تحصیل در سوئد

تحصیل در سوئد

سوئد کشوری پیشرفته و مدرن در شمال اروپا و منطقه اسکاندیناوی است که چهارمین کشور پرجمعیت قاره سبز و نهمین کشور ثروتمند این قاره به شمار می‌رود. قدرت اقتصادی، رفاه اجتماعی و کیفیت سیستم آموزشی این کشور باعث شده است تا تعداد متقاضیان تحصیل در سوئد هر ساله افزایش یابد.

 

اخذ پذیرش تحصیلی سوئد و در نتیجه تحصیل در سوئد، یکی از بهترین راهکارها برای افرادی است که قصد مهاجرت به یک کشور توسعه یافته با بهترین امکانات را دارند. اما پیش از بررسی سیستم آموزشی کشور سوئد، بهتر است با مزایای تحصیل در سوئد بیشتر آشنا شویم. سوئد یکی از بهترین کشورهای دنیا برای مهاجرت از طریق اخذ پذیرش تحصیلی است. کارشناسان ققنوس در تمامی مراحل دریافت پذیرش تحصیلی سوئد همراه شما خواهند بود.

 

چرا پذیرش تحصیلی سوئد ارزشمند است؟

اولین مزیتی که تحصیل در سوئد برای شما خواهد داشت، سطح بالای کیفیت زندگی در این کشور است. سوئد در سال 2019، توانسته است پس از کانادا رتبه دوم شاخص کیفیت زندگی در دنیا را کسب کند.

طبق بررسی‌های انجام شده، هزینه زندگی و هزینه تحصیل در سوئد 2019 در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی مقرون به صرفه‌تر است. هر چند مانند بسیاری از کشورهای پیشرفته اروپایی، میزان مالیات پرداختی شما در سوئد نیز بالا خواهد بود، اما به همان میزان درآمد بالایی نیز خواهید داشت.

پذیرش تحصیلی سوئد می‌توانید در دوران تحصیل خود به صورت پاره وقت مشغول کار شوید تا بخشی از درآمدهای خود را جبران کنید.

یکی دیگر از مزیت‌های اصلی پذیرش تحصیلی سوئد، امکان صدور ویزای همزمان برای خانواده دانشجویان بین المللی است. در صورتی که شما در یکی از دانشگاههای این کشور پذیرش بگیرید، همسر و فرزندان شما نیز به عنوان زیرگروه شما مشمول صدور ویزا شده و ویزای آنان به طور همزمان توسط دولت سوئد صادر می‌شود. بدین ترتیب سوئد یکی از بهترین مقصدهای مهاجرت برای خانواده‌ها خواهد بود

همچنین دولت سوئد توجه ویژه‌ای به بحث آموزش در مدارس و دانشگاه‌ها دارد. مراکز آموزشی این کشور از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند و در صورت تحصیل در سوئد، دانش و مهارت‌های شما به طور چشمگیری افزایش خواهد یافت. بنابراین پس از تحصیل در سوئد می‌توانید به راحتی در دیگر کشورها و یا مشاغل بین‌المللی مشغول به کار شوید.

هر چند سوئد حدود 10 میلیون نفر جمعیت دارد، اما سابقه تاریخی و وجود مهاجران متعدد باعث شده است تا این کشور تنوع فرهنگی بالایی داشته باشد. در حال حاضر جمعیت کشور سوئد از قومیت‌ها و ملیت‌های مختلف تشکیل شده و شرایط مناسبی برای داوطلبان پذیرش تحصیلی سوئد ایجاد کرده است.

اهالی سوئد در دوران تحصیل با زبان انگلیسی به خوبی آشنا می‌شوند و تقریبا بیش از 90 درصد مردم به خوبی به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. اما علاوه بر این، کلاس‌های درسی دانشگاه‌های سوئد به زبان انگلیسی برگزار می‌شود. همین ویژگی باعث شده است تا در سال‌های گذشته افراد زیادی برای اخذ پذیرش تحصیلی سوئد اقدام کنند و بتوانند ضمن تحصیل در سوئد، به این کشور مهاجرت کنند.

 

پذیرش در دوره‌های کوتاه مدت آموزش زبان انگلیسی در سوئد

همانگونه که پیشتر گفتیم، زبان انگلیسی در بین اهالی سوئد از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. بدین ترتیب یکی از بهترین راه‌های برای مهاجرت تحصیلی به سوئد، شرکت در دوره‌های 6 ماه آموزش زبان انگلیسی در سوئد است.

این دوره‌ها زیر نظر دانشگاه‌های سوئد برگزار می‌شود و شما در حین تحصیل در این دوره‌ها، به عنوان دانشجو شناخته خواهید شد. بدین ترتیب شما پس از گذراندن دوره آموزش زبان در سوئد، شرایط ادامه تحصیل در سوئد را خواهید داشت. البته باید بدانید که برای گذراندن این دوره به مدرک زبان نیاز دارید.

 مزیت اصلی این دوره‌ها علاوه بر یادگیری زبان انگلیسی با جدیدترین متدهای آموزشی، آغاز فرآیند اخذ اقامت سوئد است. با ثبت نام در این دوره‌ها، فرآیند اخذ اقامت سوئد برای شما آغاز می‌شود و پس از 6 ماه یادگیری زبان انگلیسی و همچنین افزایش دانش زبان سوئدی، می‌توانید یکی از راه‌های زیر را انتخاب کنید:

راه اندازی یک کسب و کار: با راه اندازی کسب و کار و پرداخت مالیات به مدت 5 سال، اقامت شما از طرف دولت سوئد تایید شده و به عنوان شهروند رسمی سوئد شناخته خواهید شد.

استخدام در یک کسب و کار: اگر بعد از گذراندن دوره آموزش زبان انگلیسی بتوانید در یک کسب و کار سوئدی استخدام شوید، مالیات شما از طرف آن مجموعه پرداخت شده و پس از گذشت 5 سال، مجوز اقامت دائم سوئد به شما اعطا می‌گردد.

شروع تحصیلات در مقطع دکتری: اگر مدرک کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) داشته باشید، پس از اتمام دوره آموزش زبان می‌توانید برای پذیرش تحصیلی سوئد در مقطع دکتری اقدام کنید. پس از فارغ التحصیلی در مقطع دکتری، اقامت سوئد و شهروندی این کشور را دریافت خواهید کرد. همچنین دوره دکتری سوئد با موقعیت شغلی همراه است و در حین تحصیل، به صورت ماهیانه حقوق دریافت می‌کنید تا بتوانید هزینه‌های زندگی را بپردازید.

 

پذیرش در دوره کارشناسی ارشد در سوئد

شرایط تحصیل در سوئد برای مقطع کارشناسی ارشد نسبت به برخی کشورها متفاوت است. دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های سوئد برای برخی از رشته‌ها 2 سال (120 واحد) و برای برخی دیگر 1 سال (60 واحد) به طول می‌انجامد. تحصیل در هر دو گروه نیازمند ارائه مدرک زبان انگلیسی است و برای پایان تحصیلات، باید از پایان نامه خود دفاع کنید.

تحصیل در دوره کارشناسی ارشد برای شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا رایگان است اما افرادی که از کشورهای دیگر قصد تحصیل در سوئد را دارند، باید شهریه پرداخت کنند. اما از آنجاییکه که دولت سوئد به دانشجویان این کشور اجازه کار می‌دهد، می‌توانید بخشی از هزینه‌های تحصیلی خود را جبران کنید.

 

امروزه سوئد به عنوان یکی از پیشرفه‌ترین کشورهای دنیا، به مقصد مهمی برای مهاجرت تحصیلی بدل شده است. بخاطر سطح بالای رفاه اجتماعی و توجه بیش از حد دولت سوئد به امر آموزش، تحصیل در سوئد به آرزوی بسیاری از افراد تبدیل شده است. سالانه داوطلبان بسیاری از سرتاسر جهان برای اخذ پذیرش تحصیلی سوئد اقدام می‌کنند.

کارشناسان باتجربه بخش پذیرش تحصیلی آژانس ققنوس، با انتخاب بهترین مراکز آموزشی و ارائه مشاوره تخصصی، در تمامی مراحل تا دریافت پذیرش تحصیلی سوئد در کنار شما خواهند بود.

اما علاوه بر سوئد، ققنوس برای اخذ پذیرش تحصیلی کشورهای دیگری نیز در کنار شماست. شما می‌توانید برای اخذ پذیرش تحصیلی سوئیس، پذیرش تحصیلی در انگلیس و پذیرش تحصیلی در کانادا از خدمات مجموعه ققنوس استفاده کنید.