آشنایی با ققنوس - ققنوس در فناوری اطلاعات
معرفي :
آژانس مسافرتي ققنوس همواره تلاش كرده است در صنعت گردشگري كشور پيشرو باشد و همگام با پيشرفت ها و دستاورد هاي بين المللي اين صنعت حركت نمايد. از اين رو، بيش از سه سال است كه با انجام تحقيقات گوناگون و بررسي فناوري هاي نوین گردشگري، مجموعه خدمات آنلاين ققنوس راه اندازی شده است.
شروع به كار :
پس از حدود يكسال تحقيق ، بررسي و مذاكره با كارگزاران معتبر بين المللي، آژانس ققنوس با همكاري شركت ايده پرداز اقدام به ايجاد بستر فناوري اطلاعات و خدمات الكترونيك خود نمود و از همان ابتدا، كار را با هدف مكانيزه شدن همه فعاليت ها و خدمات آژانس آغاز كرد تا بتواند خدماتي نوين و لحظه اي به مشتريان حضوري و غير حضوري خود ارایه دهد.
حاصل تمام اين تلاش هاي مستمر، بستر نرم افزاري و سخت افزاري يكپارچه و همگام با فناوري روز است كه زمينه هاي توسعه آن همه روزه افزايش مي يابد. برخی از فعالیت های آژانس ققنوس در این زمینه عبارتند از:
سامانه مديريت گردشگري اكسين :
با توجه به پیچیدگی کار آژانس ققنوس در برگزاري تورها - برنامه ريزي ، ارتباط با كارگزاران، تعیین نرخ ها، فروش و تهیه ويزا - همواره نياز به يك بستر نرم افزاري يكپارچه احساس مي شد. با تهيه سامانه مديريت گردشگري "اكسين"، اكنون تمامي اين مراحل پيچيده در يك بستر جامع در حال انجام است. در سامانه اکسین، ابزار هاي ديگري مانند اتوماسيون اداري و نظر سنجي نیز طراحی شده اند که به تسهیل امور آژانس ققنوس كمك بسزايي كرده است.
وب سرویس فروش آنلاین هتل های بین المللی :
در ده سال اخیر، آژانس مسافرتی ققنوس همکاری بسیار نزدیکی با شرکت بین المللی GTA در زمینه رزرواسیون هتل در سراسر جهان و برگزاری تورهای مسافرتی داشته است. آژانس ققنوس از معدود نمایندگان GTA در ایران است. از این رو، با انجام مذاکرات گوناگون، ما برای اولین بار ارتباط وب سرویسی با شرکت GTA را در ایران راه اندازی کردیم و سامانه آنلاین فروش هتل را معرفی نمودیم.
وب سرویس فروش آنلاین پرواز های بین المللی :
در ادامه فرایند اتوماسیون اداری، نیاز یه یک سامانه برای فروش آنلاین پرواز های سراسر جهان احساس می شد. از این رو، آژانس ققنوس با دو شرکت معتبر Amadeus و Iati وارد مذاکره شد تا بتواند با ایجاد ارتباط وب سرویسی با آنها این ویژگی ضروری را به خدمات خود بیفزاید. ابتدا Iati و سپس Amadeus قابلیت اتصال را فراهم نمودند و اکنون این سامانه ها در مجموعه ققنوس اجرایی شده اند.
سامانه Whitelabel و همکاری نزدیک با آژانس ها و دفاتر رزرواسیون خدمات گردشگری :
شاید از جذاب ترین کار های فنی که در مجموعه ققنوس اتفاق افتاده باشد، راه اندازی سامانه Whitelabel است. این سامانه تخصصی که مانند سیستم های فوق با همکاری شرکت ایده پرداز انجام شد، به آژانس های همکار و دیگر دفاتر رزرواسیون خدمات گردشگری امکان آن را می دهد که در بستر وبسایت خود و کاملا بنام خودشان موتور جستجوی هتل های بین المللی آژانس ققنوس را به عموم مردم ارائه دهند تا با خیالی آسوده و بدون دخالت ققنوس بتوانند خدمات آنلاین به مشتریان و بازدید کنندگان خود ارائه دهند.
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ققنوس محفوظ مي باشد.