آشنایی با دو فرودگاه ویتنام

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


برچسب ها


آخرین تور ها


آشنایی با دو فرودگاه ویتنام

آشنایی با دو فرودگاه ویتنام

دو فرودگاه ویتنام اکثر اوقات مملو از گردشگران خارجی هستند زیرا این کشور از مقصدهای شگفت انگیز در جنوب شرقی آسیا است و با داشتن طیف گسترده‌ای از جاذبه‌های گردشگری، توانسته به یکی از مهمترین مقصدهای تورهای آسیایی تبدیل شود. تاریخ پرفراز و نشیب، بناهای تاریخی و کاخ‌های سلطنتی، ساختمان‌های مدرن تاثیرپذیرفته از معماری فرانسوی، فرهنگ سنتی جذاب، مردم مهمان نواز و طبیعت بکر و خیره کننده این کشور از جمله دیدنی‌های ویتنام هستند که توانسته‌اند سیل گردشگران را به این کشور سرازیر کنند.
اما به دلیل موقعیت جغرافیایی ویتنام و فاصله آن از ایران، گردشگران ایرانی باید با استفاده از هواپیما به این کشور سفر کنند. به همین دلیل تصمیم داریم در این مقاله از وبلاگ ققنوس شما را با دو فرودگاه ویتنام که مهمترین فرودگاه‌های این کشور هستند آشنا سازیم.

• فرودگاه بین‌المللی هانوی، بزرگترین فرودگاه ویتنام

• فرودگاه هوشی مین، شلوغ‌ترین فرودگاه ویتنام

فرودگاه بین‌المللی هانوی - فرودگاه ویتنام
فرودگاه بین‌المللی هانوی

[irp posts=”4229″ name=”راهنمای خرید بهترین سوغات ویتنام”]

[irp posts=”4514″ name=”راهنمای حمل و نقل عمومی در ویتنام”]

 

[ps2id id=’1′ target=”/]

فرودگاه بین‌المللی هانوی، بزرگترین فرودگاه ویتنام

شهر هانوی پایتخت کشور ویتنام و مهمترین مقصد گردشگری این کشور است، پس بدون تردید باید ابتدا به معرفی و آشنایی با فرودگاه بین‌المللی هانوی بپردازیم.
فرودگاه بین‌المللی هانوی با نام رسمی نوی بای (Noi Bai)، اصلی‌ترین فرودگاه پایتخت ویتنام است که 1978 میلادی در 35 کیلومتری شمال شرقی مرکز هانوی ساخته شده است. این فرودگاه بزرگترین فرودگاه بین‌المللی ویتنام بر اساس ظرفیت است و از نظر شلوغی و میزان مسافران و پروازها، پس از فرودگاه هوشی مین در رتبه دوم قرار دارد.
این فرودگاه با نام اختصاری HAN در یاتا (IATA) شناخته می‌شود و با داشتن دو ترمینال، پذیرای مسافران و گردشگران است. فرودگاه بین‌المللی هانوی مرکزی برای پروازهای ایرلاین‌های ویتنام، ویت‌جت ایر، جت استار پاسیفیک، کامبوج آنگکور ایر و بامبو ایرویز است و در سال 2018، 27 میلیون مسافر از این فرودگاه برای سفر به نقاط مختلف دنیا و ویتنام استفاده کرده‌اند.

 

[sc name=”highlight” text=”فرودگاه بین‌المللی هانوی با نام رسمی نوی بای (Noi Bai)، اصلی‌ترین فرودگاه پایتخت ویتنام است که 1978 میلادی در 35 کیلومتری شمال شرقی مرکز هانوی ساخته شده است” ]

 

شهرهای هوشی مین، دانانگ، ناترانگ، سئول، فو کووک، بانگکوک، دالات، سنگاپور و تایپه مهمترین مسیرهای پروازی فرودگاه هانوی به شمار می‌روند.
فرودگاه بین‌المللی هانوی دو ترمینال دارد که ترمینال شماره 1 مختص پروازهای داخلی و ترمینال شماره 2 که سال 2015 افتتاح شده است مخصوص پروازهای خارجی است.
همانگونه که گفتیم، ترمینال شماره 1 به پروازهای داخل ویتنام اختصاص دارد و با بازسازی‌های انجام شده، می‌تواند هر ساله 15 میلیون گردشگر را پذیرا باشد. این ترمینال 4 طبقه دارد و خدماتی رفاهی متعددی از قبیل رستوران و کافی شاپ، فروشگاه‌های متنوع، پارکینگ، خدمات اجاره خودرو و حمل و نقل، صرافی و … را در خود جای داده است.
اما ترمینال شماره 2 فرودگاه بین‌المللی هانوی که در سال 2015 افتتاح شده است، برای پروازهای خارجی از مبدا یا به مقصد هانوی استفاده می‌شود. این ترمینال نیز 4 طبقه دارد و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، قرار است تا سال 2030 به ظرفیت 15 میلیون گردشگر در سال برسد. این ترمینال نیز امکانات رفاهی متعددی برای گردشگران خارجی در خود جای داده است.
برای رفت و آمد بین این دو ترمینال، می‌توانید از اتوبوس‌های رایگان فرودگاه بین‌المللی هانوی استفاده کنید که از ساعت 6 صبح تا نیمه شب، هر 10 الی 15 دقیقه بین این دو ترمینال حرکت می‌کنند.
برای اینکه از شهر هانوی به فرودگاه و یا بالعکس بروید، سه راه پیش رو دارید: اتوبوس، تاکسی، اجاره خودرو.
اتوبوس‌های عمومی این فرودگاه ویتنام یکی از بهترین راه‌ها به شمار می‌روند. ایستگاه اتوبوس در 200 متری فرودگاه قرار دارد و هر 15 الی 20 دقیقه، اتوبوس‌ها از فرودگاه حرکت می‌کنند. ساعت کاری این اتوبوس‌ها از ساعت 5 صبح تا 10 شب است.
با استفاده از اتوبوس‌های فرودگاه بین‌المللی هانوی و خطوط 07، 17، 90، تندرو 86 می‌توانید به نقاط مختلف شهر هانوی بروید. قیمت بلیت اتوبوس‌های فرودگاه ویتنام به طور کلی 9000 دانگ است اما برای استفاده از خط تندرو 86 باید 35 هزار دانگ بپردازید.
یکی دیگر از راه‌های رسیدن به شهر هانوی، استفاده از تاکسی است. در این فرودگاه ویتنام 14 شرکت مختلف فعالیت می‌کنند که حدودا نیم ساعته شما را به مرکز شهر هانوی می‌رسانند. البته باید در نظر داشته باشید که استفاده از تاکسی بین 250 تا 400 هزار دانگ هزینه خواهد داشت.
همچنین 5 شرکت مختلف اجاره خودرو نیز در این فرودگاه حضور دارند که با توجه به نیازتان، می‌توانید یک خودرو اجاره کنید تا شخصا برای رسیدن به مقصدتان رانندگی کنید.

فرودگاه هوشی مین، شلوغ‌ترین فرودگاه ویتنام
فرودگاه هوشی مین، شلوغ‌ترین فرودگاه ویتنام

[ps2id id=’2′ target=”/]

فرودگاه هوشی مین، شلوغ‌ترین فرودگاه ویتنام

فرودگاه هوشی مین یا فرودگاه بین‌المللی تان سون نات (Tan Son Nhat)، شلوغ‌ترین فرودگاه بین‌المللی ویتنام و دومین فرودگاه بزرگ در میان فرودگاه‌های ویتنام است. این فرودگاه که با کد رسمی SGN شناسایی می‌شود، در 7 کیلومتری شهر هوشی مین (یا همان سایگون سابق) قرار گرفته است.
این فرودگاه ویتنام در سال 2018، بیش از 38.5 میلیون گردشگر را جابجا کرده است. همچنین قرارگیری این فرودگاه در نیمه جنوبی کشور، به اهمیت آن افزوده و جالب است بدانید که خط هوایی بین این فرودگاه ویتنام و شهر هانوی، ششمین خط هوایی شلوغ در کل دنیاست.
فرودگاه هوشی مین نیز مانند فرودگاه بین‌المللی هانوی، دو ترمینال دارد که ترمینال قدیمی مختص پروازهای داخلی و ترمینال جدیدتر برای پروازهای خارجی در نظر گرفته شده است. با اینحال، به نظر می‌رسد ظرفیت این دو ترمینال جوابگوی حجم بالای مسافران فرودگاه هوشی مین نیست. به همین دلیل دولت ویتنام قصد دارد تا سال 2025، ترمینال جدیدی در این فرودگاه بسازد تا ظرفیت پذیرش مسافر فرودگاه هوشی مین را به 60 تا 70 میلیون نفر در سال برساند.
همچنین از آنجایی که این فرودگاه ویتنام تقریباً درون شهر هوشی مین قرار دارد و گسترش آن با موانعی روبرو است، دولت ویتنام قصد دارد در سال 2025 یک فرودگاه دیگر نیز افتتاح کند و پروازهای خارجی را به فرودگاه جدید منتقل سازد. با عملی شدن این نقشه، فرودگاه هوشی مین تنها میزبان پروازهای داخلی و برخی پروازهای منطقه‌ای خواهد بود.
در صورتیکه در تور ویتنام قصد داشتید از این فرودگاه ویتنام استفاده کنید، باید بدانید که می‌توانید با استفاده از اتوبوس، تاکسی و یا اجاره خودرو خود را به راحتی به این فرودگاه یا بالعکس برسانید.
سه خط اتوبوس 109، 49 و 152 می‌توانند شما را از فرودگاه به مرکز شهر هوشی مین برسانند. سفر با استفاده از این اتوبوس‌ها بین 30 تا 45 دقیقه طول خواهد کشید و هزینه بلیت آنها از 12 تا 40 هزار دانگ متفاوت است.
اما اگر دوست دارید سفر راحت‌تری را تجربه کنید، می‌توانید از تاکسی‌های فرودگاه هوشی مین استفاده کنید. سفر با این تاکسی‌ها نیز نیم ساعت طول خواهد کشید. اگر قصد دارید به منطقه 1 که اکثر هتل‌ها در آن قرار دارند بروید، هزینه تاکسی شما بین 150 تا 170 هزار دانگ خواهد شد. اما برای سفر به مرکز شهر هوشی مین باید نزدیک به 300 هزار دانگ بپردازید.
همچنین 8 شرکت اجاره خودرو نیز در فرودگاه هوشی مین فعالیت دارند که می‌توانند خدمات با کیفیتی به شما ارائه کنند.

اگرچه دو فرودگاه بین‌المللی هانوی و فرودگاه هوشی مین مهمترین فرودگاه‌های بین‌المللی ویتنام هستند، اما دیگر شهرهای ویتنام نیز فرودگاه‌های بزرگی دارند. فرودگاه دانانگ دیگر فرودگاه ویتنام است که اهمیت زیادی در سفرهای داخلی تور ویتنام دارد.

اشتراک گذاری این پست

1 نظر

  • اگر به ویتنام رفتید حتما به تونل های معروف به کوچی مرتبط با زمان جنگ سر بزنید یک کلاه حصیری نون لا هم بخرید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.