لیست فرودگاه‌های هلند به همراه جزئیات آنها

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


برچسب ها


آخرین تور ها


لیست فرودگاه‌های هلند به همراه جزئیات آنها

لیست فرودگاه‌های هلند به همراه جزئیات آنها

در سال 2019 میلادی، حدود 20 میلیون نفر به هلند سفر کردند تا از زیبایی‌های این کشور دوست داشتنی بازدید کنند و بدون شک فرودگاه‌های هلند، نقطه آغازین و پایانی بسیاری از این سفرها بوده است. این در حالیست که کشور کوچک هلند تنها 17 میلیون جمعیت دارد!
اگر شما نیز دوست دارید با تور هلند راهی این کشور شوید تا از جاذبه‌های گردشگری و طبیعت جذاب هلند بازدید کنید، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. در این مقاله از وبلاگ ققنوس قصد داریم شما را با مهمترین فرودگاه‌های هلند آشنا سازیم تا بتوانید برنامه‌ریزی و آمادگی کافی برای این سفر را داشته باشید.

[lwptoc]

دلایل اهمیت فرودگاه‌های هلند

هلند کشور کوچکی در شمال قاره اروپا (سی و دومین کشور اروپا) است که از شرق با آلمان و از جنوب با بلژیک مرز مشترک دارد و از شمال نیز به دریای شمال راه دارد که در آن، مرز دریایی مشترکی با بریتانیا دارد.
اگرچه هلند مساحت چندان بزرگی ندارد، اما دلایل بسیاری باعث شده تا هلند به کشوری مهم در معادلات جهانی تبدیل شود. شهر لاهه (The Hague) از مهمترین شهرهای جهان است زیرا تعدادی برخی از نهادهای بین‌المللی قضایی چون دیوان بین‌المللی دادگستری، دیوان کیفری بین‌المللی و … در این شهر قرار گرفته است. احتمالا شما نیز نام دادگاه لاهه را شنیده‌اید. دیوان بین‌المللی دادگستری یا به طور عامیانه دادگاه لاهه، بازوی قضایی سازمان ملل متحد است.
روتردام یکی دیگر از شهرهای با اهمیت کشور هلند و یک بندر تجاری جهانی است. در واقع روتردام بزرگترین بندر جهان است و برای قرن‌ها، یکی از مهمترین مراکز تجاری جهان به شمار می‌رفته است. امروزه نیز روتردام اهمیت اقتصادی و تجاری خود را حفظ کرده است و علاوه بر گردشگران، تاجران و بازرگانان بسیاری به این شهر سفر می‌کنند.
اما شاید جذابترین شهر هلند برای مردم عادی و گردشگران، پایتخت این کشور، یعنی آمستردام باشد. آمستردام شهری زیبا، با معماری و محیط دوست داشتنی است که جاذبه‌های بسیاری را در خود جای داده است. کانال‌های آب متعدد که لقب ونیز شمال را برای این شهر به ارمغان آورده است، هر کسی را شیفته خود خواهد ساخت.
این دلایل باعث شده تا سالانه افراد بسیاری به دلایل مختلف به این کشور سفر کنند. با توجه به موقعیت مکانی این کشور و همچنین زیرساخت‌های حمل و نقل عالی، پرواز به فرودگاه‌های هلند اولین انتخاب این افراد است. کشور هلند 6 فرودگاه در نقاط مختلف خود دارد اما مسلما تمام آنها در زمره فرودگاه‌های بین‌المللی هلند قرار ندارند.
در ادامه سه تا از مهمترین فرودگاه‌های کشور هلند را برای شما معرفی خواهیم کرد:

فرودگاه آمستردام
فرودگاه آمستردام
  • فرودگاه آمستردام

همانگونه که گفتیم، آمستردام مهمترین مقصد گردشگری هلند و پایتخت این کشور است. البته باید بدانید که اگرچه آمستردام پایتخت قانونی این کشور است، اما با این وجود محل فعالیت دولت و زندگی پادشاه هلند، شهر لاهه است.
اما این موضوع باعث نمی‌شود که آمستردام اهمیت خود را از دست بدهد و فرودگاه آمستردام، هنوز برترین فرودگاه هلند است. فرودگاه اسخیپول آمستردام (Amsterdam Airport Schiphol)، اصلی‌ترین و بزرگترین فرودگاه در بین فرودگاه‌های هلند بوده و در 9 کیلومتری جنوب غربی مرکز شهر آمستردام واقع شده است.
این فرودگاه آمستردام که بعضی در فارسی آن را فرودگاه شیفول آمستردام می‌نامند، در سال 1916 میلادی تاسیس شده و قدیمی‌ترین فرودگاه هلند نیز به شمار می‌رود. کد یاتا فرودگاه هلند AMS است و تعجب می‌کنید اگر بدانید که سومین فرودگاه پرترافیک در سرتاسر اروپاست!
فاصله نزدیک این فرودگاه تا شهر آمستردام باعث می‌شود تا بتوانید به راحتی و با استفاده از حمل و نقل عمومی در آمستردام خود را از شهر به فرودگاه و یا بالعکس برسانید.

فرودگاه روتردام
فرودگاه روتردام
  • فرودگاه روتردام

در بخش اول این مقاله گفتیم که شهر روتردام، یک مرکز تجاری و اقتصادی بزرگ و پراهمیت است. طبیعی است که سالانه افراد بسیاری قصد داشته باشند برای انجام کارهای تجاری، به بزرگترین بندر اروپا سفر کنند. بنابراین فرودگاه روتردام نیز باید یکی از پر رفت و آمدترین فرودگاه‌های هلند باشد.
البته باید بدانید که فرودگاه روتردام، بین دو شهر روتردام و لاهه قرار گرفته است که هر دو در استان هلند جنوبی قرار دارند. بدین ترتیب این فرودگاه به طور همزمان هم برای مسافران شهر روتردام مناسب است و هم برای افرادی که قصد دارند به شهر لاهه سفر کنند.
این فرودگاه دومین فرودگاه بین‌المللی هلند بود که در سال 1955 احداث شد و اگرچه در دهه 1970 میلادی به مدت 3 دهه تعطیل شد، اما با شروع مجدد فعالیت، به زمره فرودگاه‌های هلند بازگشت.
از سال 2010، نام این فرودگاه به فرودگاه روتردام د هیگ (Rotterdam The Hague Airport) تغییر کرد.

 

[sc name=”highlight” text=”فرودگاه روتردام، بین دو شهر روتردام و لاهه قرار گرفته است که هر دو در استان هلند جنوبی قرار دارند. بدین ترتیب این فرودگاه به طور همزمان هم برای مسافران شهر روتردام مناسب است و هم برای افرادی که قصد دارند به شهر لاهه سفر کنند.” ]

 

فرودگاه آیندهوون - فرودگاه‌های هلند
فرودگاه آیندهوون
  • فرودگاه آیندهوون

یکی دیگر از فرودگاه‌های هلند که دومین فرودگاه بزرگ هلند نیز به شمار می‌رود، فرودگاه آیندهوون (Eindhoven Airport) است که با کد یاتای EIN شناخته می‌شود. این فرودگاه در 7.6 کیلومتری غرب آیندهوون و در استان برابانت شمالی (North Brabant) واقع شده است. البته لازم است بگیم که این استان نه در شمال هلند، بلکه در جنوب این کشور قرار گرفته و با بلژیک مرز مشترک دارد.
سالانه بیش از 6 میلیون مسافر که قصد سفر به بخش‌های جنوبی هلند را دارند، از فرودگاه آیندهوون استفاده می‌کنند. این فرودگاه در سال 1932 میلادی برای استفاده نظامی احداث شد و کم کم استفاده عمومی و مسافربری نیز از آن آغاز گردید.
اصلی‌ترین مسیرهای پروازی فرودگاه آیندهوون به لندن، بوداپست، کراکوف و شهرهای مختلف در کشورهای پرتغال و اسپانیا هستند.

اشتراک گذاری این پست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.