آشنایی با ققنوس - سخن مدیر عامل
سخن مدیریت :
سفر همواره برای بشر جذاب بوده است چون از یکسو مسافر را از روزمرگی خانه و موطن خود می رهاند و از سوی دیگر او را به سرزمین های ناشناخته می برد تا زندگی را از منظری دیگر تجربه نماید. یک سفر خوش تا ابد در خاطره مسافر ماندگار می شود و مرور لحظه لحظه آن کامش را شیرین و جانش را سرشار از شادمانی می کند. از این رو است که درباره سفر سخن های بسیار رفته و کتاب های فراوان به رشته تحریر درآمده است.
حضرت محمد (ص) ،خاتم رسولان، مردم را به مسافرت و تجربه اندوختن تشویق فرموده اند. ایشان پیش از برگزیده شدن به مقام پیامبری ، برای خرید و فروش کالا، پای در راه سفرها داشته و سرزمین های دوردست را در می نوردیدند و از این طریق بسیاری از جوامع آن روزگار را می شناختند. در قرآن کریم نیز مسافرت توصیه شده است که به عنوان سند آسمانی مورد توجه ویژه قرار دارد.
با نگاهی موشکافانه می شود فهمید که پیشرفت تمدن و فرهنگ بشر در گرو سفر بوده است! شاهد این ادعا جاده ابریشم است. این شاهراه دوران باستان بیش از 6500 کیلومتر طول داشته و از شرق چین تا ساحل مدیترانه همه دنیای قدیم را به هم متصل می کرده است. سرزمین های چین، پامیر، افغانستان، خراسان، ری، آذربایجان و آسیای صغیر، همه از طریق جاده ابریشم به یکدیگر پیوسته بوده اند. مردمان این نواحی نه تنها کالاها و مایحتاج زندگی خود را طریق جاده ابریشم دریافت می کردند بلکه در معرض اندیشه ها و افکار سرزمین های دیگر نیز قرار می گرفتند و این داد و ستد معنوی زمینه ساز پیشرفت و تحول تمدن بشر شد.
در گنجینه ی ادبیات پارسی، شاعران و نویسندگان بزرگی حضور دارند که پیوسته در آثار خود مردم را به سیر و سفر تشویق کرده اند زیرا سفر مردم را کارآزموده می کند و هم از این راه است که هر گردشگر به تجربه های شگرفی دست می یابد که در طول زندگی چراغ پرفروغ راه او خواهند بود. از شاعران می توان به سعدی و ناصرخسرو اشاره کرد که عمرشان را به سفر گذرانده بودند و از نویسندگان نیز می‌توان زنده یاد جلال آل احمد را نام برد که با کتاب ارزشمند خود "خسی در میقات" ،که سفرنامه ی حج اوست، فلسفه و چگونگی انجام مناسک حج را از دیدگاه یک روشنفکر مسلمان نشان می دهد.
یکی دیگر از مشاهیر پارسی حاج محمد علی سیاح محلاتی مشهور به حاج سیاح است. این مرد آزاده در مدت 18 سال به کشورهای عراق، هندوستان، ترکیه، عربستان، چین، ژاپن، آمریکا، بلژیک، فرانسه، قفقاز، روسیه و بسیاری از شهرهای ایران سفر کرد و زبان های عربی، ترکی، ارمنی، روسی، انگلیسی، فرانسه و آلمانی را فرا گرفت. "خاطرات حاج سیاح" از لحاظ تاریخی و اجتماعی یک شاهکار است. او با قلمی ساده و بیانی شیوا پیشرفت های فرهنگی و مدنی کشورهای مختلف جهان را نوشت تا هموطنانش را به راز عقب ماندگی ایران آگاه کند. تلاش او در راه روشنگری ایرانیان دوره قاجار تا بدانجا بود که زندانی اش کردند تا اسرار مگو را فاش نکند . درباره ی سفر و گردشگری، بسیار می توان نوشت و شواهد بسیاری می توان عرضه کرد که در این مختصر نمی گنجد. استقبال شما عزیزان از چاپ های اول و دوم "کتاب ققنوس" ، که از سوی آژانس در اختیار مشتاقان سفر قرار گرفت ، ما را بر آن داشت تا برای چاپ سوم این کتاب همت بلیغی به معرفی کشورها و شهرهای بیشتر داشته باشیم و با این خدمت فرهنگی، اطلاعات جامع، دقیق و کامل تری در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. سخن کوتاه، افتخار داریم که در طول بیش از سی سال فعالیت، توانسته ایم با فراهم آوردن رضایت مسافران خود، مورد اعتماد شما عزیزان قرار گیریم. از این همه محبت و مهربانی شادمانیم. شعار ما همواره "نخست مقایسه، سپس انتخاب" بوده است. شما شایسته ی بهترین ها هستید.
با آرزوی سفرهای خوب و به یاد ماندنی
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ققنوس محفوظ مي باشد.