تورنتو بزرگترین شهر کانادا را بشناسیم

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


برچسب ها


آخرین تور ها


تورنتو بزرگترین شهر کانادا را بشناسیم

تورنتو بزرگترین شهر کانادا را بشناسیم

تورنتو شهری بزرگ و دوست داشتنی است که در ساحل دریاچه اونتاریو کشیده شده است و بزرگترین و فرهنگی‌ترین شهر کانادا به شمار می‌رود. شهر تورنتو کانادا یکی از مهمترین مقصدهای گردشگری تور کانادا است و سالانه میلیون‌ها گردشگر برای تماشای جاهای دیدنی تورنتو به این شهر سفر می‌کنند.
در این مقاله از وبلاگ ققنوس قصد داریم به شما بگوییم تورنتو کجاست، چه ویژگی‌هایی دارد و چرا باید حتما در تور کانادا از این شهر زیبا بازدید کنید. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

[lwptoc]

درباره تورنتو
درباره تورنتو

درباره تورنتو

تورنتو کلانشهری بزرگ است که دورنمای شهری آن مملو از آسمانخراش‌های سر به فلک کشیده و مرکز شهرش پر از کافه و رستوران‌های جذاب و متنوع است. شهر تورنتو کانادا از ونکوور پیچیده‌تر و جذاب‌تر و از اتاوا بزرگتر است و می‌توان آن را یکی متنوع‌ترین شهرهای فرهنگی جهان به شمار آورد که شهروندانی از گوشه و کنار جهان با فرهنگ‌های مختلف در آن زندگی می‌کنند. اگرچه زبان تورنتو انگلیسی است، اما برخی معتقدن در شهر تورنتو کانادا می‌توانید تا 140 زبان مختلف را پیدا کنید (اصلا این همه زبان در دنیا وجود دارد!؟). اما با این وجود، تورنتو پایتخت کشور کانادا نیست.

بدون شک برج CN که یکی از بلندترین برج‌های جهان است و برای چند دهه رکورددار ارتفاع در دنیا بود، مهمترین بنا و جاذبه گردشگری تورنتو است که با ارتفاع 351 متر، هر کسی را شیفته خود می‌سازد. اما علاوه بر این برج زیبا، محلات تورنتو نیز هر کدام برای خود جذابیت‌های منحصر به فردی دارند و می‌توانید ساعت‌ها بدون خستگی در آنها بچرخید و از تماشای بازارها، گالری‌ها، فروشگاه‌ها و کافه‌ها و رستوران‌ها لذت ببرید.

تاریخچه تورنتو
تاریخچه تورنتو

تاریخچه تورنتو

اولین بار در قرن 18 میلادی فرانسویان این منطقه از کشور کانادا را کشف و تصاحب کردند، اما تا زمان انقلاب آمریکا و استقلال آمریکا از انگلستان در این منطقه سکونتگاهی وجود نداشت. در این زمان آمریکاییان وفادار به امپراطوری انگلستان به این منطقه مهاجرت کردند شهری را تاسیس کردند که ابتدا یورک نام گرفت.
این شهر که ظاهر و ویژگی شهرهای انگلیسی را داشت، به عنوان پایتخت منطقه کانادای علیا انتخاب شد و در قرن نوزدهم به عنوان یک شهر صنعتی به سرعت توسعه یافت. در سال 1834 نام این شهر به تورنتو تغییر کرد که یک کلمه بومی به معنی محل قرار یا میعادگاه است. هدف این تغییر نام، تمایز این شهر از شهر نیویورک بود.
در صد سال بعدی، تورنتو شاهد رشد و گسترش برق آسایی بود. این افزایش جمعیت بیش از هر چیز، مدیون توسعه اقتصادی و صنعتی شهر بود که باعث افزایش مهاجران و همچنین نرخ زاد و ولد شد. جمعیت تورنتو از 30 هزار نفر در سال 1851 میلادی، به بیش از یک میلیون نفر در دهه 1950 میلادی رسید. حتی هنگامی که آتش سوزی بزرگ تورنتو در سال 1904 بخش عظیمی از مرکز این شهر را نابود کرد، اهالی تورنتو آستین‌ها را بالا زدند و شهر خود را از نو ساختند.
با نزدیک شدن به پایان دهه 1950 میلادی، نرخ مهاجرت به این شهر به طور چشمگیری افزایش یافت و این شهروندان تازه از راه رسیده، با خود غذاهای جدید، زبان‌های جدید و از همه مهمتر، فرهنگ‌های جدید را نیز به همراه آوردند. ایتالیایی‌ها، پرتغالی‌های و اهالی اروپای شرقی اولین مهاجران تورنتو بودند و پس از آن اهالی حوزه کارائیب، هند و آسیای شرقی نیز به این شهر سرازیر شدند.
به همین جهت است که امروزه فرهنگ، سبک زندگی و زبان مردم تورنتو ترکیبی از تمامی

اشتراک گذاری این پست