10 فکت درباره اروپا که جالب است بدانید

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


برچسب ها


آخرین تور ها


10 فکت درباره اروپا که جالب است بدانید

10 فکت درباره اروپا که جالب است بدانید

اروپا چیز های جالبی برای پیدا کردن، دیدن و لذت بردن دارد. ما تصمیم گرفتیم که 10 مورد از آن ها را برای شما آماده کنیم تا از آن لذت ببرید

 

1- موزه لوور پربازدیدترین جاذبه اروپاست

به نظر شما پربازدیدترین جاذبه اروپا کدام است؟ کولوسئوم؟ برج ایفل؟ دیزنی لند پاریس؟ همه این ها حدس های نزدیکی هستند، اما در واقع موزه لوور در پاریس است! در سال 2018 رکورد 10.2 میلیون بازدیدکننده داشت، در حالی که دیزنی لند پاریس نزدیک به 10 میلیون نفر، برج ایفل حدود 7 میلیون نفر و کولوسئوم 6 میلیون بازدیدکننده داشت.

 

2- ایسلند پشه ندارد (چقدر خوب)

اگرچه بیش از 3000 نوع پشه در جهان وجود دارد، اما ایسلند هیچ کدام از آن ها را اصلاً ندارد. به طرز شگفت انگیزی، اعتقاد بر این است که ایسلند به دلیل دمای پایین و نبود حوضچه های کم عمقی که پشه ها عاشق آن هستند، کاملاً از وجود هرگونه پشه پاک است. بنابراین اگر مستعد نیش پشه هستید، بهتر است به ایسلند بروید!

 

3- دریافت کارت تبریک از ملکه انگلیس

یکی از جالبترین فکت ها در اروپا این است که اگر در کشورهای انگلسان زندگی می کنید، می توانید نامه ای از ملکه انگلیس دریافت کنید! اگر 100 و 105 سالگی خود را جشن بگیرید، یک کارت تبریک از خود ملکه الیزابت دریافت خواهید کرد.

 

4-در فرودگاه بروکسل بیشتر از هر جای دیگری در جهان شکلات خریداری می شود

احتمالاً در مورد شکلات بلژیکی شنیده اید. این شکلات به‌عنوان یکی از بهترین شکلات‌های جهان شناخته می‌شود و بدیهی است که مسافران آن را می‌شناسند، زیرا فرودگاه بروکسل بیشتر از هر جای دیگر روی زمین چیزهای شیرین می‌فروشد. بیش از 800 تن شکلات هر سال در فرودگاه فروخته می شود، و همه می دانند که نمی توانند در برابر برداشتن یک یا دو جعبه در مسیر بروکسل مقاومت کنند!

 

5- کلیسای سنت پیتر بزرگترین کلیسای اروپا است

به دنبال کلیساهای چشمگیر هستید؟ پس کلیسای سنت پیتر در شهر واتیکان، خدمت شماست. این کلیسا با 222 متر طول، 152 متر عرض، 137 متر ارتفاع و با ظرفیت 60000 نفر نه تنها بزرگترین کلیسای اروپا بلکه در کل جهان است.  این کلیسا در شهر واتیکان، خانه پاپ می باشد.

 

6- پادشاهی دانمارک قدیمی ترین پادشاهی در اروپا است

 

پادشاهی دانمارک که در سال 935 توسط پادشاهان وایکینگ گورم پیر و هارالد بلوتوث تأسیس شد، بیش از 1000 سال است که بر دانمارک حکومت می کند. از Gorm the Old تا ملکه Margrethe II فعلی، این خانواده سلطنتی قدیمی ترین خانواده در تمام اروپا هستند.

 

7- 10 کشور اروپایی همچنان حکومت پادشاهی دارند

 

یکی دیگر از واقعیت های جالب در مورد اروپا این است که هنوز ده کشور اروپایی با خانواده های سلطنتی وجود دارد. اگرچه بیشتر توجهات به ملکه الیزابت و خانواده اش در بریتانیا معطوف می شود، اما در اسپانیا، سوئد، نروژ، هلند، بلژیک، موناکو، لوکزامبورگ، لیختن اشتاین، آندورا و دانمارک نیز پادشاهی وجود دارد.

 

8- هرگز در مجارستان لیوان خود را به هم نزنید

در حالی که ممکن است به هم زدن لیوان را بار ها دیده باشید، هرگز نباید در مجارستان این کار را انجام دهید. این رسم به سال 1848 باز می گردد که اتریش در انقلاب مجارستان را شکست داد. اتریشی ها با زدن لیوان های آبجو خود در حالی که پیروزی خود را برشته می کردند جشن گرفتند. از آن زمان، مجارستانی ها لیوان خود را هنگام نان تست به هم نزده اند. در عوض، باید بگویید «Egészségedre» و قبل از نوشیدن به چشمان دوستان مجارستانی خود نگاه کنید.

 

9- جمهوری چک دارای بیشترین قلعه در اروپا است

عاشق قلعه ه هستید؟ پس شما جمهوری چک را دوست خواهید داشت. این کشور دارای 932 قلعه و 1187 خانه باشکوه است – این بیشتر از هر کشور دیگری در اروپا است. حتی اگر روزی یک قلعه را ببینید، بیش از 2.5 سال طول می کشد تا همه آنها را ببینید، بنابراین بهتر است شروع کنید!

 

10- بلندترین ساختمان اروپا را در روسیه خواهید دید

 

آیا می دانستید که بلندترین ساختمان اروپا در سن پترزبورگ روسیه است؟ مرکز لاختا که مانند یک تکه شیشه به آسمان اوج می‌گیرد، 462 متر ارتفاع دارد. 87 طبقه وجود دارد و مطمئناً مناظر فوق العاده ای از بالای این ساختمان باورنکردنی خواهید دید.

اشتراک گذاری این پست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.