10 روز آفریقای جنوبی (EK2024)

۱۰ روز آفریقای جنوبی (EK2024)

هزینه ریالی + 3890 یورو

3 شب کیپ تاون + 1 شب پارک جنگلی + 3 شب سان سیتی + 2 شب ژوهانسبورگ

هتل کیپ تاون: Table Bay Hotel

هتل پارک جنگلی: Ivory Tree Game Lodge

هتل سان سیتی : The Palace of the Lost City Hotel

هتل ژوهانسبورگ: DaVinci Hotel

تاریخ حرکت : 0۳ فروردین 1403

کلاس تور :

توضیحات


کیپ تاون شهری بندری در سواحل جنوب غربی آفریقای جنوبی، در شبه جزیره ای در زیر کوه باشکوه تیبل است. تله‌کابین‌هایی که به آرامی می‌چرخند به قله‌ی صاف کوه صعود می‌کنند، که از آنجا مناظر وسیعی از شهر، بندر شلوغ و قایق‌هایی که به سمت جزیره روبن می‌روند، زندان بدنامی که زمانی نلسون ماندلا در آن نگهداری می‌شد، وجود دارد، که اکنون به موزه‌ای زنده تبدیل شده است.

 

پارک جنگلی (پارک ملی)، یا منطقه حفاظت شده Pilanesberg در منطقه Bojanala، در استان شمال غربی و نسبتاً نزدیک ژوهانسبورگ واقع شده است. این پارک با مساحت 550 کیلومتر مربع، چهارمین پارک بزرگ آفریقای جنوبی است.

 

سان سیتی یک استراحتگاه لوکس است که در استان شمال غربی آفریقای جنوبی واقع شده است. بین رودخانه الندز و پیلانسبرگ، در حدود 140 کیلومتری (90 مایلی) شمال غربی ژوهانسبورگ، در نزدیکی شهر Rustenburg واقع شده است. این مجموعه با پارک ملی Pilanesberg هم مرز است.

 

ژوهانسبورگ، بزرگترین شهر آفریقای جنوبی و مرکز استان گوتنگ، به عنوان یک شهرک معدنی طلا در قرن نوزدهم آغاز شد. شهرک وسیع سووتو زمانی محل زندگی نلسون ماندلا و دزموند توتو بود. محل اقامت سابق ماندلا اکنون موزه خانه ماندلا است. دیگر موزه‌های سووتو که مبارزه برای پایان دادن به تبعیض نژادی را بازگو می‌کنند شامل موزه تیره‌آمیز آپارتاید و تپه قانون اساسی، یک مجموعه زندان سابق است.

درباره تور


تور
۱۰ روز آفریقای جنوبی (EK2024)
قیمت

قیمت دو تخته بزرگسال: هزینه ریالی + 3890 یورو

قیمت یک تخته بزرگسال: هزینه ریالی + 6420 یورو

قیمت کودک با تخت (۲ تا ۱۱ سال): هزینه ریالی + 3110 یورو

قیمت نوزاد (تا ۲ سال): هزینه ریالی + 390 یورو

قیمت تخت اضافه: هزینه ریالی + 3695 یورو

کلاس تور
Grand Luxury
طول سفر
۱۰ روز
شهرهای مورد بازدید
3 شب کیپ تاون + 1 شب پارک جنگلی + 3 شب سان سیتی + 2 شب ژوهانسبورگ
خدمات تور

قيمت تور شامل خدمات زير است:

بليت رفت و برگشت هواپيما

اقامت در هتل های  ۵ ستاره در اتاق های دونفره (صبحانه کامل)

ديدار از جاذبه های جهانگردی هر شهر طبق برنامه تور

وروديه محل های مورد بازديد و پيش بينی شده در برنامه تور و انتقال از فرودگاه ها به هتل ها و بالعكس

عوارض فرودگاه های خارج از كشور

همراهی راهنمای ايرانی و محلی در روزهای بازديد

هزينه های باربری در هتل ها

اخذ ويزای گروهی يا انفرادی و بيمه مسافرتی

انعام راننده و راهنمای محلی

مالیات شهری هر شب بابت اقامت در هتل های مختلف (City Tax)

تاریخ حرکت
0۳ فروردین 1403
تاریخ برگشت
1۲ فروردین 1403

مسیر حرکت


۳ شب کیپ تاون (۲ گشت نیم روز + ۲ وعده غذا)

بازدید از کوه تیبل (Table Mountain)
کوه «تیبِل ماونتین» با ارتفاع 1000 متر از سطح دریا و شکل منحصر به فردش، مهمترین شاخصه طبیعی کیپ تاون به شمار می آید. از فراز کوه نمای خیره کننده ای از اقیانوس، شهر و سواحل آن قابل مشاهده است. ترکیب صخره های بلند، باد و امواج زیبا، حس آرام بخشی را به بیننده القا می نمایند. برای بالا رفتن از این کوه ،تله کابین های بزرگی وجود دارد که در صورت مساعد بودن شرایط آب و هوا یی ، شما را بر فراز این کوه می برد.

بازدید از باغ گیاه شناسی کریستن بوش
باغ گیاه شناسی ملی کریستن بوش جذاب‌ترین و زیباترین باغ گیاه شناسی در جهان است که در دامنه شرقی کوه تیبل ، در کیپ تاون واقع شده است. این باغ یکی از 10 باغ گیاه شناسی ملی است که پنج مورد از شش بیوم مختلف آفریقای جنوبی را پوشش می دهد و توسط موسسه ملی تنوع زیستی آفریقای جنوبی اداره می شود. وجود انواع و اقسام گونه‌های گیاهی در این باغ زیبا ، به آن شهرت جهانی داده است . به جز گیاهان، تندیس‌های سنگی جالب و مورد توجهی نیز در این باغ قرار دارند. در باغ کریستن بوش پل هیجان انگیزی وجود دارد که امکان می‌دهد باغ را از بالا و از دید یک پرنده تماشا کنید. این پل جالب در باغ گیاه شناسی کریستن بوش و در بالای درختان ساخته شده است
بازدید از بندر هات بی با قایق ساحلی جهت دیدن فک های جزیره دویکر، پارک چاپمنز، ساحل بولدرز(زیستگاه پنگوئن های آفریقایی) و دماغه امید نیک

دماغه امید نیک
دماغه امید نیک شبه جزیره صخره ای ست واقع در ساحل جنوبی افریقای جنوبی مشرف به اقیانوس اطلس. برخلاف تصور عام، دماغه امید نیک جنوبی ترین بخش قاره آفریقا نیست، بلکه به عبارت بهتر جنوب غربی ترین قسمت آن است. جنوبی ترین بخش افریقا در واقع دماغه اگالس در حدود ۱۵۰ کیلومتری جنوب شرقی امید نیک است

 

 

۱ شب پارک جنگلی Pilanesberg (۱ گشت Game Drive + ۱ وعده غذا)
اقامت در استراحتگاه جنگلی پیلانسبرگ و تجربه ای منحصر به فرد با شرکت درگشت سافاری پارک جنگلی جهت بازدید از حیات وحش متنوع و بی همتای آفریقا که شما را با زندگی طبیعی گونه های حیوانات موجود در آن پارک جنگلی از فاصله دور آشنا می سازد.
لذت بردن از game drive در یک وسیله نقلیه سافاری روباز.
کلمه Game در این اصطلاح، به حیات وحش اشاره دارد و اصطلاح گیم درایو به معنی گشت و گذار در حیات وحش با وسایل نقلیه است. در این دسته از سافاری ها، بوسیله خودروهای شبیه آفرود و 4 دیفرانسیل، به زیست‌بوم حیوانات وحشی نزدیک می‌شوید و از نزدیک با زندگی آن‌ها آشنا خواهید شد. همراه بودن یک راهنمای باتجربه و کار بلد، می‌تواند لذت شما از تماشای طبیعت را چند برابر کند.

 

 

3 شب سان سیتی ( 1 گشت نیم روز + 1 وعده غذا)
گشت نیم روز شامل بازدید از دهکده لسدی واقع در قلب آفریقای جنوبی ، بازدید از ساکنین قبایل بومی زولو ، خوسا، و …. که بر اساس فرهنگ و سنتهای قبیله ای اجداد خود زندگی می کنند ودر ادامه بازدید از پارک شیرهای سفید آفریقایی

 

 

2 شب ژوهانسبورگ (1 گشت نیم روز + 1 وعده غذا)
گشت و بازدید از گلد ریف سیتی
مجموعه پارک تفریحی گلد ریف سیتی بر روی یکی از قدیمی ترین معادن طلا بنا شده است. حال و هوای این مجتمع تفریحی هم به گونه ای طراحی شده که مشابه فضای معادن طلا باشد. موزه ای که در این مجموعه قرار دارد، تمامی فرایند طلا سازی را در معرض دید علاقه مندان می گذارد.

 

3شب کیپ تاون
1 شب پارک جنگلی
3 شب سان سیتی
2 شب ژوهانسبورگ

 

 

مدت زمان گشت نیم روز: ۴ ساعت از هتل به هتل
مدت زمان گشت تمام روز: ۸ ساعت از هتل به هتل

 

 

برنامه فوق طبق برنامه اولیه کارگزار تهیه و تنظیم شده است و احتمال جابجایی، حذف و یا اضافه شدن گشت ها، تغيیر در هتل ها و همچنین حذف، کم یا زیاد شدن تعداد وعده های غذایی وجود دارد. (فقط در شرایط اضطراری) شایان ذکر است که برخی از وعده‌های غذایی غیر قابل تغییر است.

 

با آرزوی سفری خوش
شرکت جهانگردی و خدمات گردشگری ققنوس

کوله پشتی یا ساک دستی، برنامه سفر، نقشه و یا اپلیکیشن مناسب ، کاور چمدان و قفل کوچک مخصوص ساک، تگ چمدان ، کفش مخصوص پیاده‌روی و همچنین دمپایی پلاستیکی ، صندل، كوله يك روزه، ليوان شخصي، كلاه، عينك آفتابي، لباس مناسب با فصل، بالشت گردني ، به همراه داشتن عکس از صفحه اول پاسپورت – ویزا – بیمه نامه ، مسواک ، کرم ضد آفتاب ، usb  ، کابل

وهمچنین به همراه نداشتن این وسایل نیز الزامی میباشد :

  • اسپری ، ژل و ادکلن در ساک دستی
  • زیورآلات ، جواهرات ، ساعت قیمتی و تمامی وسایلی که جلب توجه میکند.
مدت زمان سفر زمان رسیدن زمان شروع حرکت مقصد مبداء تاریخ حرکت کد پرواز
2:05 07:05 04:30 DXB IKA 22MAR2024 EK978
9:35 16:45 09:10 CPT DXB 22MAR2024 EK770
2:10 13:15 11:15 JNB CPT 25MAR2024 SA332
PARK JNB 25MAR2024  (زمینی) SURFACE
SUN PARK 26MAR2024  (زمینی) SURFACE
JNB SUN 29MAR2024  (زمینی) SURFACE
8:15 05:25+1 19:10 DXB JNB 31MAR2024 EK764
2:10 09:25 07:45 IKA DXB 01APR2024 EK971

مدارک شناسائی
1 .گذرنامه
• اصل گذرنامه امضا شده با حداقل شش ماه اعتبار پس از اتمام سفر به همراه دو صفحه ی خالی رو به روی هم
• اصل تمامی گذرنامه های باطله
2 .عکس
• 3 قطعه عکس 4/5 * 3/5 رنگی با پشت زمینه سفید, بیش از شش ماه از گرفتن عکس نگذشته باشد و مشابه عکس گذرنامه و ویزاهای قبلی نباشد.

3 .اصل, ترجمه و کپی شناسنامه

 

مالی و دارائی
1 .مدارک مالی
• گواهی تمکن و گردش سه ماهه حساب های بانکی با ذکر نام به زبان انگلیسی با مهر برجسته و امضا بانک مربوطه در صفحه های A۴
• زمان صدور گواهی حساب بانکی حداکثر ۱۰ روز قبل از تحویل مدارک به سفارت باشد.

 

اصل و ترجمه مدارک شغلی
1 .پزشکان: پروانه مطب با تاریخ به روز, کارت نظام پزشکی
• پزشکان مشغول در بیمارستان: نامه اشتغال به کار روی سربرگ به همراه مهر و امضا سازمان یا حکم کارگزینی, سه فیش حقوقی اخیر و سابقه بیمه تامین اجتماعی
2 .وکلا: پروانه وکالت
3 .مشاغل دولتی: حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار روی سربرگ شرکت و مهر و امضا مدیر عامل با ذکر سمت و سابقه, میزان حقوق و ذکر تاریخ و تائید مرخصی( آخرین فیش حقوقی و سابقه بیمه تامین اجتماعی )
۴ .بازنشسته ها: حکم بازنشستگی, آخرین فیش واریزی
۵ .مشاغل غیر دولتی: گواهی اشتغال به کار روی سر برگ شرکت با مهر و امضا مدیر عامل, فیش حقوقی , سابقه بیمه تامین اجتماعی
۶ .خویش فرما: جواز کسب, آخرین آگهی تغییرات, آگهی تاسیس به روز شده
7 .مدرس, اساتید دانشگاه: حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار روی سر برگ و مهر سازمان مربوطه, آخرین فیش حقوقی , سابقه بیمه تامین اجتماعی
8 .دانشجو یا دانش آموز: اصل و ترجمه نامه اشتغال به تحصیل با ذکر تاریخ و تائید مرخصی
9 .در صورتی که مسافر نیاز به حمایت مالی برای تامین مخارج سفر دارد, اصل و ترجمه مدارک مالی, شغلی و شناسایی برای اثبات نسبت شخص حمایت کننده و مسافر الزامی است.
۱۰ .برای بانوان شاغل که قصد سفر به اتحادیه شنگن بدون همسر را دارند, ارائه اصل و ترجمه مدارک مالی, شغلی و تعهدنامه تامین مخارج سفر از سوی همسر الزامی می باشد.

 

نکته
• کلیه مدارک ترجمه شده به زبان انگلیسی با مهر مترجم و از زمان تاریخ ترجمه ها حداکثر ۱۰ روز قبل از تحویل مدارک به سفارت قابل قبول می باشد.
• برای فرزندانی که بدون یکی از والدین سفر می کنند یا ویزا معتبر دارند, ترجمه رضایتنامه محضری به زبان انگلیسی با تائیدیه دادگستری و وزارت امور خارجه الزامی است.
• برای فرزندانی که یکی از والدین آنها فوت کرده اند, ارائه ترجمه گواهی فوت و رضایتنامه محضری سرپرست قانونی به زبان انگلیسی و تائیدیه دادگستری و وزارت امور خارجه الزامی می باشد.

*** هزینه دارالترجمه « به عهده مسافرین تور » می باشد ***

 

نکته بسیار مهم
داشتن گواهی سلامت برای افراد بالای 12 سال، مبنی بر تزریق 2 دز واکسن های مورد تایید کشورآفریقای جنوبی (آسترازنکا، فایزر و مدرنا، سینوفارم، سینووک) و یا 1 دز جانسون برای کلیه متقاضیان ویزای آفریقای جنوبی الزامی می باشد.

جهت دریافت گواهی سلامت به سایت www.salamat.gov.ir مراجعه و اطلاعات پاسپورت خود را در بخش ثبت نام کارت واکسن دیجیتال انگلیسی وارد نمایید.

مشاهده
DaVinci Hotel

DaVinci Hotel

  • آفریقای جنوبیژوهانسبورگ
  • مرکز شهر
مشاهده
Ivory Tree Game Lodge

Ivory Tree Game Lodge

  • آفریقای جنوبیپارک جنگلی
  • حومه شهر
مشاهده
The Palace of the Lost City Hotel

The Palace of the Lost City Hotel

  • آفریقای جنوبیسان سیتی
  • مرکز شهر
مشاهده
The Table Bay Hotel

The Table Bay Hotel

  • آفریقای جنوبیکیپ تاون
  • مرکز شهر