شرایط زندگی در مونترال کانادا را بشناسید

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


برچسب ها


آخرین تور ها


شرایط زندگی در مونترال کانادا را بشناسید

شرایط زندگی در مونترال کانادا را بشناسید

در سال‌های اخیر افراد بسیاری به دنبال مهاجرت به کانادا هستند و از بین شهرهای مختلف این کشور، زندگی در مونترال کانادا را انتخاب می‌کنند. این شهر زیبا که در استان فرانسوی زبان کبک و جنوب شرقی کانادا واقع شده است، یکی از بهترین شهرهای دنیا برای زندگی به شمار می‌رود و با داشتن امکانات مدرن و پیشرفته، از جذاب‌ترین مقصدهای مهاجرت به کانادا است.
تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا شرایط زندگی در مونترال کانادا را با یکدیگر مرور کنیم.

[lwptoc]

درباره زندگی در مونترال کانادا
درباره زندگی در مونترال کانادا

درباره زندگی در مونترال کانادا

مونترال یک کلانشهر عظیم با جمعیتی در حدود 4 میلیون نفر در استان کبک و جنوب شرقی کانادا است که تنها 45 کیلومتر با ایالات متحده آمریکا فاصله دارد. اگرچه مونترال مرکز استان کبک نیست، اما بزرگترین شهر این استان و همچنین دومین شهر بزرگ کانادا پس از تورنتو است. همین موضوع باعث شده تا امکانات زندگی و فرصت‌های شغلی در این شهر افزایش یابد و زندگی در مونترال کانادا به انتخاب بسیاری از متقاضیان مهاجرت تبدیل شود.
همچنین با وجود اینکه در سال‌های اخیر تورنتو توانسته است از مونترال پیشی بگیرد و به عنوان پایتخت تجاری کانادا شناخته شود، اما مونترال نیز همچنان از نظر تجاری، هنری و فرهنگی شهری مهم در کانادا به شمار می‌رود. در واقع باید بدانید میزان مهاجرت به مونترال کانادا نه تنها کاهش نداشته، بلکه در سال‌های اخیر افزایش نیز یافته است.

 

[sc name=”highlight” text=”مونترال یک کلانشهر عظیم با جمعیتی در حدود 4 میلیون نفر در استان کبک و جنوب شرقی کانادا است که تنها 45 کیلومتر با ایالات متحده آمریکا فاصله دارد” ]

 

اما نکته‌ای که پیش از زندگی در مونترال کانادا باید در نظر داشته باشید، ویژگی منحصر به فرد این شهر نسبت به دیگر شهرهای کانادا است. همانگونه که گفتیم، مونترال در استان کبک قرار دارد. اما باید بدانید که استان کبک تنها بخش فرانسوی زبان کانادا است و مونترال پس از پاریس، دومین شهر فرانسوی زبان دنیا به شمار می‌رود. این شهر به طور فرهنگی کاملا مجزا و متفاوت از دیگر مناطق کانادا است و همین موضوع می‌تواند هم یک چالش و هم یک جذابیت برای زندگی در مونترال کانادا باشد.
آب و هوای مونترال کانادا نیز می‌تواند کمی چالش برانگیز باشد. استان کبک و شهر مونترال به داشتن زمستان‌های سرد و طاقت فرسا شهرت دارند. دمای هوا در زمستان‌های این شهر به شدت کاهش می‌یابد و با بارش سنگین برف همراه است. اگرچه این موضوع می‌تواند زندگی در مونترال کانادا را کمی دشوار سازد، اما با اینحال چندان نیاز به نگرانی نیست. سیستم برفروبی شهرداری مونترال بسیار پیشرفته و کارآمد است و به سرعت سطح شهر را برای رفت و آمد آماده می‌سازد.
همچنین برای مقابله با این چالش، سیستم شهر زمینی در مونترال استفاده می‌شود. یک مجموعه تونل 32 کیلومتری در زیر این شهر وجود دارد که مراکز مهم از جمله مراکز خرید، مراکز اداری و تجاری، مجتمع‌های مسکونی، دانشگاه‌های مونترال و … را به یکدیگر مرتبط می‌سازد.

بهترین مناطق برای زندگی در مونترال کانادا
بهترین مناطق برای زندگی در مونترال کانادا

بهترین مناطق برای زندگی در مونترال کانادا

پیش از اینکه درباره زندگی در مونترال کانادا تصمیم بگیرید، بد نیست با مناطق مختلف این شهر آشنا شوید تا بدانید قرار است دقیقا در کجا زندگی کنید. مونترال شهری بزرگ و از نظر فرهنگی بسیار متنوع است و مناطق مختلف این شهر هر کدام ویژگی‌ها و ساختارهای فرهنگی متفاوتی دارند. ضمن اینکه هزینه اجاره خانه در مونترال نیز مانند همه جای دنیا، به منطقه مدنظر شما بستگی دارد و می‌تواند کاملا متغیر باشد.
اولین معیاری که برای انتخاب محل زندگی در مونترال کانادا باید در نظر داشته باشید، میزان تسلط شما به زبان فرانسوی است. در برخی از مناطق مونترال مانند رزمونت، زبان فرانسوی بسیار رایج است و زبان انگلیسی کمتر رواج دارد. اگر چندان با زبان فرانسوی آشنایی ندارید، زندگی در این مناطق دشوار خواهد بود و بهتر است مناطقی مانند همپ استد، نوتردام د گریس و وست مونت را برای زندگی در مونترال کانادا انتخاب کنید.
البته که می‌توانید با انتخاب مناطق فرانسوی زبان، خود را در یک چالش اجباری قرار دهید تا مهارت زبان فرانسه خود را نیز افزایش دهید.
در غیر اینصورت، هر چه به مناطق نزدیکتر به مرکز شهر، مانند پلاتو و مونت رویال بروید، تعداد شهروندان انگلیسی زبان یا دوزبانه افزایش می‌یابد و راحت‌تر خواهید بود. ایرانیان ساکن در مونترال نیز در بیشتر در این مناطق سکونت دارند و تعداد زیادی فروشگاه و رستوران ایرانی مونترال را در این مناطق خواهید یافت.

هزینه زندگی در مونترال کانادا 2020

مونترال نسبت به دیگر شهرهای کانادا مانند تورنتو و ونکوور کمی ارزان‌تر است و هزینه زندگی در مونترال کانادا نسبتا مناسب‌تر خواهد بود. به عنوان مثال هزینه زندگی یک ماه در مونترال برای یک نفر، چیزی در حدود 1000 دلار کانادا خواهد بود. یا اگر یک خانواده 4 نفره باشید، هزینه یک ماه زندگی در مونترال کانادا برای خانواده شما حدود 3900 دلار کانادا خواهد بود.
البته باید در نظر داشته باشید که این هزینه بدون هزینه اجاره خانه است. همانطور که پیشتر گفتیم، هزینه اجاره خانه در مونترال به شدت به منطقه‌ای که انتخاب می‌کنید بستگی دارد. اما به طور کلی، اگر قصد اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر را داشته باشید، باید ماهانه حدود 1270 دلار کانادا پرداخت کنید. هزینه اجاره برای چنین آپارتمانی در مناطق حاشیه‌ای، تا 825 دلار کانادا نیز کاهش خواهد یافت.
اما پیشنهاد می‌کنیم چندان نگران هزینه‌های خود نباشید. مونترال و به طور کلی کانادا، از بهترین مناطق دنیا در زمینه اشتغالزایی و پرداخت حقوق هستند. اگر تخصص و شرایط کار در مونترال کانادا را داشته باشید، می‌توانید به راحتی کار خوبی پیدا کرده و هزینه‌های خود را پوشش دهید. میزان میانگین حقوق پرداختی در مونترال کانادا حدود 73 هزار دلار کانادا در سال است و با این میزان می‌توانید به راحتی از پس هزینه‌های زندگی در مونترال کانادا بربیایید.

اشتراک گذاری این پست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.