهای خوشمزه ژاپنی، هر گردشگری را شیفته خود خواهد ساخت.

اما علاوه بر این، ژاپن کشوری پیشرفته و صنعتی است و سومین قدرت اقتصادی جهان به شمار می‌رود. وجود صنایع قدرتمند و تکنولوژی‌های نوین، یکی دیگر از دلایلی است که دریافت ویزای توریستی ژاپن یا ویزای کار ژاپن اهمیت بسیاری پیدا می‌کند. جالب است بدانید که به خاطر تکنولوژی و سطح رفاه بالا، زندگی در شهر توکیو و دیگر شهرهای ژاپن بسیار پرطرفدار است و توکیو با 37 میلیون نفر جمعیت، بزرگترین شهر دنیاست.

 

اما یکی دیگر از دلایلی که باعث می‌شود افراد بسیاری به دنبال مطالعه راهنمای ویزای ژاپن و اخذ آن باشند، قدرت و تاثیر این ویزاست. اگرچه هیچ قانون نوشته شده‌ای در این مورد وجود ندارد، اما تجربه ویزای ژاپن نقش بسیاری در موفقیت در اخذ ویزای شینگن دارد. بدون شک آفیسر ویزای شینگن، سوابق سفرهای شما را بررسی می‌کند و با توجه به قدرت و اعتبار ویزای ژاپن، شانس دریافت ویزای شنگن شما نیز افزایش می‌یابد.

 

حال که با دلایل اهمیت دریافت ویزای ژاپن آشنا شدید، بهتر است در مورد انواع مختلف ویزای ژاپن برای ایرانیان نیز کمی صحبت کنیم.

 

 

انواع ویزای ژاپن

ژاپن نیز مانند هر کشور دیگری، با توجه به شرایط و هدف شما از سفر به این کشور، انواع مختلفی از ویزا را صادر می‌کند که در ادامه با تعدادی از آنها آشنا شویم. البته لازم به ذکر است که تنها درباره ویزاهای کوتاه مدت ژاپن صحبت می‌کنیم که با دریافت آنها، می‌توانید حداکثر 90 روز در این کشور اقامت داشته باشید. ویزاهای بلند مدت مانند ویزای تحصیلی ژاپن و ویزای کار ژاپن شرایط متفاوتی دارند که در فرصتی دیگر به آنها خواهیم پرداخت.

 

ویزای توریستی ژاپن: ویزای ژاپن توریستی محبوب‌ترین نوع ویزای ژاپن است و همانطور که از نامش پیداست، برای شرکت در تور ژاپن و بازدید از جاذبه‌های گردشگری ژاپن صادر می‌شود.

 

ویزای تجاری: این ویزا مناسب افرادی است که قصد دارند به عنوان نماینده یک شرکت ایرانی، به ژاپن سفر کرده و در مذاکرات تجاری و قرارهای کاری با شرکت‌های ژاپنی شرکت کنند. بدون شک داشتن این ویزا به منزله اجازه کار و کسب درآمد نخواهد بود.

ویزای ورزشی، شرکت در کنفرانس و …: این گروه از ویزای ژاپن، مناسب افرادی است که قصد دارند در مسابقات ورزشی، کنفرانس‌های علمی، رویدادها و گردهمایی‌های مختلف شرکت کنند.

 

ویزای بازدید از اقوام و دوستان: در صورتی که قصد دارید با سفر به ژاپن از دوستان و یا اقوام خود بازدید کنید، باید برای دریافت این نوع از ویزای ژاپن اقدام کنید. برای دریافت این ویزا، داشتن دعوتنامه از طرف میزبان شما در ژاپن الزامی است.

 

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای ژاپن

برای دریافت ویزای ژاپن نیز مانند ویزای هر کشور دیگری، باید مدارک مختلف را آماده کرده و به سفارت ژاپن در تهران تحویل دهید. در ادامه مدارک ویزای توریستی ژاپن را با یکدیگر مرور خواهیم کرد. همانگونه که گفتیم، ویزاهای بلند مدت ژاپن شرایط متفاوتی دارند و مدارک لازم برای ویزای کار ژاپن یا ویزای تحصیلی، کاملا متفاوت است.

 

 1. گذرنامه متقاضی (همراه با گذرنامه‌های قدیمی).
 2. یک نسخه فرم تقاضای ویزا.
 3. 2 قطعه عکس 4.5*4.5 سانتیمتر، زمینه سفید، جدید (نهایتا 6 ماه اخیر).

مشخصات عکس: بدون حاشیه، از روبه رو، با حجاب یا بدون حجاب، رنگی، بدون عینک، رعایت فاصله بالای سر و چانه با قسمت بالا و پایین کادر عکس.

 1. شناسنامه متقاضی ویزا (به همراه ترجمه انگلیسی رسمی آن).
 2. کپی ویزاهای مهم قبلی مانند شنگن، انگلیس، آمریکا، کانادا.
 

مدارک شغلی:

 • مشاغل آزاد: ترجمه رسمی دادگستری از جواز کسب یا روزنامه رسمی شرکت.
 • پزشکان: ترجمه رسمی دادگستری پروانه نظام پزشکی.
 • مهندسان: ترجمه رسمی دادگستری پروانه مهندسی یا مدرک عضویت در نظام مهندسی (اگر در کشور دیگری شاغل هستند گواهی اشتغال به کار در آن شرکت را ارائه کنند)..
 • کارمندان اداره‌ها و یا شرکت‌های خصوصی: گواهی اشتغال به کار از شرکت و سازمان مربوطه به همراه بیمه.
 • پیمانکاران: ترجمه رسمی دادگستری مجوز ساخت آخرین ساختمان از شهرداری.
 • مشاغل دولتی: ترجمه رسمی دادگستری حکم کارگزینی به همراه فیش حقوقی و بیمه.
 • دانش آموزان و دانشجویان: ترجمه رسمی دادگستری گواهی اشتغال به تحصیل.
 • بازنشستگان: ترجمه رسمی دادگستری حکم بازنشستگی.
 
 1. پرینت از حساب بانکی به زبان انگلیسی (حداقل سه ماه و حداکثر 6 ماه قبل از اقدام برای ویزا، زمان صدور پرینت بانکی حداقل 5 روز قبل از اقدام برای ویزا باشد)، موجودی به ازای هر نفر بیشتر از 45 میلیون تومان باشد (میزان موجودی باید با گردش سه ماهه حساب بانکی متناسب باشد، بنابراین از ارائه حساب‌هایی که موجودی بسیار بالا و غیر معقول دارند بپرهیزید).
 • همچنین ممکن است سفارت ژاپن با توجه به شرایط پرونده شما، مدارک دیگری را نیز در طول بررسی پرونده شما درخواست کند.

آماده کردن مدارک ویزا، مهمترین و پراسترس‌ترین بخش فرآیند اخذ ویزا است و نیاز به دقت بسیاری دارد، زیرا کوچکترین غفلت و اشتباهی می‌تواند باعث رد درخواست ویزا یا همان رجکتی شود. اما نیازی به نگرانی نیست. کارشناسان دپارتمان ویزای ژاپن آژانس ققنوس با سال‌ها تجربه و مهارت بالا، در کنار شما هستند تا در گردآوری مدارک مورد نیاز دریافت ویزای ژاپن شما را راهنمایی کنند.

همچنین از آنجایی تکمیل فرم ویزای ژاپن نیز به دقت بالایی نیاز دارد، در ادامه یک نمونه فرم پر شده ویزای ژاپن برای شما قرار می‌دهیم تا با این فرم و نحوه تکمیل آن آشنا شوید.

 

 

اقدام برای دریافت ویزای ژاپن

اما پس از اینکه مدارک مورد نیاز ویزای ژاپن را آماده کردیم، باید چکار کنیم؟ یا به طور کلی چگونه ویزای ژاپن بگیریم؟ پس از اینکه تمامی مدارک را طبق درخواست سفارت مهیا کردید، باید به سفارت ژاپن در تهران مراجعه کنید و مدارک خود را تحویل دهید. برای این کار می‌توانید روزهای یکشنبه الی پنجشنبه از ساعت 8:30 تا 10:30 (تا اطلاع ثانوی) به سفارت مراجعه کرده و با تحویل مدارک، وارد مرحله بررسی صدور ویزای ژاپن شوید.

پس از اینکه مدارک خود را به سفارت تحویل دادید، پرونده شما مورد بررسی قرار می‌گیرد و پس از طی شدن فرآیند بررسی مدارک، نتیجه درخواست ویزای ژاپن شما اعلام می‌شود. البته همانطور که گفتیم، ممکن است در این مرحله، سفارت ژاپن مدارک بیشتری را از شما بخواهد و یا حتی شما را برای مصاحبه حضوری دعوت کند.

در حال حاضر و از تاریخ 11 اسفندماه 1398، هزینه ویزای ژاپن برای ایرانیان مبلغ 3,410,000 ریال است (تا اطلاع ثانوی). اما دریافت ویزای ژاپن یک مزیت دیگر نیز دارد. بر خلاف بسیاری از کشورها، هزینه ویزای ژاپن را باید بعد از اعلام نتیجه پرداخت کنید. بدین ترتیب اگر با درخواست ویزای شما موافقت نشود، نیازی به پرداخت هزینه نخواهد بود.

پس از گذشت این مرحله، نتیجه درخواست شما اعلام می‌شود و در صورت صدور ویزا، می‌توانید خود را برای سفر به ژاپن مهیا کنید. اما در صورت ریجکت ویزای ژاپن، تا 6 ماه بعد نمی‌توانید مجددا برای درخواست ویزای ژاپن (با همان هدف) اقدام کنید.

 

 

اخذ ویزای ژاپن

کارشناسان ما در دپارتمان تخصصی ویزای ژاپن آژانس ققنوس، آماده‌اند تا با تکیه بر سال‌ها تجربه و تخصص در امر دریافت ویزای توریستی ژاپن و همچنین بهره‌مندی از جدیدترین قوانین و اطلاعات، شما را در تمام مراحل دریافت ویزای ژاپن همراهی کنند. تا دریافت ویزای ژاپن و سفر به کشور آفتاب تابان، تنها یک گام باقیست؛ با ما تماس بگیرید.