5 نقطه جهان که نباید تنها به آنجا سفر کرد

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


برچسب ها


آخرین تور ها


5 نقطه جهان که نباید تنها به آنجا سفر کرد

5 نقطه جهان که نباید تنها به آنجا سفر کرد

5 نقطه جهان که نباید تنها به آنجا سفر کرد

 

در دنیایی بزرگ ما در کنار مناطق زیبا، مکان هایی مثل ورودی جهنم در ترکمنستان، کلیسایی در نزدیکی پراگ که از استخوان انسان ساخته شده است، دهکده ای کوچک در ژاپن با عروسک هایی در اندازه واقعی انسان، که تعداد آنها 10 برابر ساکنان آن دهکده است، وجود دارد، مکان‌هایی که منتظر مسافران هستند تا تجربه ای متفاوت برای آنها رقم بزنند. در این مقاله قصد داریم 5 نقطه از جهان که نباید به تنها به آنجا سفر کرد را معرفی کنیم. آیا شما به نوع سفرعلاقه دارید؟

 

North Yungas Road ، بولیوی

جاده یونگاس شمالی در مسیر لاپاز به کورویکو، در بولیوی، یکی از ترسناک ترین جاده‌های جهان است. این جاده از میان جنگل‌های بارانی آمازون و در ارتفاع بیش از 15000 فوتی عبور می کند. وقتی این ارتفاع را تصور می کنید چه حسی دارید؟ عرض این جاده تنها 12 فوت است و فقط امکان عبور یک اتومبیل در آن وجود دارد و کنار آن هیچ نرده و محافظی نصب نشده است. این نکات را به وجود مه غلیظ در جنگل های آمازون هم اضافه کنید. همه ی این ویژگی‌ها باعث شده تا به این جاده 50 مایلی لقب جاده مرگ داده شود. جاده یونگاس شمالی سالانه شاهد مرگ 200 تا 300 نفر بوده و اکنون بیشتر به محلی برای دوچرخه سواران کوهستان تبدیل شده است تا یک مسیر برای وسایل نقلیه.

 

North Yungas Road

 

Nagoro ، ژاپن

ناگورو یک دهکده کوچک در ژاپن با یک ویژگی بسیار خاص است. در این دهکده عروسک هایی وجود دارد در اندازه طبیعی انسان اما با جمعیتی در حدود 10 برابر جمعیت ساکنان آن دهکده. در سال 2000 شخصی به نام آیانو تسوکیمی بعد از بازگشت به دهکده مادریش با این موضوع مواجه شد که جمعیت دهکده به شدت کاهش یافته و مردم دهکده برای کار به شهرها مهاجرت کرده اند. او که یک اسباب بازی ساز بود تصمیم به ساخت عروسک هایی گرفت با ابعاد واقعی انسان، و آنها را در جای خالی هم دهکده‌ای هایش قرار داد. این عروسک ها در موقعیت‌های مختلف در سرتاسر شهر دید می‌شود و شامل ماهی‌گیرانی است که در ساحل رودخانه نشسته‌اند، دانش‌آموزانی که کل کلاس‌های درس را پر می‌کنند و زوج‌های مسنی است که روی نیمکت‌های بیرون از خانه‌شان در حال استراحت می‌کنند. وجود حدود 350 عروسک و تنها 27 انسان که کوچکترین آنها بالای 50 سال سن دارد در شهر ناگورو، آن را به یک شهر عجیب و تا حدودی وحشتناک تبدیل کرده است.

 

Nagoro

 

Hill of Crosses ، لیتوانی

تاریخچه تپه صلیب در شمال لیتوانی به حدود قرن چهاردهم باز می گردد. در سال 1795 میلادی و در دوره کشور گشایی امپراطوری شوروی ، لیتوانی تحت سلطه امپراطوری شوروی قرار داشت و این بود موضوعی که مردمان لیتوانی از آن رضایت نداشتند. در دوران قرون وسطی مردم با نصب صلیب بر روی این تپه عدم نارضایتی خود از شرایط موجود را نشان می داند. پس از شورش دهقانان در سال 1831، مردم به یاد کشته شده‌ها،  شروع به افزودن صلیب به این تپه کردند. اما  بار دیگر در طول اشغال شوروی از سال 1944 تا 1991 به محلی برای اعتراضات مردم تبدیل شد .این تپه و صلیب های آن سه مرتبه توسط شوروی ، با بولدوزر تخریب شد، اما مردم محلی مجدد آن را بازسازی کردند. در حال حاضر بیش از 100000 صلیب در آنجا وجود دارد که با وزش نسیم در میان صلیبها و تکان خوردن زنگ‌های نصب شده بر روی آنها فضایی وهم انگیز را بوجود می‌آورد.

 

Hill of Crosses, Šiauliai

 

Island of the Dolls ، مکزیک

جزیره عروسک‌ها در Xochimilco در مکزیک واقع شده و علیرغم تاریخچه آن منطقه و جایگاهش به عنوان میراث جهانی یونسکو، عمدتاً به علت Isla de las Munecas یا “جزیره عروسک های” موجود در آنجا شناخته می شود. این جزیره‌ی کوچک که در میان کانال‌های متعدد این منطقه پنهان شده است، به خاطر صدها عروسک – و قطعات عروسک – آویزان شده از درختان و پراکنده در میان علف‌ها مشهور است. بیش از هر چیز دیگری شبیه به لوکیشن یک مجموعه فیلم ترسناک به نظر می رسد. چینامپا که به یک زمین شناور وسیع و باریک بر روی بستر دریاچه کم عمق که به طور مصنوعی واقع شده است، گفته می شود قبلاً محل زندگی مردی به نام جولیان سانتا بارارا بوده است. باررا پس از پیدا کردن جسد یک دختر در یکی از کانال‌های مجاور، اسباب بازی ها را جمع آوری کرد و به امید دفع ارواح شیطانی آنها را در نقاط مختلف جزیره نصب کرده است.

 

Island of the Dolls

 

The Door to Hell ، ترکمنستان

جاس ویدون فردی بود که اعتقاد داشت ورودی جهنم را می توان در Sunnydale، کالیفرنیا پیدا کرد، اما به واقع ورودی جهنم در حدود 7500 مایل دورتر و در وسط صحرای قراقوم در ترکمنستان واقع شده است. ورودی جهنم نام دهانه ای با عرض 230 فوت است که مردم محلی به این دهانه داده‌اند. تاریخچه این دهانه به زمانی باز می گردد که دانشمندان شوروی در سال 1971 شروع به یافتن نفت کردند و به طور تصادفی به ذخایر متان در این منطقه برخوردند و سکوی حفاری آنها به همین علت فرو ریخت و دهانه را تشکیل داد و گاز خطرناکی را در هوا آزاد کرد. دانشمندان برای حل این مشکل تصمیم گرفتند گاز متان را در دهانه آتشفشان آتش بزنند و با این کار یک ناهنجاری شبیه به دانته ایجاد کردند. این دهانه بیش از 40 سال است که روشن مانده و همچنان می سوزد.

 

The Door to Hell

 

اشتراک گذاری این پست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.