جاهای دیدنی هلند؛ 11 جاذبه که نباید از دست داد!

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


برچسب ها


آخرین تور ها


جاهای دیدنی هلند؛ 11 جاذبه که نباید از دست داد!

جاهای دیدنی هلند؛ 11 جاذبه که نباید از دست داد!

هلند کشوری کوچک با جمعیتی کمی بیشتر از 17 میلیون نفر است که در سال 2018 بیش از 19 میلیون گردشگر را جذب کرده و این موفقیت بیش از هر چیز به خاطر جاهای دیدنی هلند است.
این کشور زیبا یکی از مهمترین مقصدهای گردشگری در قاره اروپا به شمار می‌رود و افراد زیادی به دنبال این هستند که با تور هلند به این کشور سفر کنند تا جاذبه‌های گردشگری هلند را از نزدیک ببینند.
آیا شما نیز دوست دارید بدانید که زیباترین جاهای دیدنی هلند کجاست؟ پس با این مقاله از وبلاگ همراه باشید تا تعدادی از مهمترین و زیباترین جاهای دیدنی هلند را با یکدیگر مرور کنیم.

[lwptoc]

بهترین جاهای دیدنی هلند

قصر سلطنتی آمستردام
قصر سلطنتی آمستردام

قصر سلطنتی آمستردام The Royal Palace of Amsterdam

میدان دام آمستردام (Dam Square) را می‌توان در زمره اصلی‌ترین جاذبه‌های هلند قرار داد که جاذبه‌های گردشگری مختلفی را در اطراف خود جای داده است.
قصر سلطنتی آمستردام یکی از زیباترین و مهمترین جاهای دیدنی هلند است که در شرق میدان دام واقع شده و زمان ساخت آن به اوج دوران طلایی هلند (Dutch Golden Age) و زمانی بازمی‌گردد که آمستردام نه تنها مهمترین شهر هلند، بلکه یکی از مهمترین شهرهای اروپا و حتی جهان به شمار می‌رفت.
این بنا در ابتدا تالار شهر آمستردام بوده اما با اشغال هلند توسط نیروهای فرانسه و تاجگذاری لویی ناپلئون (برادر ناپلئون بناپارت) به عنوان پادشاه هلند، این بنا به قصر سلطنتی تبدیل شد.
اگرچه این بنا هنوز در اختیار خاندان سلطنتی هلند است، اما پادشاه در آن سکونت ندارد و تنها در مواقعی خاص و مراسم‌های تشریفاتی از آن استفاده می‌کند. بنابراین در اغلب ایام سال می‌توانید از این قصر که از زیبایی‌های کشور هلند به شمار می‌رود بازدید کنید.

دکل اروپا
دکل اروپا

دکل اروپا Euromast

روتردام (Rotterdam) یکی دیگر از شهرهای هلند است که تعداد زیادی از مکان‌های دیدنی هلند را در خود جای داده است. یکی از مهمترین جاهای دیدنی هلند در این شهر، برج دکل اروپا است که در سال 1960 میلادی ساخته شده و تا سال‌ها بلندترین ساختمان روتردام بوده است.
با وجود ساخت ساختمان‌های متعدد و آسمانخراش‌های مرتفع در این شهر، برج دکل اروپا هنوز یکی از مهمترین ساختمان‌های این شهر به شمار می‌رود. این ساختمان همانگونه که گفتیم از اماکن دیدنی هلند است و از بالای آن می‌توانید منظره بسیار زیبایی از شهر روتردام را تماشا کنید.

تونل‌های زیرزمینی ماستریخت
تونل‌های زیرزمینی ماستریخت

تونل‌های زیرزمینی ماستریخت Maastricht Underground

هلند کشور زیبایی است، اما این زیبایی تنها به روی زمین محدود نمی‌شود و قرار نیست تمام جاهای دیدنی هلند روی زمین باشند. یکی از جاهای دیدنی کشور هلند، در زیر سطح زمین شهر ماستریخت قرار دارد. زیر زمین شهر ماستریخت مجموعه‌ای از هزاران غار و تونل زیرزمینی قرار دارد که می‌توانید ساعت‌های متمادی در آنها بگردید و لذت ببرید. البته در نظر داشته باشید که برای بازدید از این اماکن دیدنی کشور هلند، حتما باید از راهنمایان حرفه‌ای کمک بگیرید تا مشکلی برایتان پیش نیاید.
کندن این تونل‌ها از دوران قرون وسطی در این شهر رواج داشته و راهی بوده است برای بدست آوردن مصالح ساختمانی به منظور ساخت منازل مسکونی. اما در قرن‌های بعدی و بخصوص قرن بیستم، این تونل‌ها نقش سرپناه و مخفیگاه را در دوران جنگ جهانی دوم ایفا می‌کردند.

مجموعه آسیاب‌های بادی کیندردیک
مجموعه آسیاب‌های بادی کیندردیک

مجموعه آسیاب‌های بادی کیندردیک The Mill Network at Kinderdijk

یکی از مهمترین نمادهای هلند که در سرتاسر جهان با آن شناخته می‌شود، آسیاب‌های بادی هلند هستند و تقریبا غیرممکن است که برای عکس از جاهای دیدنی هلند در اینترنت جستجو کنید اما عکسی از این آسیاب‌های بادی نبینید. پس دور از انتظار نیست که این آسیاب‌های بادی از مهمترین جاهای دیدنی هلند نیز به شمار بروند.
اگرچه این آسیاب‌ها در نقاط مختلف این کشور قرار دارند، اما دهکده کیندردیک در استان هلند جنوبی، یکی از بهترین جاهای دیدنی هلند برای دیدن این آسیاب‌هاست. در این روستا تعداد زیادی آسیاب بادی وجود دارد که بین سال‌های 1738 تا 1740 ساخته شده‌اند و وظیفه خارج کردن آب از زمین‌ها و مرداب‌های این منطقه را داشته‌اند. با توجه به اهمیت این آسیاب‌های بادی در فرهنگ و سبک زندگی هلندی، این دهکده به طور کامل در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است و از مهمترین جاهای دیدنی در هلند به شمار می‌رود.

 

[sc name=”highlight” text=”اگرچه این آسیاب‌ها در نقاط مختلف این کشور قرار دارند، اما دهکده کیندردیک در استان هلند جنوبی، یکی از بهترین جاهای دیدنی هلند برای دیدن این آسیاب‌هاست” ]

 

کانال‌های آمستردام
کانال‌های آمستردام

کانال‌های آمستردام Amsterdam Canals

یکی دیگر از جاهای دیدنی هلند که باعث شهرت این کشور در بین گردشگران شده، مجموعه کانال‌های آبی آمستردام است که در زمره محبوب‌ترین مناطق دیدنی هلند به شمار می‌روند. در مرکز شهر آمستردام و قلب تاریخی این شهر، مجموعه‌ای از کانال‌های مختلف ساخته شده که میدان دام را مانند چند حلقه احاطه کرده‌اند.
جالب است بدانید که طول این کانال‌های آمستردام و پل‌های آن، از کانال‌ها و پل‌های شهر ونیز ایتالیا نیز بیشتر است و با توجه به اهمیتش در بافت تاریخی شهر آمستردام، در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است.
علاوه بر قایق سواری و یا تورهای کروز کانال‌های آمستردام، قدم زدن در کنار آنها و تماشای ساختمان‌های زیبای حاشیه کانال یکی از تفریحات رایگان آمستردام به شمار می‌رود.

موزه ون گوگ - جاهای دیدنی هلند
موزه ون گوگ

موزه ون گوگ Van Gogh Museum

بسیاری از افراد، هلند را کشور موزه‌ها می‌دانند زیرا در این شهر تعداد بسیار زیادی موزه جذاب وجود دارد که همه آنها از جاهای دیدنی هلند هستند. اما در میان خیل موزه‌های هلند، موزه ون گوگ جایگاه بسیار حائز اهمیتی دارد. این موزه همانطور که از نامش پیداست، به طور اختصاصی به آثار نقاش مطرح هلندی، ونسان ون گوگ می‌پردازد و تعدادی از مهمترین آثار و نوشته‌های این هنرمند را در خود جای داده است.

موزه سلطنتی آمستردام - جاهای دیدنی هلند
موزه سلطنتی آمستردام

موزه سلطنتی آمستردام Rijksmuseum

اما در کنار موزه ون گوگ و در چند متری آن، یک موزه جذاب دیگر قرار دارد که از جذاب‌ترین جاهای دیدنی هلند به شمار می‌رود. موزه سلطنتی آمستردام از مهمترین جاهای دیدنی هلند و بزرگترین موزه هلند است که بیش از یک میلیون اثر تاریخی شگفت انگیز را در خود جای داده است.
در این موزه می‌توانید با تاریخ طولانی و پر فراز و نشیب کشور هلند آشنا شوید و ساعت‌ها از غرق شدن در تاریخ و هنر غنی این کشور لذت ببرید.

موزه مادام توسو - جاهای دیدنی هلند
موزه مادام توسو

موزه مادام توسو Madame Tussauds

یکی دیگر از موزه‌ها و جاهای دیدنی و تفریحی هلند، موزه مادام توسو است. این موزه که در جنوب میدان دام آمستردام و نزدیکی قصر سلطنتی این شهر واقع شده، یکی از جذاب‌ترین جاهای دیدنی هلندی برای گردشگران و بویژه نوجوانان است.
در این موزه تعداد زیادی مجسمه مومی از چهره‌های مطرح جهانی، خواننده‌ها و هنرپیشه‌ها قرار دارد که شباهت بسیار زیادی دارند و بسیار طبیعی به نظر می‌رسند. در این موزه می‌توانید در کنار این مجسمه‌ها بایستید و با چهره محبوب خود عکس یادگاری بگیرید.

موزه مائوریتشویس
موزه مائوریتشویس

موزه مائوریتشویس Mauritshuis

یکی دیگر از جاهای دیدنی هلند که می‌تواند با موزه‌های و دیدنی‌های آمستردام رقابت کند، موزه مائوریتشویس در شهر لاهه یا دن هاخ (The Hague) است. این موزه که از مهمترین جاهای دیدنی دنهاخ هلند به شمار می‌رود، سال‌ها به عنوان مقر کمیته نقاشان سلطنتی فعالیت می‌کرد و امروزه یکی از بزرگترین مجموعه‌های آثار هنری دوران طلایی هلند است.
اگر به نقاشی و هنر دوران رنسانس علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنیم حتما از این موزه زیبا و دیدنی بازدید کنید.

باغ‌های کوکنهوف
باغ‌های کوکنهوف

باغ‌های کوکنهوف Keukenhof Gardens

بدون شک یکی از مهمترین نمادهای هلند که در ذهن تمام گردشگران این کشور نقش بسته است، طبیعت زیبای هلند و گل‌های لاله این کشور هستند. جالب است بدانید که هلند بزرگترین تولیدکننده گل در سرتاسر دنیاست و تقریبا نیمی از تولیدات گل دنیا به این کشور تعلق دارد و باغ‌های گل نیز از دیدنی‌های هلند به شمار می‌روند.
باغ زیبای کوکنهوف که از پارک‌های معروف هلند نیز به شمار می‌رود، از مهمترین مزارع کشت گل لاله در هلند است. کافیست در فصل بهار به این باغ سفر کنید تا با دریای از میلیون‌های گل لاله در رنگ‌های مختلف روبرو شوید.

تالار شهر دلفت - جاهای دیدنی هلند
تالار شهر دلفت

تالار شهر دلفت Delft City Hall

یکی دیگر از جاهای دیدنی هلند که از دوران رنسانس بجای مانده و نمادی از تاریخ و فرهنگ غنی این کشور است، تالار زیبای شهر دلفت در مرکز این کشور است. این بنا یکی از نمادهای معماری هلند به شمار می‌رود و با بازدید از آن، می‌توانید با تاریخ معماری این کشور آشنا شوید.
این بنای زیبا و برج بلندش در کنار کلیسای تاریخ دلفت، اصلی‌ترین جاهای دیدنی دلفت هلند هستند که گردشگران متعددی را به خود جذب می‌کنند.

اشتراک گذاری این پست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.