جاهای دیدنی بوداپست؛ 4 جاذبه که نباید از دست داد

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


برچسب ها


آخرین تور ها


جاهای دیدنی بوداپست؛ 4 جاذبه که نباید از دست داد

جاهای دیدنی بوداپست؛ 4 جاذبه که نباید از دست داد

کافیست یک بار به پایتخت مجارستان سفر کرده و از جاهای دیدنی بوداپست بازدید کنید تا متوجه شوید که چرا به این شهر زیبا، لقب پاریس شرق اروپا یا عروس دانوب را داده‌اند.
بوداپست از مهمترین و زیباترین شهرهای اروپای شرقی است و آثار تاریخی زیادی را در خود جای داده و تعدادی از دیدنی‌های بوداپست مجارستان در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده‌اند. اگرچه انسان‌ها از عصر سنگ در این نقطه از مجارستان سکونت داشته‌اند، اما شهر بوداپست در سال 1872 میلادی با ادغام دو شهر بودا و پست تشکیل شد.
اگر تا انتهای این مقاله از وبلاگ گردشگری ققنوس با ما همراه باشید، با زیباترین و بهترین جاهای دیدنی بوداپست آشنا خواهید شد.

[lwptoc]

فهرست 4 تا از بهترین جاهای دیدنی بوداپست مجارستان

تپه قلعه بودا - جاهای دیدنی بوداپست
تپه قلعه بودا
  • تپه قلعه بودا (Buda Castle & Castle Hill)

بدون شک یکی از اولین جاهای دیدنی بوداپست که باید در تور بوداپست از آن بازدید کنید، تپه قلعه تاریخی این شهر یا همون تپه قلعه بودا است. قلعه بودا و تپه آن که از مهمترین دیدنی‌های مجارستان نیز به شمار می‌روند، تعدادی از مهمترین آثار تاریخی دوران قرون وسطی و موزه‌های بوداپست را در خود جای داده‌اند.
مهمترین بنای این محدوده، قلعه بودا است که در واقع یک قصر بزرگ تاریخی با 200 اتاق است. اگرچه این بنا در زمان جنگ جهانی دوم بسیار آسیب دید، اما در سال‌های بعد بخش‌های زیادی از آن بازسازی و مرمت شدند.
امروزه گالری ملی مجارستان که یکی از مهمترین جاذبه‌های گردشگری بوداپست به حساب می‌آید، در این قلعه فعالیت می‌کند. همچنین موزه تاریخ بوداپست نیز از دیگر مکان‌های دیدنی بوداپست مجارستان است که در قلعه بودا می‌توانید از آن بازدید کنید.
قلعه بودا با دارا بودن آثار متعددی از دوره‌های معماری مختلف و ارزش تاریخی بالا، در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده و به صورت 24 ساعته می‌توانید از محوطه آن استفاده کنید.

ساختمان پارلمان مجارستان و جواهرات سلطنتی
ساختمان پارلمان مجارستان و جواهرات سلطنتی
  • ساختمان پارلمان مجارستان و جواهرات سلطنتی (Hungarian Parliament Building & Crown Jewels)

شاید در بین تمام جاهای دیدنی بوداپست، هیچکدام مانند ساختمان پارلمان بوداپست در میان جهانیان شناخته شده نباشد. ساختمان پارلمان مجارستان که یکی از بزرگترین پارلمان‌های دنیاست، نماد بی‌بدیل این کشور به شمار می‌رود.
این ساختمان زیبا که شاهکاری در سبک معماری نئوگوتیک است و در کنار رود دانوب قرار گرفته، سال 1886 به افتخار هزارمین سال تاسیس کشور مجارستان ساخته شده است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید این ساختمان 691 اتاق دارد و طول راهروها و پلکان‌های آن بیش از 19 کیلومتر است.
امروزه ساختمان پارلمان یکی از مهمترین جاذبه‌های دیدنی بوداپست است و گردشگران می‌توانند با استفاده از تورهای اختصاصی پارلمان، از بخش‌های مختلف این ساختمان و همچنین جواهرات سلطنتی مجارستان بازدید کنند.

 

[sc name=”highlight” text=”شاید برایتان جالب باشد که بدانید ساختمان پارلمان بوداپست 691 اتاق دارد و طول راهروها و پلکان‌های آن بیش از 19 کیلومتر است.” ]

 

کلیسای سنت استفان - جاهای دیدنی بوداپست
کلیسای سنت استفان
  • کلیسای سنت استفان (St. Stephen’s Basilica)

کلیسای سنت استفان بوداپست یکی از مهمترین بناهای مجارستان و از زیباترین جاذبه‌های شهر بوداپست که پیشنهاد می‌کنیم حتما از آن بازدید کنید. معماری خارجی شگفت انگیز، تزئینات داخلی خیره کننده و منظره زیبایی که از بالای آن تماشا خواهید کرد باعث شده‌اند تا این کلیسا در فهرست جاهای دیدنی بوداپست قرار گیرد.
این کلیسا که بین سال‌های 1851 تا 1905 ساخته شده، به یاد استفان مقدس، اولین پادشاه مجارستان و بنیانگذار این کشور نامگذاری شده است.
اگرچه در زمان جنگ جهانی دوم، سقف، برج‌ها، نمای خارجی و تزئینات داخلی این کلیسا به شدت آسیب دید، اما خوشبختانه پس از جنگ دولت مجارستان نسبت به مرمت کلیسای سنت استفان اقدام کرد و امروزه می‌توانید این کلیسای زیبا را در شکوه اولیه‌اش ببینید.
اما یکی از آثار شگفت انگیز در این کلیسا، یک دست مومیایی شده است که ادعا می‌شود دست سنت استفان است و از زمان مرگ استفان در سال 1038 میلادی تا کنون حفظ شده است.

حمام آب گرم سچینی - جاهای دیدنی بوداپست
حمام آب گرم سچینی
  • حمام آب گرم سچینی (Széchenyi Thermal Bath)

پایتخت مجارستان در کنار جاهای دیدنی بوداپست از قبیل ساختمان‌های تاریخی و رود زیبای دانوب، به یک چیز دیگر نیز شهرت دارد؛ چشمه‌های آب گرم و به همین خاطر، بوداپست را پایتخت چشمه‌های آب گرم اروپا نیز می‌دانند.
اما در میان تمام حمام‌های آب گرم بوداپست، حمام آب گرم سچینی اهمیت دیگری دارد. این حمام در سال 1913 تاسیس شده و با داشتن دو چشمه آب گرم، بزرگترین حمام آب گرم در سرتاسر اروپاست و ظرفیت پذیرش هزاران گردشگر در 3 حمام روباز و 15 حمام سرپوشیده را دارد.
این حمام یکی از مهمترین دیدنی‌های شهر بوداپست است و علاوه بر استفاده از استخرهای آن، می‌توانید از امکانات سونای خشک و بخار و همچنین ماساژ سنتی مجارستانی نیز استفاده کنید.

اشتراک گذاری این پست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.