خبرنامه

ایمیل خود را وارد کنید تا از آخرین اخبار ققنوس مطلع شوید

۱۴ اسفند ۱۳۹۹

دیدنی‌های توکیو که نباید از دست داد
دیدنی‌های توکیو که نباید از دست داد
جهانگردی

دیدنی‌های توکیو که نباید از دست داد 

نمی‌شود با تور ژاپن به کشور آفتاب تابان سفر کرد و از دیدنی‌های توکیو بازدید نکرد. توکیو (Tokyo) پایتخت ژاپن و پرجمعیت‌ترین شهر جهان است و در سرتاسر این شهر می‌توانید انواع مختلفی از جاذبه‌های گردشگری تاریخی، فرهنگی و مدرن را پیدا کنید.
توکیو محل زندگی امپراتور ژاپن و مقر دولت و مجلس ژاپن است و از مدرن‌ترین شهرهای جهان به شمار می‌رود. این شهر برای تبدیل شدن به پرجمعیت‌ترین و مدرن‌ترین شهر جهان، را پر پیچ و خمی را طی کرده و چندین بار به شروع کردن از صفر مجبور شده است.
اما توکیو توانسته است در ضمن حرکت به سمت مدرنیته، فرهنگ خود را نیز حفظ کند و امروزه سنت و مدرنیته به شکلی استثنایی در این شهر در کنار هم دیده می‌شوند؛ در کنار آسمانخراش‌های سر به فلک کشیده و مراکز خرید پیشرفته، هنوز رستوران‌های سنتی وجود دارند که برای صرف غذا باید روی زمین بنشینید. همین ویژگی استثنایی به تنهایی یک از جاذبه‌های گردشگری توکیو به شمار می‌رود.
اگرچه بازدید و درک زیبایی تمام جاذبه‌های گردشگری توکیو به ده‌ها روز زمان نیاز دارد، اما در این مقاله تلاش کردیم تعدادی از مشهورترین و برترین دیدنی‌های توکیو به همراه عکس‌های توکیو پایتخت ژاپن را برای شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

قصر سلطنتی توکیو
قصر سلطنتی توکیو

قصر سلطنتی توکیو

همانگونه که گفتیم، توکیو پایتخت ژاپن و محل زندگی امپراتور این کشور است. پس بعید نیست که یکی از مهمترین دیدنی‌های توکیو ژاپن، قصر سلطنتی توکیو و محل زندگی امپراتور باشد. این مجموعه مهمترین جاذبه گردشگری توکیو در منطقه مارونوچی (Marunouchi) است و از ساختمان‌ها و باغ‌های بازمانده از قرن هفدهم میلادی تشکیل می‌شود که با دیوارهای ستبر و خندق محاصره شده‌اند.
قصر سلطنتی توکیو در محل قلعه ادو (نام قدیم توکیو) ساخته شده که هسته مرکزی این شهر در سال ۱۴۵۷ میلادی بوده است. زمانی که در سال ۱۸۶۹ امپراتور میجی (Meiji) تصمیم گرفت پایتخت ژاپن را از شهر کیوتو (Kyoto) به توکیو منتقل کند، این محدوده را به عنوان قصر سلطنتی و محل زندگی خود و خاندان سلطنتی انتخاب کرد.
اگرچه امروزه هنوز خاندان سلطنتی ژاپن در این قصر زندگی می‌کنند، اما با اینحال یکی از جاذبه‌های گردشگری توکیو است و می‌توانید بخش‌هایی از آن را بازدید کنید.

  دیدنی‌های کیوتو، پایتخت هزار ساله ژاپن
  آشنایی با اوساکا، بندر باستانی ژاپن
محله گینزا
محله گینزا

محله گینزا (Ginza)

اگر از آندسته افرادی هستید که به خرید و بازارگردی علاقه دارید و دوست دارید در کنار بازدید از جاذبه‌های توکیو، به یک مرکز خرید نیز سر بزنید، پیشنهاد می‌کنیم حتما به محله گینزا بروید تا با یک تیر دو نشان بزنید.
محله گینزا را شاید بتوان شلوغ‌ترین مرکز خرید توکیو دانست که برای قرن‌ها، مرکز تجاری ژاپن بوده و پنج جاده اصلی ژاپن در گذشته به این محل منتهی می‌شدند و امروزه به یکی از دیدنی‌های توکیو تبدیل شده است. در این منطقه فروشگاه‌های مختلفی وجود دارند که می‌توانید انواع محصولات سنتی و سوغات ژاپن را خریداری کنید.
اما همانطور که گفتیم، محله گینزا علاوه بر مرکز خرید بینظیر، یکی از جاذبه‌های دیدنی توکیو نیز به شمار می‌رود و گشت و گذار در آن لذتی وصف ناشدنی دارد. به عنوان مثال می‌وانید در یکی از کافه‌ها یا رستوران‌های سنتی این محله بنشینید و علاوه بر خوردن یک وعده غذای خوشمزه، با فرهنگ و سبک زندگی روزمره مردم ژاپن نیز آشنا شوید.
همچنین می‌توانید با مراجعه به سالن نمایش کابوکی-زا (Kabuki-za)، نمایش‌های سنتی ژاپن که به نام کابوکی شناخته می‌شود را تماشا کنید.

 

محله گینزا را شاید بتوان شلوغ‌ترین مرکز خرید توکیو دانست که برای قرن‌ها، مرکز تجاری ژاپن بوده و پنج جاده اصلی ژاپن در گذشته به این محل منتهی می‌شدند

 

معبد سنسو-جی
معبد سنسو-جی

معبد سنسو-جی (Sensō-ji)

یکی دیگر از دیدنی‌های توکیو که حتما در تور توکیو باید به آن سر بزنید، معبد سنسو-جی است. این معبد نه تنها از مهمترین جاهای دیدنی توکیو است، یکی از بهترین دیدنی‌های ژاپن نیز به شمار می‌رود که گردشگران بسیاری برای تماشای هنر معماری و تزئینات زیبای آن و همچنین درک فرهنگ مذهبی ژاپن به آن سفر می‌کنند.
معبد سنسو-جی، مشهورترین معبد ژاپن است که اولین بار در سال ۶۴۵ میلادی و برای کانن (Kannon)، الهی بخشندگی بودایی، ساخته شده است. اگرچه بنای این معبد چندین بار تخریب و بازسازی شده است، اما همچنان با همان سر و شکل اولیه خود میزبان زیارت کنندگان و گردشگران است.
همچنین بیرون این معبد یک بازار نسبتا بزرگ وجود دارد که در آن محصولات سنتی و سوغات مختلفی از قبیل ماسک، شانه و وسایل دکوری چوبی و یا ساخته شده از عاج فیل، کیمونو (لباس سنتی ژاپن) و … را خریداری کنید.

پارک اوئنو و باغ وحش توکیو
پارک اوئنو و باغ وحش توکیو

پارک اوئنو (Ueno) و باغ وحش توکیو

اگرچه ساختمان‌های تاریخی و محله‌های پر رفت و آمد از مهمترین جاذبه‌های گردشگری توکیو ژاپن هستند، اما بعضی اوقات برای استراح به یک محیط آرام نیاز داریم. در این صورت پیشنهاد می‌کنیم پارک اوئنو را حتما در برنامه خود قرار دهید.
این پارک که شبیه به یک بهشت زیبا در مرکز شلوغ شهر توکیو واقع شده، بزرگترین فضای سبز این شهر است و با دریاچه‌ای در شهر توکیو، محل مناسبی برای فرار از شلوغی سرسام آور این شهر است. جالب است بدانید که بسیاری از عکس های دیدنی از شهر توکیو که در اینترنت وجود دارد و شکوفه‌های زیبای گیلاس را نشان می‌دهد، در این پارک گرفته شده است.
اما علاوه بر محیط زیبا و آرامشبخش، این پارک ترکیبی از جاذبه‌های دیدنی توکیو را همزمان گردهم آورده است. علاوه بر چندین موزه و معبد مختلف، باغ وحش دیدنی توکیو که در سال ۱۸۸۲ میلادی افتتاح شده نیز در این پارک قرار دارد. همچنین در کنار این باغ وحش، یکی از بزرگترین آکواریوم‌های آسیا واقع شده و بدین ترتیب می‌توانید اوقات بسیار جذابی را برای خود و خانواده‌تان رقم بزنید.

برج توکیو اسکای‌تری
برج توکیو اسکای‌تری

برج توکیو اسکای‌تری (Skytree)

پیشتر گفتیم که توکیو سنت و مدرنیته را با یکدیگر ترکیب کرده است و این ویژگی را در جاذبه‌های گردشگری توکیو نیز مشاهده خواهید کرد. بعید است به شهر توکیو سفر کنید اما برج توکیو اسکای‌تری را مشاهده نکنید. این برج مخابراتی با ۶۳۴ متر، در آسمان محله میناتو (Minato) خودنمایی می‌کند.
برج اسکای‌تری که در سال ۲۰۱۲ به عنوان بلندترین ساختمان ژاپن افتتاح شد، دومین بنای بلند جهان پس از برج خلیفه دبی است. با توجه به اهمیت این برج و همچنین منظره ۳۶۰ درجه شهر توکیو از بالای این برج، برج توکیو اسکای‌تری به سرعت مورد استقبال گردشگران قرار گرفت و امروزه یکی از مهمترین و پربازدیدترین دیدنی‌های توکیو به شمار می‌رود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

فیلد اجباری *