تحصیل در انگلیس

تحصیل در انگلیس

تحصیل در انگلیس یکی از بهترین راهکارها برای افرادی است که قصد دارند با استفاده از پذیرش تحصیلی به یک کشور خارجی مهاجرت کنند. انگلیس یکی از بهترین و پیشرفته‌ترین کشورها در زمینه آموزش است و به همین دلیل، دریافت پذیرش تحصیلی انگلستان گام مهمی در زندگی و آینده شغلی فرزندان شما خواهد بود.

 

انگلیس یا انگلستان، از پیشرفته‌ترین و قدرتمندترین کشورهای جهان است که توانسته شرایط اقتصادی و رفاهی باثباتی را برای شهروندان خود ایجاد کند. همین موضوع باعث شده است افراد زیادی از نقاط مختلف جهان داوطلب دریافت ویزای تحصیلی انگلیس باشند تا بتوانند از این طریق، اقامت این کشور را کسب کنند.

نظام آموزشی انگلیس بسیار پیشرفته و با کیفیت است و مراکز آموزشی این کشور، از بهترین‌های دنیا به شمار می‌روند. دانشگاه‌های آکسفورد، کمبریج، امپریال کالج لندن و یوسی‌ال (UCL) از برترین دانشگاه‌های دنیا هستند که همیشه در بین 10 دانشگاه برتر دنیا جای دارند.

همچنین دانشگاه‌های انگلیس رابطه قوی و مستحکمی با صنعت این کشور دارند. دروس و دوره‌های آموزشی انگلیس بسیار کاربردی بوده و دانش آموزان و دانشجویان پس از اتمام دوران تحصیل، به راحتی جذب بازار کار می‎‌شوند .

یکی دیگر از مزایای تحصیل در انگلیس، همکاری با مراکز علمی و پژوهشی با کیفیت است. انگلستان یکی از پیشروترین کشورها در این زمینه است و مراکز مطالعاتی انگلستان از قوی‌ترین مراکز مطالعاتی و پژوهشی دنیا هستند. مقالات و پژوهش‌های انجام شده همیشه مورد توجه مراجع علمی سرتاسر دنیا هستند.

علاوه بر این موارد، از آنجایی که اکثر افراد به زبان انگلیسی تسلط بیشتری دارند، تحصیل در انگلیس راحت‌تر خواهد بود زیرا نباید نسبت به یادگیری یک زبان دیگر اقدام کنید.

همچنین جالب است بدانید که بیش از 100 برنده جایزه نوبل، دانش آموخته دانشگاه‌ها و مراکز انگلیس هستند.

 

کمپ‌های تابستانی انگلیس

اردوها یا کمپ‌های تابستانی انگلیس دوره‌های کوتاه مدت آموزش زبان انگلیسی هستند که می‌توانند تحولی عظیم در دانش زبانی و همچنین خلاقیت و آینده تحصیلی فرزندان شما ایجاد کنند. این کمپ‌ها از بهترین امکانات آموزشی و رفاهی برخوردارند تا فرزندان شما در طول دوره آموزش، با هیچ مشکلی مواجه نباشند.

در کمپ‌های تابستانی انگلیس علاوه بر کلاس‌های علمی و آموزشی، فعالیت‌های جانبی متعددی نیز برگزار می‌گردد. کلاس‌های ورزشی، فعالیت‌های هنری، تورهای بازدید از جاذبه‌های فرهنگی و طبیعی و ... تنها گوشه‌ای از این موارد هستند.

 

شرایط تحصیل در انگلیس برای دانش آموزان

سیستم آموزشی مدارس در انگلستان بسیار پیشرفته و با کیفیت است و از سرآمدترین نظام‌های آموزشی مدارس در سراسر دنیا به شمار می‌رود. به طور کلی، مدارس انگلستان به دو صورت روزانه و شبانه روزی برگزار می‌شوند و دانش آموزان می‌توانند بر اساس نیازها و شرایط خود، هر یک از این مدارس را انتخاب کنند.

اما علاوه بر نوع اجرای مدارس، مدارس انگلیس را می‌توان از نظر نوع مدیریت به دو دسته دولتی و خصوصی نیز تقسیم کرد. تحصیل در مدارس دولتی انگلیس برای تمامی افراد انگلیسی بین 5 تا 16 سال رایگان است و به همین دلیل اکثر دانش آموزان انگلیسی در این مدارس تحصیل می‌کنند.

اما متاسفانه دانش آموزان بین‌المللی که برای تحصیل در انگلیس به این کشور سفر کرده‌اند، نمی‌توانند در مدارس دولتی انگلستان تحصیل کنند. تنها راه تحصیل در مدارس دولتی برای افراد غیر انگلیسی، دریافت پذیرش تحصیلی انگلستان توسط والدین کودکان است.

نوع دیگر از مدارس انگلیس، مدارس خصوصی هستند که برخلاف مدارس دولتی، باید هزینه تحصیل در انگلیس را بپردازید. دانش آموزان بین‌المللی که ویزای تحصیلی انگلیس را دریافت کرده‌اند، می‌توانند با پرداخت شهریه در این مدارس تحصیل کنند.

در صورتیکه فرزند شما کمتر از 13 سال داشته باشد و قصد دریافت ویزای تحصیلی انگلیس برای وی را داشته باشید، دولت انگلیس این امکان را به شما می‌دهد که یکی از والدین نیز همراه دانش آموز به انگلیس سفر کنند.

همچنین تحصیل در انگلیس بدون مدرک زبان برای دانش آموزان امکان پذیر است و بدون نیاز به هیچ مدرکی می‌توانید به منظور دریافت پذیرش تحصیلی انگلیس برای فرزندتان اقدام کنید.

 

شرایط ادامه تحصیل در انگلیس در کالج

پیشتر گفتیم که فرزندان زیر 13سال خود را می‌توانید به انگلستان بفرستید تا در مدارس خصوصی این کشور تحصیل کنند. اما در صورتیکه قصد دارید پذیرش تحصیلی انگلستان را برای فرزند دبیرستانی خود بگیرید، می‌توانید وی را در کالج‌های انگلیس ثبت نام کنید.

کالج‌های خصوصی انگلیس سیاست‌های منعطفی برای پذیرش تحصیلی دانشجویان بین‌المللی دارند و اغلب دانش آموزان این مجموعه‌ها، دانشجویان بین‌المللی 14 تا 19 ساله هستند. اگر بدنبال این هستید که شرایط ادامه تحصیل در انگلیس را کسب کنید تا بتوانید در دانشگاه‌های این کشور تحصیل کنید، کالج بهترین انتخاب شما خواهد بود. زیرا سطح کیفی این مراکز بسیار بالاست و شما را برای ورود به دانشگاه‌های انگلیس آماده خواهند کرد.

کالج‌های انگلیس معمولا فضایی آرام با کادر آموزشی و مدیریتی باتجربه‌ای دارند. همچنین تعداد کم دانش آموزان در کلاس‌های درسی باعث افزایش سطح کیفی این مدارس خواهد شد.

علاوه بر انگلیس، ققنوس به شما کمک می‌کند تا برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشورهای دیگری نیز اقدام کنید. پذیرش تحصیلی در سوئد، پذیرش تحصیلی در سوئیس و پذیرش تحصیلی در کانادا از دیگر خدمات مجموعه ققنوس در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی است