آبشار راین سوئیس ، بزرگترین آبشار اروپا

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


برچسب ها


آخرین تور ها


آبشار راین سوئیس ، بزرگترین آبشار اروپا

آبشار راین سوئیس ، بزرگترین آبشار اروپا

 

اگر به جاذبه‌های طبیعی علاقه دارید و دوست دارید از بزرگترین آبشار اروپا بازدید کنید، باید سری به آبشار راین سوئیس بزنید. سوئیس از جمله کشورهایی است که بیش از جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی، با طبیعت بکر و شگفت انگیز خود شناخته می‌شود. پس دور از انتظار نیست که آبشار راین سوییس، در فهرست جاذبه‌های گردشگری اصلی این کشور قرار بگیرد.
همانگونه که گفتیم، آبشار راین یکی از مهمترین جاذبه‌های گردشگری سوئیس به شمار می‌رود که بسیاری از گردشگران تور سوئیس حتما از آن بازدید می‌کنند. بنابراین بد نیست با این جاذبه زیبا و شگفت انگیز بیشتر آشنا شویم.

[lwptoc]

آبشار راین سوئیس کجاست؟

از آنجاییکه گفتیم آبشار راین یکی از جاذبه‌های گردشگری سوئیس است، پس می‌دانید که آبشار راین در کدام کشور است و نیازی به توضیح آن نیست. اما بد نیست بدانیم که آبشار راین در کدام شهر است
آبشار راین در یکی از شمالی‌ترین نقاط کشور سوئیس و در نزدیکی مرز آلمان قرار گرفته است. آبشار راین همانگونه که از نامش پیداست، بخشی از رود بزرگ راین است که خود نیز بزرگترین رود سوئیس به شمار می‌رود. این آبشار که در مرز دو کانتون زوریخ و شاف‌هاوزن (Schaffhausen) قرار گرفته و حدود ۴۶ کیلومتر با شهر زوریخ قرار دارد.
شهر شاف‌هاوزن یکی از زیباترین شهرهای سوئیس و نزدیک‌ترین شهر به آبشار راین است که تنها چند کیلومتر با آبشار راین سوئیس فاصله دارد. همین باعث شده است تا شهر شاف‌هاوزن رونق بسیاری از گردشگران آبشار راین سوییس پیدا کند. حال که دانستیم آبشار راین کجاست، بد نیست با این جاذبه طبیعی جذاب و شگفت انگیز بیشتر آشنا شوید.

آبشار راین سوییس

آبشار راین سوییس[irp posts=”3803″ name=”بهترین جاهای دیدنی سوئیس”]

[irp posts=”3219″ name=”مهمترین شهرهای سوئیس کدامند؟”]

[irp posts=”3150″ name=”ژنو، شهر جهانی سوئیس”]

 

آمارهایی درباره آبشار راین سوئیس

آبشار راین در دوران آخرین عصر یخبندان و در حدود ۱۴ الی ۱۷ هزار سال پیش بر اثر تغییرات سطح رود راین ایجاد شده است. آبشار راین سوئیس ۲۳ متر ارتفاع و ۱۵۰ متر عرض دارد. شاید با دیدن این عدد چندان شگفت زده نشوید، اما باید حتما آبشار راین را از نزدیک ببینید تا متوجه عظمت و شکوه بزرگترین آبشار سوئیس و اروپا شوید.
دلیل اصلی شگفت انگیز بودن آبشار رودخانه راین، حجم آبی است که از آن سرازیر می‌شود. در فصل تابستان که حجم آب به اوج خود می‌رسد، در هر ثانیه ۶۰۰ هزار لیتر آب از آبشار راین فرو می‌ریزد. این حجم باورنکردنی آب، اصلی‌ترین دلیلی است که آبشار راین را شگفت انگیز می‌کند. باید در کنار این آبشار بایستید و قطرات آب به صورتتان پاشیده شود تا زیبایی آن را درک کنید.
اصلا به دلیل همین حجم آب، فصل تابستان بهترین زمان سفر به آبشار راین در قالب تور سوئیس است. در این زمان نه تنها حجم آب به حداکثر میزان خود می‌رسد، بلکه هوا نیز بسیار عالی است و پاشیدن قطرات آب بسیار لذتبخش خواهد بود.

آبشار راین سوئیس
آبشار راین سوئیس

دسترسی به آبشار راین سوئیس

حالا که می‌دانیم آبشار راین در کجاست، باید خود را برای سفر به این منطقه و بازدید از آن آماده شوید. همانگونه که گفتیم، نزدیکترین شهر به آبشار راین، شهر شاف‌هاوزن است. پس منطقی است که برای رفتن به آبشار راین، ابتدا باید خود را به شاف‌هاوزن برسانید. بهترین راه برای رسیدن به شاف‌هاوزن، استفاده از قطارهای پیشرفته سوئیس است. تقریبا از تمام شهرهای مطرح سوئیس مثل زوریخ، برن، ژنو و … با قطار به شاف‌هاوزن سفر کنید.
پس از رسیدن به شاف‌هاوزن، چندین راه برای رفتن به آبشار راین دارید. می‌توانید با استفاده از اتوبوس خط ۱ به Neuhausen Zentrum بروید، یا از قطار محلی استفاده کنید. با قطار محلی می‌توانید در ایستگاه Laufen am Rheinfall یا Neuhausen پیاده شوید. حتی می‌توانید از شاف‌هاوزن حدود ۳۰ دقیقه پیاده روی کنید تا به آبشار راین سوئیس برسید.

 

بازدید از آبشار راین سوئیس

نکته مثبت در رابطه با آبشار راین سوئیس، رایگان بودن بازدید از آن است. شما می‌توانید بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای از این جاذبه بازدید کنید و از زیبایی آن لذت ببرید.
البته برای بازدید از آبشار راین راه‌های مختلفی پیش روی شماست. اگر پیاده یا با اتوبوس از شاف‌هاوزن به آبشار راین آمده باشید، در سمت شمال آبشار قرار خواهید گرفت و می‌توانید به بلندترین تخته سنگ میان آبشار رفته و از تماشای آن لذت ببرید.
اما اگر با قطار به راین آمده باشید، در جنوب آبشار پیاده خواهید شد. در اینجا می‌توانید با مسیرهای طراحی شده یا آسانسور شیشه‌ای، پایین رفته و به نزدیکی آبشار راین سوئیس برسید. بدون تماشای زیبایی آبشار راین از این فاصله کم، لذتی تکرارنشدنی است.
اما یک راه دیگر نیز برای لذت بردن از زیبایی آبشار راین وجود دارد؛ استفاده از تورهای قایق سواری آبشار راین. در واقع با استفاده از تورهای قایق سواری به نزدیکترین فاصله ممکن تا آبشار راین خواهید رسید. مجموعه‌های مختلف در حاشیه آبشار رودخانه راین قرار دارند که تورها و گشت‌های قایق سواری متنوعی ارائه می‌کنند و شما می‌توانید بر اساس نیاز و سلیقه خود، یکی از آنها را انتخاب کنید.
طبیعت زیبای سوئیس یکی از اصلی‌ترین دلایل جذابیت سوئیس است و بسیاری از گردشگران برای لذت بردن از جاذبه‌های طبیعی این کشور در تور سوئیس شرکت می‌کنند. در میان جاذبه‌های طبیعی متعددی مانند دریاچه‌های زیبای لوسرن و ژنو، دهکده‌های جذاب دامنه آلپ و قله‌های پوشیده از برف، آبشار راین نگین جاذبه‌های طبیعی سوئیس خواهد بود.
آبشار راین نه تنها یکی از جاذبه‌های گردشگری هیجان انگیز و بزرگترین آبشار در میان آبشارهای سوئیس است، بلکه بزرگترین آبشار اروپا نیز به شمار می‌رود. این آبشار با عرض ۱۵۰ متری و حجم آب عظیمش که در تابستان به ۶۰۰ هزار لیتر در ثانیه می‌رسد، یکی از شگفتی‌های طبیعت است که هر بیننده‌ای را مجذوب خود خواهد کرد.

اشتراک گذاری این پست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.