تحصیل در سوئیس

تحصیل در سوئیس

سوئیس بیش از هر چیز برای اغلب افراد یادآور طبیعت زیبا، رفاه اجتماعی بالا، امنیت باورنکردنی و .... است. همین عوامل باعث شده است تا افراد بسیاری بدنبال تحصیل در سوئیس و مهاجرت به این کشور باشند. هر چند سوئیس کشور کوچک و کم جمعیتی است، اما بدلیل سطح بالای زندگی و کیفیت دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی، پذیرش تحصیلی در سوئیس طرفداران متعددی دارد.

سوئیس کشوری زیبا در مرکز اروپاست که در جنوب با ایتالیا، در شرق با اتریش و لیختن اشتاین، در شمال با آلمان و در غرب با فرانسه مرز مشترک دارد. همین موضوع باعث شده است تا مناطق مختلف این کشور، فرهنگ‌های متفاوتی داشته باشند و زبان هر منطقه بر اساس کشور همجوارش تغییر کند.

پایتخت سوئیس شهر برن است اما بدلیل توسعه متوازن، شهرهای دیگری مانند ژنو، زوریخ، لوزان و بازل نیز از اهمیت بالایی در این کشور برخوردارند. سوئیس دومین کشور دنیا از نظر میزان درآمد سرانه است و از بهترین سیستم‌های آموزشی در سرتاسر دنیا برخوردار است.

شرایط فوق العاده ایده‌آل این کشور اصلی‌ترین دلیلی است که افراد مختلف، برای اخذ پذیرش تحصیلی سوئیس و تحصیل در سوئیس اقدام می‌کنند.

 

چرا تحصیل در سوئیس ؟

علاوه بر امکانات رفاهی و سطح زندگی بالا، تحصیل در سوئیس مزایای دیگری نیز برای شما به همراه خواهد داشت. در ادامه تعدادی از مزایای تحصیل در سوئیس را با یکدیگر بررسی خواهیم کرد:

  • دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی معتبر

در صورت دریافت پذیرش تحصیلی سوئیس، می‌توانید در تعدادی از بهترین و معتبرترین دانشگاه‌های دنیا تحصیل کنید. دانشگاه ETH Zurich در رتبه ششم بهترین دانشگاه‌های دنیا قرار دارد. همچنین در رتبه‌های هجدهم و هفتاد و ششم دانشگاه‌های دنیا نیز می‌توانید ردپایی از دانشگاه‌های سوئیسی پیدا کنید.

  • امکان کار دانشجویی در زمان تحصیل

یکی از ویژه‌ترین شرایط تحصیل در سوئیس، امکان انجام کار دانشجویی در سوئیس است. قوانین این کشور به شما این اجازه را می‌دهد تا پس از اخذ پذیرش تحصیلی سوئیس، به صورت پاره وقت کار کنید تا بتوانید بخشی از هزینه‌های تحصیل و زندگی خود را جبران کنید. میزان ساعات کاری مجاز، بر اساس مقطع تحصیلی شما تعیین می‌گردد.

  • دریافت اقامت پس از پایان تحصیلات

از دیگر مزایای پذیرش تحصیلی در سوئیس، امکان دریافت اقامت و پاسپورت این کشور است. پس از پایان دوران تحصیل، ویزا تحصیلی سوئیس شما به ویزای کار این کشور تبدیل شده و بعد از گذشت چند سال، می‌توانید برای دریافت اقامت دائم و شهروندی سوئیس اقدام کنید.

 

شرایط سنی تحصیل در سوئیس

به طور کلی، شرط سنی تحصیل در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی سوئیس تا 24 سال است و شما در صورت احراز شرایط، می‌توانید برای تحصیل در سوئیس اقدام کنید.

 

پذیرش تحصیلی سوئیس در مقاطع مختلف

کمپ‌های تابستانی (سامرکمپ)

کمپ‌های آموزشی تابستانی دوره‌های کوتاه مدتی هستند که در بازه‌های زمانی بین 2 تا 6 هفته برگزار می‌شوند. این دوره‌ها محیطی به شدت گرم و صمیمی دارد و دانش آموزان مانند اعضای یک خانواده در کنار هم زندگی می‌کنند. دانش آموزان شرکت کننده در کمپ‌های تابستانی می‌توانند بر اساس نیاز و علاقه خود در یکی از دوره‌های آموزشی و یا ورزشی شرکت کنند و دانش و مهارت خود را افزایش دهند.

فرزندان شما در این دوره‌ها با همسالان خود از سرتاسر جهان تعامل دارند و علاوه بر فراگیری روابط اجتماعی و کسب تجربه‌های گوناگون، با فرهنگ کشورهای مختلف آشنا می‌گردند. همچنین بخاطر کلاس‌های آموزشی و قرارگیری در محیط، زبان انگلیسی را نیز به طور کاملا اصولی و کاربردی فرا خواهند گرفت.

اما این دوره‌ها تنها به برگزاری کلاس‌های آموزشی محدود نمی‌شوند. در این کمپ‌های تابستانی  به منظور داشتن اوقات فراغت مفید و بالا بردن مهارت‌های دانش آموزان، فعالیت‌های جانبی مختلفی برگزار می‎‌شود. برنامه‌های ورزشی، آشپزی و آشنایی با فرهنگ غذایی سوئیس، هنرهای نمایشی و تجسمی، طبیعتگردی از جمله این فعالیت‌ها هستند.

کالج Du Léman یکی از مطرح‌ترین کالج‌هایی است که آژانس هواپیمایی ققنوس از بین ده‌ها کالج و مرکز آموزشی مختلف، برای فرزندان شما انتخاب کرده است.

این کالج از معتبرترین کالج‌های اروپاست که در حاشیه دریاچه و شهر ژنو واقع شده است. این کالج با اتکا بر تجربه و کادر آموزشی مجرب، یکی از بهترین کمپ‌های تابستانی آموزش زبان‌های انگلیسی و فرانسه را در سرتاسر دنیا برگزار می‌کند.

کمپ تابستانی کالج Du Léman علاوه بر کلاس‌‎های درسی، شامل برنامه‌های متنوع دیگری نیز هست تا اوقات فراغت خوش و پرباری را برای فرزندان شما تدارک ببیند. اردوهای تفریحی، فعالیت‌های هنری و ورزشی و ... بخشی از برنامه‌های جانبی این کالج هستند.

 

تحصیل در مدارس سوئیس

نظام آموزشی مدارس سوئیس نیز مانند اغلب کشورهای دنیا 12 ساله است که از 6 تا 18 سالگی به طول می‌انجامد. بدلیل سطح بالای رفاهی و اقتصادی کشور سوئیس و اهمیتی که دولت این کشور برای امر آموزش قائل است، مدارس سوئیس از بالاترین کیفیت ممکن و بهترین کادرهای آموزشی برخوردارند.

با توجه به کیفیت بالای مدارس سوئیس، افراد بسیار زیادی از سرتاسر دنیا بدنبال اخذ پذیرش تحصیلی مدارس سوئیس برای فرزندانشان هستند. خوشبختانه سوئیس امکان تحصیل این متقاضیان را فراهم کرده است و داوطلبان تحصیل در مدارس سوئیس، می‌توانند در مدارس شبانه روزی این کشور تحصیل کنند.

این مدارس هر ساله پذیرای تعدادی زیادی از دانش آموزان بین‌المللی هستند که برای تحصیل به سوئیس مهاجرت کرده‌اند. مدارس شبانه روزی سوئیس در قبال دریافت شهریه، بهترین شرایط آموزشی را برای فرزندان شما فراهم می‌کنند تا فرزند شما بعد از اتمام تحصیل، آماده ورود به کالج و یا دانشگاه‌های سوئیس شود.

مدارس شبانه روزی سوئیس علاوه بر امکانات آموزشی، برنامه‌های جانبی متعددی مانند کلاس‌های هنری، ورزشی و اردوهای علمی-تفریحی متعددی برگزار می‌کنند. همچنین تمامی تسهیلات زندگی در سوئیس مانند محل اقامت و غذا بر عهده این مدارس شبانه روزی است.

دوره کالج یا کارشناسی در سوئیس (لیسانس)

دوره‌های کالج و یا کارشناسی، یکی از اصلی‌ترین مقاطعی است که متقاضیان دریافت ویزای تحصیل در سوئیس برای آن اقدام می‌کنند. این دوره‌ها در سوئیس معمولا 4 سال به طول می‌انجامد و برای دریافت مجوز تحصیل در سوئیس برای مقطع کالج یا کارشناسی، باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی داشته باشید.

دوره‌های کالج یا کارشناسی دانشگاه‌های سوئیس به دو زبان آلمانی و فرانسوی برگزار می‌شود و برای حضور در این دوره‌ها، باید مدرک زبان معتبر و بین‌المللی نیز داشته باشید.

در صورت پذیرش تحصیلی در سوئیس برای مقطع کارشناسی، اجازه دارید در هفته 10 ساعت به صورت پاره وقت کار کنید.

 

دوره کارشناسی ارشد در سوئیس (فوق لیسانس)

در صورتیکه قصد دارید برای مقطع کارشناسی ارشد به یک کشور خارجی مهاجرت کنید، بدون شک سوئیس از بهترین انتخاب‌های شماست. دوره‌های کارشناسی ارشد دانشگاه‌های سوئیس 2 ساله است و می‌توانید هر هفته، 20 ساعت کار کنید.

خوشبختانه تحصیل در سوئیس به زبان انگلیسی در این مقطع امکان پذیر است و شما می‌توانید یکی از زبان‌های انگلیسی، آلمانی و فرانسوی را برای تحصیل خود انتخاب کنید. اگر بتوانید دوره کارشناسی ارشد را با نمره خوبی در سوئیس به پایان برسانید، یک امتیاز مثبت در شرایط ادامه تحصیل در سوئیس کسب کرده‌اید و می‌توانید برای دوره دکتری اقدام کنید.

 

سوئیس کشوری خوش آب و هوا، پیشرفته و ثروتمند است که مهاجرت و زندگی در آن طرفداران بسیاری در سرتاسر جهان دارد. اخذ پذیرش تحصیلی سوئیس و تحصیل در این کشور یکی از بهترین راه‌ها برای ورود به سوئیس و دریافت اقامت این کشور است.

سوئیس یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی دنیا را دارد و دانشگاه‌های این کشور در زمره برترین دانشگاه‌های دنیا قرار دارند. بالا رفتن سطح علمی و تضمین آینده شغلی، از مهمترین مزیت‌های تحصیل در سوئیس برای شما خواهند بود.

اما اقدام برای دریافت ویزای تحصیل در سوئیس کار پیچیده‌ای است و باید نکات خاصی را در نظر داشته باشید. کارشناسان واحد پذیرش تحصیلی آژانس ققنوس با توجه به دانش تخصصی در رابطه با تحصیل در سوئیس و تجربه فراوان در دریافت پذیرش تحصیلی سوئیس، ضمن ارائه مشاوره تخصصی، در تمامی مراحل همراه شما خواهند بود.

دریافت پذیرش تحصیلی سوئیس و تحصیل در سوئیس از بهترین انتخاب‌ها برای افرادی است که قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارند.

اما علاوه بر سوئیس، ققنوس برای اخذ پذیرش تحصیلی کشورهای دیگری نیز در کنار شماست. پذیرش تحصیلی در سوئد، پذیرش تحصیلی در انگلیس و پذیرش تحصیلی در کانادا از دیگر خدمات مجموعه ققنوس در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی است