آشنایی با شهر مارسی، دومین شهر بزرگ فرانسه

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


برچسب ها


آخرین تور ها


آشنایی با شهر مارسی، دومین شهر بزرگ فرانسه

آشنایی با شهر مارسی، دومین شهر بزرگ فرانسه

شهر مارسی بندری بزرگ در جنوب فرانسه است که در حاشیه دریای مدیترانه قرار دارد. شهر بندری مارسی دومین شهر پرجمعیت و بزرگ کشور فرانسه است که تاریخ آن به 600 سال پیش از میلاد مسیح و زمانی بازمی‌‎گردد که یونانیان یک بندر در این نقطه تاسیس کردند. از آن تاریخ به بعد، مارسی به عنوان یک بندر مهم شناخته شد و با رشد و توسعه ممتد، امروزه به یکی از مهمترین شهرهای فرانسه و حتی اروپا بدل شده است.
شهر مارسی فرانسه امروزه به داشتن فرهنگ غنی و متنوع، زندگی شبانه جذاب، رستوران‌ها و کافه‌های متعدد، تئاترها و موزه‌های مختلف شناخته می‌شود. شاید بندر مارسی به اندازه پاریس جذابیت و شهرت نداشته باشد، اما جاذبه‌های گردشگری مارسی می‌تواند هر گردشگری را شیفته خود سازد. ترکیب بندرگاه زیبا، ساحل دوست داشتنی و ساختمان‌های تاریخی باعث شده شهر مارسی در فرانسه محبوبیت زیادی برای گردشگران داشته باشد و پیشنهاد می‌کنیم حداقل دو شب از برنامه تور فرانسه خود را به این شهر اختصاص دهید.
اگر شما نیز دوست دارید درباره شهر مارسی فرانسه بیشتر بدانید، می‌توانید تا انتهای این مقاله همراه ما و وبلاگ ققنوس باشید.

[lwptoc]

تاریخ
تاریخ شهر مارسی

تاریخ شهر مارسی

پیش از اینکه صحبت در مورد شهر مارسی را ادامه دهیم، بهتر است درباره مارسی و پیشینه این شهر صحبت کنیم. شهر مارسی (Marseille) در ابتدا یک دهکده کوچک و محل اقامت اقوام بومی فرانسه یا گل‌ها (Gauls) بود تا اینکه در حدود سال 600 پیش از میلاد، یونانیان این منطقه را تسخیر کرده و بندری در آن ساختند. از این تاریخ به بعد، مارسی به تدریج در حال تبدیل شدن به یک شهر مهم بود.
مارسی که آن زمان با نام ماسالیا (Massalia) شناخته می‌شد، متحد امپراتوری روم به شمار می‌رفت و با وجود گسترش امپراتوری روم به سمت غرب و اشغال فرانسه کنونی، اما توانست استقلال خود را تا سال 49 پیش از میلاد حفظ کند. در این سال شهر مارسی به اشغال نیروهای تحت فرمان ژولیوس سزار درآمد و به امپراتوری روم ملحق شد. با این اتفاق، مارسی رشد و توسعه روزافزونی را شاهد بود و جمعیت شهر مارسی به مرور افزایش می‌یافت.
در قرن پنجم میلادی و با افول امپراتوری روم، شهر مارسی نیز مورد حمله اقوام ویزیگوت (Visigoths) قرار گرفت و وارد دوران افول خود شد. اگرچه از قرن دهم میلادی مارسی توانست روند رو به رشد خود را مجددا آغاز کند، اما در قرن 14 میلادی، شیوع بیماری طاعون و حمله پادشاهی آراگون (Crown of Aragon)، این شهر را دوباره در هاله‌ای از افول فرو برد.

 

اما سال 1720 میلادی، شهر مارسی فرانسه بار دیگر دچار بیماری طاعون شد و بخش زیادی از جمعیت این شهر از بین رفتند. با اینحال در سال 1792 میلادی، مارسی یکی از مراکز مهم و اساسی انقلاب فرانسه به شمار می‌رفت و حتی جالب است بدانید که سرود ملی فرانسه، اولین در پاریس و توسط افرادی از شهر مارسی خوانده شد و به همین دلیل نام آن را مارسیز (La Marseillaise) نامیدند.
با بروز انقلاب صنعتی، این شهر به یکی از مراکز مهم اقتصادی و صنعتی فرانسه بدل شد و مساحت شهر مارسی افزایش یافت تا جایی که امروزه دومین شهر بزرگ فرانسه، بزرگترین شهر فرانسه در ساحل مدیترانه و بزرگترین بندر تجاری و عمومی این کشور است.

آب و هوای شهر مارسی
آب و هوای شهر مارسی

آب و هوای شهر مارسی

در مرحله بعدی معرفی شهر مارسی، بهتر است به آب و هوای این شهر بپردازیم تا پیش از سفر، بتوانیم لباس‌ها و وسایل مورد نیاز را جمع کنیم.
همانطور که گفتیم، شهر مارسی در حاشیه دریای مدیترانه قرار گرفته است و به همین دلیل، این شهر اقلیم مدیترانه‌ای (Mediterranean climate) یا اقلیم معتدل اقیانوسی (temperate oceanic climate) دارد. بدین ترتیب، مارسی مانند دیگر شهرهای مدیترانه‌ای، آب و هوایی گرم دارد و در بخش زیادی از سال، آفتاب درخشان بر این شهر می‌تابد. آب و هوای شهر مارسی فرانسه به شما اجازه می‌دهد حتی در زمستان نیز بتوانید به راحتی در مرکز شهر مارسی به گشت و گذار بپردازید و حتی کافه‌ها و رستوران‌ها در محیط باز پذیرای شما باشند.
در تمام طول سال و به خصوص پاییز، یک جریان باد قوی از شمال به غرب این شهر می‌وزد که باعث می‌شود دمای هوا متعادل و آسمان صاف شود. در این شرایط، شرکت در فستیوال‌ها و فعالیت‌های بیرون از منزل و همچنین استراحت کردن در ساحل مارسی لذت دوچندانی خواهد داشت.

 

[sc name=”highlight” text=”مارسی مانند دیگر شهرهای مدیترانه‌ای، آب و هوایی گرم دارد و در بخش زیادی از سال، آفتاب درخشان بر این شهر می‌تابد” ]

 

بهترین جاذبه‌های گردشگری مارسی
بهترین جاذبه‌های گردشگری مارسی

بهترین جاذبه‌های گردشگری مارسی

مارسی شهری زیبا و دوست داشتنی در جنوب فرانسه است و اگرچه نه از نظر طبیعت به اندازه منطقه فرنچ ریویرا (French Riviera) جذابیت دارد و نه زیبایی تاریخی و فرهنگی پاریس را دارد، اما توانسته هر دوی این ویژگی‌ها را با یکدیگر ترکیب کند و به مقصدی بینظیر برای گردشگران تبدیل شود.

 

کلیسای Notre-Dame de la Garde

بدون شک مهمترین جاذبه گردشگری این شهر که در مرکز شهر مارسی فرانسه قرار دارد، کلیسای Notre-Dame de la Garde است. این کلیسا بر بلندای تپه‌ای که بلندترین نقطه شهر است ساخته شده و منظره‌ای جذاب از شهر به شما ارائه می‌کند. این کلیسا در سال 1864 میلادی ساخته شده است و بازدید از آن، شما را با فرهنگ این منطقه بیشتر آشنا می‌سازد.

بندرگاه قدیمی (Vieux Port)

بندرگاه قدیمی شهر مارسی، نقطه سرآغاز این شهر و جایی است که یونانی‌ها احداث این شهر را از آنجا آغاز کردند. این بندر در غرب شهر امروزی مارسی و نزدیک بلوار Canebière واقع شده است. شاید هیچ چیز مانند گشت و گذار در این منطقه نتواند شما را با جو فرهنگی و بافت شهر مارسی فرانسه آشنا سازد. پیشنهاد می‌کنیم چند ساعتی را در بندرگاه قدیمی مارسی قدم بزنید و در یکی از کافه‌های آن یک وعده غذای خوشمزه مارسی را امتحان کنید.

 

منطقه تاریخی شهر مارسی (Le Panier)

گفتیم که مارسی یک شهر تاریخی قدیمی است و بنابراین، بافت تاریخی این شهر می‌تواند برای هر گردشگری جذاب باشد. این منطقه در کنار بندرگاه، قدیمی‌ترین بخش شهر مارسی است و با ساختمان‌های رنگارنگ و کوچه‌ها و خیابان‌های تنگ، بسیار جذاب و دیدنی است. رستوران‌های مختلفی در این منطقه قرار دارد که می‌توانید انواع مختلفی از غذاهای فرانسوی و حتی الجزایری را در آن تجربه کنید.

سفر به شهر
سفر به شهر مارسی

سفر به شهر مارسی

حال که متوجه شدید که مارسی کجاست، بد نیست ببینیم که چگونه باید به این شهر سفر کرد. مارسی یک کلانشهر بزرگ و مهم است و راه‌های متفاوتی برای رسیدن به آن وجود دارد. فاصله مارسی تا پاریس در حدود 775 کیلومتر است و می‌توانید ظرف مدت 7 ساعت با خودروی شخصی و از طریق جاده A7 به این شهر سفر کنید.
شهر مارسی همچنین به شبکه حمل و نقل ریلی فرانسه نیز متصل است و تقریبا از تمامی شهرهای مهم فرانسه و حتی کشورهای ایتالیا و اسپانیا، خود را به مارسی برسانید. ایستگاه قطار مارسی در مرکز این شهر قرار دارد و دسترسی مناسبی به نقاط مختلف شهر دارد.
فرودگاه بین‌المللی مارسی (Marseille Provence Airport) که در 27 کیلومتری شمال غرب شهر مارسی قرار گرفته است، پنجمین فرودگاه شلوغ فرانسه است و پروازهای داخلی و خارجی مختلفی در آن انجام می‌شود. از این طریق نیز می‌توانید به راحتی به شهر مارسی سفر کنید و از زیبایی‌های آن لذت ببرید.
در ادامه نقشه شهر مارسی شهر فرانسوی ساحل مدیترانه را برای شما تهیه کرده‌ایم تا با آن بیشتر آشنا شوید.

نقشه
نقشه شهر مارسی فرانسه

اشتراک گذاری این پست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.