راهنمای حمل و نقل عمومی در ویتنام

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


برچسب ها


آخرین تور ها


راهنمای حمل و نقل عمومی در ویتنام

راهنمای حمل و نقل عمومی در ویتنام

اگر قصد دارید با سفر به ویتنام یک تعطیلات خاطره انگیز را برای خود رقم بزنید، لازم است علاوه بر آشنایی با جاذبه‌های گردشگری و مراکز خرید ویتنام، با حمل و نقل عمومی در ویتنام نیز آشنا شوید.
شما برای رفتن به جاهای دیدنی، گشت و گذار در شهرها و بازگشت به هتل و یا سفر به شهرهای ویتنام نیاز دارید تا از سیستم حمل و نقل عمومی ویتنام استفاده کنید. به همین دلیل ما نیز تصمیم گرفتیم با ارائه یک راهنمای جامع و کامل از حمل و نقل عمومی در ویتنام، شما را برای داشتن سفری جذاب و بی دردسر آماده سازیم.
تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

• درباره حمل و نقل عمومی در ویتنام

• پروازهای داخلی ویتنام

• اتوبوس‌های بین شهری ویتنام

• حمل و نقل ریلی در ویتنام

• حمل و نقل شهری در ویتنام

• حمل و نقل عمومی در هانوی

• حمل و نقل عمومی در هوشی مین

[ps2id id=’1′ target=”/]

درباره حمل و نقل عمومی در ویتنام

سیستم حمل و نقل در ویتنام در سال‌های اخیر تغییرات مثبتی داشته است و توانسته به حد زیادی پیشرفت کند. امروزه می‌توانید به سادگی به تمامی نقاط این کشور سفر کنید و برای این کار انتخاب‌های گوناگونی نیز خواهید داشت.
اگر دوست دارید خیلی سریع به مقصد مورد نظرتان برسید، می‌توانید از شرکت‌های هواپیمای محلی متعددی که در این کشور فعالیت دارند استفاده کنید. یا اگر به دنبال سفری راحت و لذتبخش هستید، استفاده از سیستم حمل و نقل ریلی ویتنام استفاده کنید که شمال و جنوب کشور را به هم پیوند می‌دهد.
همچنین اتوبوس نیز گزینه دیگری است که امکان سفر در تمامی مسیرها و بین تمامی شهرهای ویتنام را برای شما فراهم می‌کند.
و به محض اینکه به مقصد خود رسیدید، می‌توانید از انواع مختلف حمل و نقل عمومی در ویتنام استفاده کنید تا شما را درون شهرها جابجا کنند.
گستردگی حمل و نقل عمومی در ویتنام به حدی است که به هیچوجه نیازی به اجاره خودرو پیدا نمی‌کنید و می‌توانید به راحتی و با هزینه بسیار کم مثل مردم محلی سفر کنید.

[irp posts=”4229″ name=”راهنمای خرید بهترین سوغات ویتنام”]

[irp posts=”4295″ name=”خوشمزه‌ترین غذاهای ویتنامی”]

پروازهای داخلی ویتنام
پروازهای داخلی ویتنام

[ps2id id=’2′ target=”/]

پروازهای داخلی ویتنام

شرایط زندگی امروز به گونه‌ای است که زمان اهمیت دوچندانی دارد و بسیاری از اوقات نیاز داریم با توجه به مشغله‌ها و تعطیلات کوتاه مدت، بیشترین استفاده را از سفر خود داشته باشیم. به همین دلیل، بسیاری از اوقات استفاده از پروازهای داخلی برای سفر بین شهرهای مختلف ویتنام گزینه مناسبی برای صرفه جویی در زمان است. به عنوان مثال در حالیکه سفر هوایی بین هانوی و هوشی مین تنها 2 ساعت زمان می‌برد، مسیر ریلی بین این دو شهر بین 30 تا 40 ساعت خواهد بود.
در حال حاضر سیستم حمل و نقل در ویتنام پیشرفت کرده است و ایرلاین‌های متعددی بین شهرهای ویتنام پرواز دارند که مهمترین آنها را با یکدیگر مرور می‌کنیم.
ویتنام ایرلاینز (Vietnam Airlines): ویتنام ایرلاینز شرکت هواپیمایی ملی ویتنام است و اگرچه قیمت آن نسبت به دیگر پروازها کمی گران‌تر است، اما پروازهای آن از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند. اگر به دنبال راحتی و خدمات با کیفیت بالا هستید، ویتنام ایرلاینز یکی از بهترین انتخاب‌های حمل و نقل عمومی در ویتنام است.
جت استار (JetStar): این شرکت محبوب‌ترین ایرلاین ویتنام بعد از ویتنام ایرلاینز است و پروازهای ارزان‌تری ارائه می‌کند. البته باید در نظر داشته باشید که این قیمت کمتر به معنی کیفیت پایین‌تر و بسیاری از اوقات تاخیرهای طولانی است.
ویت‌جت ایر (VietJet Air): اگر به هر دلیلی از دو ایرلاین قبلی استفاده نکردید، ویت‌جت ایر دیگر گزینه پیش روی شما برای حمل و نقل در ویتنام است. البته پروازهای این ایرلاین نیز معمولاً تاخیرهای قابل توجهی دارد.

اگرچه بسیاری از اوقات برای استفاده از پروازهای داخلی ویتنام باید با تاخیرها نیز کنار بیایید، اما حمل و نقل هوایی همچنان بهترین راه حمل و نقل در این کشور وسیع است. اکثر شهرهای مهم ویتنام از طریق هوایی به یکدیگر متصل هستند و در حال حاضر 22 فرودگاه ویتنام در نقاط مختلف این کشور فعالیت می‌کنند.
البته باید این نکته را نیز در نظر داشته باشید که با انتخاب پرواز به عنوان وسیله حمل و نقل عمومی در ویتنام، تجربه بازدید از طبیعت بینظیر این کشور و تعامل با مردم محلی را از دست خواهید داد.

اتوبوس‌های بین شهری ویتنام
اتوبوس‌های بین شهری ویتنام

[ps2id id=’3′ target=”/]

اتوبوس‌های بین شهری ویتنام

استفاده از اتوبوس‌های بین شهری معمول‌ترین گزینه حمل و نقل عمومی در ویتنام است. اتوبوس ارزانترین وسیله حمل و نقل در ویتنام است و سرویس‌های روزانه تقریبا از تمامی شهرها و نقاط گردشگری مهم اجرا می‌شوند.
علاوه بر سرویس‌های منظمی که از ترمینال‌ها و ایستگاه‌های رسمی انجام می‌شود، شرکت‌های خصوصی نیز وجود دارند که سرویس‌های حمل و نقل بین شهرهای بزرگ مانند هانوی و هوشی مین ارائه می‌کنند. سرویس‌های خصوصی معمولاً قیمت بیشتری دارند اما مطمئن باشید که این هزینه را در قبال کیفیت بیشتر خدمات خواهید پرداخت.
یکی از مزیت‌های این اتوبوس‌ها، داشتن کولر و سیستم تهویه هواست و با توجه به دما و رطوبت هوای ویتنام، همین ویژگی می‌تواند یک مزیت فوق العاده باشد. ضمن اینکه این اتوبوس‌ها معمولاً صندلی‌های راحت‌تری دارند که در مسیرهای طولانی موضوع بسیار مهمی خواهد بود.

 

[sc name=”highlight” text=”استفاده از اتوبوس‌های بین شهری معمول‌ترین گزینه حمل و نقل عمومی در ویتنام است. اتوبوس ارزانترین وسیله حمل و نقل در ویتنام است و سرویس‌های روزانه تقریبا از تمامی شهرها و نقاط گردشگری مهم اجرا می‌شوند.” ]

 

حمل و نقل ریلی در ویتنام
حمل و نقل ریلی در ویتنام

[ps2id id=’4′ target=”/]

حمل و نقل ریلی در ویتنام

دیگر انتخاب حمل و نقل عمومی در ویتنام، استفاده از قطار و حمل و نقل ریلی است. قطارهای ویتنام نسبت به دیگر وسایل حمل و نقل ایمن و ارزان هستند. همچنین استفاده از قطارهای ویتنام یک تجربه بینظیر است زیرا منظره‌های بینظیری را در طول مسیر خواهید دید.
خطر راه آهن ویتنام که از شهر هوشی مین تا مرز چین در شمال کشور ادامه دارد، یک مسیر 2500 کیلومتری است که به خط اتحاد (Reunification) شهرت دارد.
مسیر بین هانوی و هوشی مین یکی از محبوب‌ترین مسیرهای ریلی در ویتنام است که شمال و جنوب کشور را به یکدیگر پیوند می‌زند و می‌توانید طبیعت زیبای ویتنام را نظاره کنید. البته این مسیر طولانی و زمانبر است و در صورتیکه زمان کافی داشته باشید می‌توانید از آن استفاده کنید.
همچنین با استفاده از قطار، می‌توانید از ترافیک‌های طولانی و خسته کننده ویتنام فرار کنید. علاوه بر این، در خود قطار نیز می‌توانید با افراد مختلف تعامل داشته باشید و با سبک زندگی و فرهنگ مردم ویتنام بیشتر آشنا شوید.

حمل و نقل شهری در ویتنام
حمل و نقل شهری در ویتنام

[ps2id id=’5′ target=”/]

حمل و نقل شهری در ویتنام

اما بعد از اینکه با استفاده از هواپیما، قطار و یا اتوبوس به شهر مورد نظرتان رسیدید، وقت این است که از سیستم حمل و نقل عمومی در ویتنام استفاده کنید تا به گشت و گذار در شهر بپردازید. یکی از ویژگی‌های حمل و نقل عمومی در ویتنام، تنوع وسایل و راه‌های آن است.
در سال‌های اخیر استفاده از تاکسی‌ها در ویتنام بسیار پرطرفدار شده است. همچنین شهرهای بزرگ مانند هوشی مین و هانوی سرویس‌های منظم و کارآمدی برای اتوبوس دارند. ضمن اینکه روش‌های سنتی مانند سه چرخه‌ها نیز هنوز طرفداران خاص خود را دارد.

حمل و نقل عمومی در هانوی
حمل و نقل عمومی در هانوی

[ps2id id=’6′ target=”/]

حمل و نقل عمومی در هانوی

طبیعی است که سیستم حمل و نقل عمومی در هانوی به عنوان پایتخت ویتنام کارآمدی بیشتری نسبت به دیگر شهرهای این کشور داشته باشد. اتوبوس‌های شهری هانوی با سه رنگ زرد، قرمز و سفید قابل شناسایی هستند. قیمت بلیت اتوبوس‌ها بر اساس میزان مسیر بین 5 تا 10 هزار دانگ متغیر است و باید به صورت نقدی پرداخت کنید.
خط اصلی اتوبوس شهری هانوی با نام BRT شناخته می‌شود و اولین خط اتوبوس تندروی هانوی است که در سال 2016 افتتاح شده است. این خط دو منطقه شلوغ کیم ما (Kim Ma) و ین نگیا (Yen Nghia) را به یکدیگر متصل می‌کند.
همچنین خطوط متعددی بین شهر هانوی و فرودگاه بین‌المللی این شهر فعالیت می‌کنند که می‌توانند شما را از نقاط مختلف شهر به فرودگاه یا بالعکس برسانند. خطوط 7، 17 و 86 از جمله این خطوط اتوبوس هستند.

 

[sc name=”highlight” text=”خط اصلی اتوبوس شهری هانوی با نام BRT شناخته می‌شود و اولین خط اتوبوس تندروی هانوی است که در سال 2016 افتتاح شده است. این خط دو منطقه شلوغ کیم ما (Kim Ma) و ین نگیا (Yen Nghia) را به یکدیگر متصل می‌کند.” ]

 

حمل و نقل عمومی در هوشی مین
حمل و نقل عمومی در هوشی مین

[ps2id id=’7′ target=”/]

حمل و نقل عمومی در هوشی مین

هوشی مین بزرگترین شهر و یکی از مهمترین مراکز گردشگری کشور ویتنام است و حمل و نقل عمومی در هوشی مین نیز مانند هانوی، از وضعیت خوبی بهره‌مند است. اتوبوس‌های شهری هوش مین با رنگ سبز و سفید خود متمایز می‌شوند و بلیت آنها بین 3 تا 10 هزار دانگ متفاوت است.
خطوط اتوبوس شماره 152 و 109 از جمله اتوبوس‌هایی هستند که بین شهر هوشی مین و فرودگاه بین‌المللی این شهر در رفت و آمد هستند.

سایکلو
سایکل

سایکلو

اما یکی از جالب‌ترین وسایل حمل و نقل عمومی در ویتنام که هم برای مردم محلی و هم گردشگران بین‌المللی جذابیت بالایی دارد، سایکلو است. سایکلو ترکیبی از دوچرخه و کالسکه است. یک یا دو نفر می‌توانید سوار این وسیله شوید و راننده با رکاب زدن شما را به مقصدتان برساند. استفاده از سایکلو در بازارهای محلی و بافت تاریخی شهرهای ویتنام معمول است. کرایه تقریبی سایکلو برای هر ساعت حدود 40 هزار دانگ است و برای مسیرهای کوتاه چیزی بین 10 تا 20 هزار دانگ باید پرداخت کنید.

اشتراک گذاری این پست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.