مقاصد گردشگری وين

وين

معرفي
شهر وين در حدود 2 مليون نفر جمعيت دارد و پايتخت اداري، فرهنگي و اقتصادي اتريش است. بخشي از اين شهر در فهرست ميراث جهاني يونسكوبه ثبت رسيده است.شهر وين به راحتي قابل شناسايي است. كاخ هاي اشرافي بزرگ، موزه هاي ارزشمند، ميدان هاي شگفت انگيز و فضاهاي سبز تمام نشدني. وين همواره شهري با فرهنگ، تاريخي و هنري بوده است. وين در عرصه موسيقي بسيار مشهور است. بزرگاني چون موتزارت (Mozart ) ، بتهوون (Beethoven ) و هيدن (Hayden) فعاليت هاي موسيقي خود را از وين آغاز كردند. اين شهر تاريخي به زيبايي دنياي ديروز و امروز را در كنار هم قرار مي دهد. در نزديكي كاخ ديدني و قديمي هافبورگ ( Hofburg Palace ) مي توان مجموعه اي از موزه هاي جالب هنرهاي معاصر را پيدا كرد. رستوران هاي اصيل اروپايي در كنار رستوران هاي ژاپني، چيني و فست فودها قرار گرفته است. وين در ميان تمام پايتخت هاي اروپايي از بيشترين فضاهاي سبز شهري سود مي برد، به طوري كه تقريبا نصف شهر پوشيده از فضاهاي سبز است. رودخانه ي آبي و زيباي دانوب (Danube ) كه شهر را به دو بخش تقسيم مي كند، خود از جاذبه هاي اصلي وين به شمار مي رود. از ديگر بناهاي ديدني اين شهر مي توان به كاخ فوق العاده زيباي شونبرون (Schonbrunn Palace )(اين كاخ را خواهر خوانده ي كاخ ورساي فرانسه خوانده اند) ، كليساي سنت استفان (St Stephen’s Cathedral)، ساختمان هاي اپرا (State Opera House ) و مجلس و كاخ زيباي بلودره (Belvedere Palace ) اشاره كرد. در گوشه و كنار وين ساختمان هاي به سبك باروك، گوتيك و نئوكلدسيك چشم ها را خيره مي كند. وين را با عنوان «پايتخت موسيقي جهان» نيز مي شناسند.
مردم وين :
مردم وين مودب، با فرهنگ و اجتماعي هستند و علاقه ي زيادي به موسيقي، غذا و تئاتر دارند. مردم اين شهر ذاتا به سياست و علم حقوق تمايل دارند. از علاقه هاي عجيب مردم وين،علاقه آنها به مرگ است كه موزه مرگ ( Besta Hungs Museu ) واقعيت اين موضوع را نشان مي دهد. امروزه حدود يك چهارم اهالي شهر وين را مهاجران خارجي تشكيل مي دهد كه اغلب آنها از كشورهاي يوگسلاوي و تركيه هستند.
زمان مناسب براي سفر :
وين شهري است كه هم زمستان آن زيباست و هم تابستان آن طرفداران زيادي دارد. براي علاقه مندان به برف، كوهستان و اسكي، زمستان ايده آل براي آنها است. كه دماي آن تا 15 درجه زير صفر مي آيد. تابستان از ماه هاي تير تا شهريور، فرصتي عالي براي بازديد از آثار هنري و تاريخي شهر است. اما اين فصل اوج شلوغي را به همراه دارد. بهار هم زيباست اما شايد جذابيت خاصي نداشته باشد. بهار در وين از فروردين تا تير است كه بهترين ويژگي آن خلوتي و سكوت نسبي شهر است.
رفت و آمد :
شهر وين يكي از بهترين شبكه هاي حمل ونقل عمومي را در اروپا دارد. بليت هاي مشترك براي تمامي سرويس ها اعم از قطار شهري، اتوبوس و مترو وجود دارد. ساعت شروع به كار اين شبكه از 5 صبح تا 12 شب است. اتوبوس هايي كه علامت "N " بر روي آنها زده شده اتوبوس هاي شبانه هستند. بليت آن را مي توانيد از ايستگاه ها تهيه كنيد و پس از سوراخ كردن آنها در دستگاه مخصوص از آنها استفاده كنيد.
جاذبـــــــــه هاي ديـــــدنــي :
  • كليساي سنت استفان:
  • جاذبه ي توريستي : تاريخي،فرهنگي،معماري زيبا
  • باغ وحش وين(Tiergarten) :
  • جاذبه ي توريستي : قديمي ترين باغ وحش دنيا،انواع حيوانات،پاندا و كوالا مشكلات توريستي : پياده روي زياد
  • محله موزه ها(Museumsquartier) :
  • جاذبه ي توريستي : انواع موزه ها يراي سليقه هاي مختلف،يك روز گشت
  • كاخ شونبرون و كاخ هافبورگ :
  • جاذبه ي توريستي : تاريخي،فرهنگي،معماري ديدني،باغ زيبا
  • موزه موتزارت(Mozarthaus Vienna) :
  • جاذبه ي توريستي : آشنايي با زندگي و شاهكار هاي موسيقي اين هنرمند مشهور
كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي ققنوس محفوظ مي باشد.