خبرنامه

ایمیل خود را وارد کنید تا از آخرین اخبار ققنوس مطلع شوید

۰۷ خرداد ۱۴۰۲

۵ نقطه جهان که نباید تنها به آنجا سفر کرد
مقاصد جهانگردی

۵ نقطه جهان که نباید تنها به آنجا سفر کرد 

۵ نقطه جهان که نباید تنها به آنجا سفر کرد

 

در دنیایی بزرگ ما در کنار مناطق زیبا، مکان هایی مثل ورودی جهنم در ترکمنستان، کلیسایی در نزدیکی پراگ که از استخوان انسان ساخته شده است، دهکده ای کوچک در ژاپن با عروسک هایی در اندازه واقعی انسان، که تعداد آنها ۱۰ برابر ساکنان آن دهکده است، وجود دارد، مکان‌هایی که منتظر مسافران هستند تا تجربه ای متفاوت برای آنها رقم بزنند. در این مقاله قصد داریم ۵ نقطه از جهان که نباید به تنها به آنجا سفر کرد را معرفی کنیم. آیا شما به نوع سفرعلاقه دارید؟

 

North Yungas Road ، بولیوی

جاده یونگاس شمالی در مسیر لاپاز به کورویکو، در بولیوی، یکی از ترسناک ترین جاده‌های جهان است. این جاده از میان جنگل‌های بارانی آمازون و در ارتفاع بیش از ۱۵۰۰۰ فوتی عبور می کند. وقتی این ارتفاع را تصور می کنید چه حسی دارید؟ عرض این جاده تنها ۱۲ فوت است و فقط امکان عبور یک اتومبیل در آن وجود دارد و کنار آن هیچ نرده و محافظی نصب نشده است. این نکات را به وجود مه غلیظ در جنگل های آمازون هم اضافه کنید. همه ی این ویژگی‌ها باعث شده تا به این جاده ۵۰ مایلی لقب جاده مرگ داده شود. جاده یونگاس شمالی سالانه شاهد مرگ ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر بوده و اکنون بیشتر به محلی برای دوچرخه سواران کوهستان تبدیل شده است تا یک مسیر برای وسایل نقلیه.

 

North Yungas Road

 

Nagoro ، ژاپن

ناگورو یک دهکده کوچک در ژاپن با یک ویژگی بسیار خاص است. در این دهکده عروسک هایی وجود دارد در اندازه طبیعی انسان اما با جمعیتی در حدود ۱۰ برابر جمعیت ساکنان آن دهکده. در سال ۲۰۰۰ شخصی به نام آیانو تسوکیمی بعد از بازگشت به دهکده مادریش با این موضوع مواجه شد که جمعیت دهکده به شدت کاهش یافته و مردم دهکده برای کار به شهرها مهاجرت کرده اند. او که یک اسباب بازی ساز بود تصمیم به ساخت عروسک هایی گرفت با ابعاد واقعی انسان، و آنها را در جای خالی هم دهکده‌ای هایش قرار داد. این عروسک ها در موقعیت‌های مختلف در سرتاسر شهر دید می‌شود و شامل ماهی‌گیرانی است که در ساحل رودخانه نشسته‌اند، دانش‌آموزانی که کل کلاس‌های درس را پر می‌کنند و زوج‌های مسنی است که روی نیمکت‌های بیرون از خانه‌شان در حال استراحت می‌کنند. وجود حدود ۳۵۰ عروسک و تنها ۲۷ انسان که کوچکترین آنها بالای ۵۰ سال سن دارد در شهر ناگورو، آن را به یک شهر عجیب و تا حدودی وحشتناک تبدیل کرده است.

 

Nagoro

 

Hill of Crosses ، لیتوانی

تاریخچه تپه صلیب در شمال لیتوانی به حدود قرن چهاردهم باز می گردد. در سال ۱۷۹۵ میلادی و در دوره کشور گشایی امپراطوری شوروی ، لیتوانی تحت سلطه امپراطوری شوروی قرار داشت و این بود موضوعی که مردمان لیتوانی از آن رضایت نداشتند. در دوران قرون وسطی مردم با نصب صلیب بر روی این تپه عدم نارضایتی خود از شرایط موجود را نشان می داند. پس از شورش دهقانان در سال ۱۸۳۱، مردم به یاد کشته شده‌ها،  شروع به افزودن صلیب به این تپه کردند. اما  بار دیگر در طول اشغال شوروی از سال ۱۹۴۴ تا ۱۹۹۱ به محلی برای اعتراضات مردم تبدیل شد .این تپه و صلیب های آن سه مرتبه توسط شوروی ، با بولدوزر تخریب شد، اما مردم محلی مجدد آن را بازسازی کردند. در حال حاضر بیش از ۱۰۰۰۰۰ صلیب در آنجا وجود دارد که با وزش نسیم در میان صلیبها و تکان خوردن زنگ‌های نصب شده بر روی آنها فضایی وهم انگیز را بوجود می‌آورد.

 

Hill of Crosses, Šiauliai

 

Island of the Dolls ، مکزیک

جزیره عروسک‌ها در Xochimilco در مکزیک واقع شده و علیرغم تاریخچه آن منطقه و جایگاهش به عنوان میراث جهانی یونسکو، عمدتاً به علت Isla de las Munecas یا “جزیره عروسک های” موجود در آنجا شناخته می شود. این جزیره‌ی کوچک که در میان کانال‌های متعدد این منطقه پنهان شده است، به خاطر صدها عروسک – و قطعات عروسک – آویزان شده از درختان و پراکنده در میان علف‌ها مشهور است. بیش از هر چیز دیگری شبیه به لوکیشن یک مجموعه فیلم ترسناک به نظر می رسد. چینامپا که به یک زمین شناور وسیع و باریک بر روی بستر دریاچه کم عمق که به طور مصنوعی واقع شده است، گفته می شود قبلاً محل زندگی مردی به نام جولیان سانتا بارارا بوده است. باررا پس از پیدا کردن جسد یک دختر در یکی از کانال‌های مجاور، اسباب بازی ها را جمع آوری کرد و به امید دفع ارواح شیطانی آنها را در نقاط مختلف جزیره نصب کرده است.

 

Island of the Dolls

 

The Door to Hell ، ترکمنستان

جاس ویدون فردی بود که اعتقاد داشت ورودی جهنم را می توان در Sunnydale، کالیفرنیا پیدا کرد، اما به واقع ورودی جهنم در حدود ۷۵۰۰ مایل دورتر و در وسط صحرای قراقوم در ترکمنستان واقع شده است. ورودی جهنم نام دهانه ای با عرض ۲۳۰ فوت است که مردم محلی به این دهانه داده‌اند. تاریخچه این دهانه به زمانی باز می گردد که دانشمندان شوروی در سال ۱۹۷۱ شروع به یافتن نفت کردند و به طور تصادفی به ذخایر متان در این منطقه برخوردند و سکوی حفاری آنها به همین علت فرو ریخت و دهانه را تشکیل داد و گاز خطرناکی را در هوا آزاد کرد. دانشمندان برای حل این مشکل تصمیم گرفتند گاز متان را در دهانه آتشفشان آتش بزنند و با این کار یک ناهنجاری شبیه به دانته ایجاد کردند. این دهانه بیش از ۴۰ سال است که روشن مانده و همچنان می سوزد.

 

The Door to Hell

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

فیلد اجباری *