آشنایی با موزه ملی سوئیس

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


برچسب ها


آخرین تور ها


آشنایی با موزه ملی سوئیس

آشنایی با موزه ملی سوئیس

موزه‌ها همواره یکی از مهمترین جاذبه‌های گردشگری هر مقصدی به شمار می‌روند زیرا شما را با تاریخ و فرهنگ مقصد آشنا می‌کنند و بنابراین، موزه ملی سوئیس نیز از این قاعده مستثنی نیست.
اگر قصد دارید با تور سوئیس به این کشور زیبا سفر کنید، پیشنهاد می‌کنیم بازدید از موزه ملی سوئیس در را حتما در برنامه خود قرار دهید زیرا کمک بزرگی در شناخت تاریخ این کشور به شما خواهد کرد.

[lwptoc]

درباره موزه ملی سوئیس

موزه ملی سوئیس در واقع نهادی است که از سه موزه و یک گالری در شهر زوریخ تشکیل شده

ست. این مجموعه تاریخ کشور سوئیس از ابتدا تا کنون را به نمایش می‌گذارد تا بتواند دید جامع و خوبی نسبت به هویت و فرهنگ کشور سوئیس و تاریخ این کشور برای بازدیدکنندگان فراهم کند. در این مجموعه نمایشگاه‌های دائمی و موقت مختلفی که بر اساس نیاز روز طراحی می‌شوند برقرار است تا بتواند گردشگران را با تمام زوایای تاریخ کشور سوئیس آشنا سازد.
اما مهمترین عضو موزه ملی سوئیس، موزه ملی زوریخ یا موزه لَندِس (Landes) است و بسیاری از اوقات وقتی حرف از موزه ملی سوئیس می‌شود، در واقع منظور همین موزه است.

ساختمان قدیمی موزه ملی سوئیس
ساختمان قدیمی موزه ملی سوئیس

تاریخچه موزه ملی سوئیس

قرن نوزدهم اروپا را می‌توان قرن ملیت‌ها و دولت‌های ملی دانست که کشورها به شدت مشغول ساخت یادمان‌ها و بناهای یادبود برای نشان دادن بزرگی و عظمت کشورشان بودند. در این زمان کشور جوان سوئیس در حال بررسی ایده تاسیس یک موزه ملی بود. اگرچه هر کدام از کانتون‌های سوئیس مجموعه‌ها و نمایشگاه‌های مختص به خود را داشتند، اما ایده تاسیس موزه ملی با تردیدها و ایرادات متعددی روبرو بود.
در نهایت در سال 1883 و پس از استقبال مردم از نمایشگاه هنر ملی که در زوریخ برگزار شده بوده، با تاسیس موزه ملی سوئیس موافقت شد. اما هنوز یک مشکل دیگر وجود داشت و آن تعیین محل تاسیس این موزه بود.
پس از بررسی‌ها و کش و قوس‌های فراوان، در نهایت از بین چهار شهر بزرگ سوئیس (زوریخ، لوسرن، برن و بازل) این زوریخ بود که توانست در سال 1891 به عنوان محل تاسیس موزه ملی سوئیس انتخاب شود.
ماموریت ساخت بنای موزه ملی سوئیس به معمار جوان سوئیسی، گوستاو گول داده شد و وی با ترکیب ویژگی‌های معماری سبک‌های مختلف از اواخر قرون وسطی تا دوران مدرن، توانست ترکیب زیبایی برای ساختمان موزه پدید آورد. ساختمان موزه در قلب تاریخی زوریخ، در شبه جزیره‌ای شکل گرفته از بهم پیوستن دو رود سیهل و لیمات و دقیقا کنار ایستگاه راه آهن مرکزی زوریخ (Hauptbahnhof) قرار گرفته است.
گوستاو گول ساختمان موزه ملی سوئیس را با برج‌های متعدد، حیاط‌های مختلف و یک پارک زیبا ساخت که به نوعی یادآور قصرهای فرانسوی دوران رنسانس است. همچنین یک دانشگاه هنر نیز در کنار موزه ملی سوئیس ساخته شد تا این امکان را برای دانشجویان فراهم کند که از گذشته باشکوه کشور سوئیس ایده بگیرند.
این موارد باعث شده است تا امروزه موزه ملی سوئیس در زوریخ یکی از بهترین ساختمان‌های قرن نوزدهم در نوع خودش باشد و به عنوان یک یادمان تاریخی با اهمیت ملی شناخته شود.
همچنین در سال 2016، ساختمان جدید و مدرن این موزه که توسط گروه معماری کرایست و گانتنبین طراحی شده بود، افتتاح گردید. این ساختمان مدرن توانسته است مکمل خوبی برای ساختمان قدیمی موزه باشد و امروزه میزبان تالارهای نمایشگاهی بزرگ، کتابخانه‌ای مدرن و فضایی برای رویدادهای عمومی است.

 

[sc name=”highlight” text=”امروزه موزه ملی سوئیس در زوریخ یکی از بهترین ساختمان‌های قرن نوزدهم در نوع خودش باشد و به عنوان یک یادمان تاریخی با اهمیت ملی شناخته شود” ]

 

ساختمان جدید موزه ملی سوئیس
ساختمان جدید موزه ملی سوئیس

در موزه ملی سوئیس چه خبر است؟

همانگونه که گفتیم، هدف اصلی موزه ملی سوئیس آشنا ساختن بازدیدکنندگان با تاریخ این کشور از ابتدا تا کنون است. اگر طبق مسیر پیشبینی شده از این موزه و آثارش بازدید کنید، در واقع سفری از پیش از تاریخ به دوران باستان و از قرون وسطی به دوران مدرن سوئیس خواهید داشت.
در این موزه مجموعه‌ای غنی از آثار هنری سبک گوتیک و همچنین تاریخچه و رسم و رسوم شوالیه‌ها را در خود جای داده است. همچنین آثار هنری مرتبط با مذهب مانند تندیس‌های چوبی، نقاشی‌های مذهبی و محراب‌های کنده‌کاری شده بخش مهمی از آثار این موزه را به خود اختصاص می‌دهند.
علاوه بر این، با بازدید از موزه ملی سوئیس در زوریخ می‌توانید با سبک زندگی مردم قدیم سوئیس، سلاح‌ها و ادوات جنگی و سکه‌های قدیمی سوئیسی آشنا شوید.

بخشی از آثار موزه ملی سوئیس
بخشی از آثار موزه ملی سوئیس

ساعات بازدید و راه‌های دسترسی به موزه ملی سوئیس

برای بازدید از موزه ملی سوئیس و گنجینه ارزشمند آثار تاریخی آن، می‌توانید همه روزه به جز دوشنبه‌ها، به آن مراجعه کنید. این موزه روزهای سه شنبه و چهارشنبه از ساعت 10 الی 17، روزهای پنجشنبه از ساعت 10 الی 19 و روزهای جمعه تا یکشنبه از ساعت 10 الی 17 میزبان شما خواهد بود.
دسترسی به این موزه نیز بسیار آسان است زیرا دقیقا در کنار ایستگاه راه آهن مرکزی زوریخ واقع شده است. با استفاده از قطار می‌توانید خود را به این ایستگاه برسانید و یا برای استفاده از تراموا و اتوبوس، در ایستگاه Bahnhofquai/HB (خطوط 4، 11، 13، 14، 17 و 46) یا Bahnhofplatz (خطوط 3، 6، 10 و 31) پیاده شوید.

اشتراک گذاری این پست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.