آشنایی با بهترین دانشگاه‌های مجارستان

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


برچسب ها


آخرین تور ها


آشنایی با بهترین دانشگاه‌های مجارستان

آشنایی با بهترین دانشگاه‌های مجارستان

مجارستان در سال‌های اخیر توانسته رشد اقتصادی چشمگیری داشته باشد و این موفقیت را بیش از هر چیز، مدیون دانشگاه‌های مجارستان است. این کشور توانسته با سرمایه گذاری صحیح در بهبود و پیشرفت نظام آموزشی و همچنین افزایش کیفیت موسسات آموزشی و دانشگاه‌های مجارستان، متخصصین بسیاری را روانه بخش‌های مختلف صنعتی و خدماتی سازد.
همچنین دانشگاه‌های معتبر مجارستان برای افزایش سطح علمی خود تلاش کرده‌اند تا پذیرش دانشجویان بین‌المللی از سرتاسر جهان را افزایش دهند. با توجه به همین موارد و همچنین عضویت مجارستان در پیمان شینگن، تقاضای دانشجویان ایرانی برای اخذ پذیرش و اپلای دانشگاه‌های مجارستان در سال‌های اخیر افزایش یافته است.
اگر شما نیز دوست دارید با پذیرش در دانشگاه‌های مجارستان یک آینده تحصیلی و کاری موفق را با خود رقم بزنید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.
در این مقاله از وبلاگ ققنوس، تعدادی از بهترین دانشگاه‌های مجارستان را برای شما معرفی کرده‌ایم. لازم به ذکر است که ما تنها دانشگاه‌های مجارستان مورد تایید وزارت علوم را وزارت بهداشت را گردآورده‌ایم تا با خیال راحت از میان آنها انتخاب کنید و نگران اعتبار مدرک نباشید.

[lwptoc]

بهترین شهرها برای پذیرش در دانشگاه‌های مجارستان
بهترین شهرها برای پذیرش در دانشگاه‌های مجارستان

بهترین شهرها برای پذیرش در دانشگاه‌های مجارستان

پیش از اینکه به معرفی دانشگاه‌های مجارستان بپردازیم، بد نیست کمی با شهرهای دانشگاهی مجارستان آشنا شویم:

  • بوداپست (Budapest)

بوداپست پایتخت مجارستان است که توسط رود دانوب به دو نیمه تقسیم شده است. این شهر دلنشین پر از زیبایی‌هایی است که باعث شده به آن القابی چون پاریس شرق یا عروس دانوب دهند. اما این شهر میزبان تعدادی از مهمترین دانشگاه‌های مجارستان نیز هست. سه دانشگاه اتووش لوراند (Eötvös Loránd University) با رتبه جهانی 651-700، دانشگاه کوروینوس بوداپست مجارستان (Corvinus University of Budapest) با رتبه جهانی 801-1000 و دانشگاه اقتصاد و فناوری بوداپست (Budapest University of Technology and Economics) با رتبه جهانی 801-1000 از بهترین دانشگاه‌های مجارستان به شمار می‌روند.

  • دبرسن (Debrecen)

دبرسن دومین شهر بزرگ مجارستان است که در شرق این کشور قرار گرفته و به عنوان مرکز اداری، اقتصادی، علمی و فرهنگی شرق مجارستان به شمار می‌رود. دانشگاه دبرسن (University of Debrecen) مهمترین دانشگاه دبرسن است که با رتبه جهانی 601-650، جایگاه دوم را در بین دانشگاه‌های مجارستان دارد.

  • سگد (Szeged)

سومین شهر بزرگ مجارستان که در جنوب این کشور واقع شده است، شهر زیبای سگد است. این شهر که در کنار رود تیسا (Tsiza) قرار دارد، به دلیل آب و هوای گرم خود به شهر آفتاب شهرت پیدا کرده است. بیشترین اعتبار دانشگاه‌های مجارستان در مجامع بین‌المللی، متعلق به دانشگاه سگد (University of Szeged) است که رتبه جهانی 501-510 را دارد.

  • پچ (Pécs)

شهر پچ از دیگر شهرهای دانشگاهی مجارستان است که یکی از برترین دانشگاه‌های مجارستان را در خود جای داده است. دانشگاه پچ مجارستان (University of Pécs) از بهترین دانشگاه‌های معروف مجارستان است که در جنوب غربی این کشور واقع شده است.

دانشگاه‌های معروف مجارستان

اگرچه مجارستان مانند دیگر کشورهای اروپایی مثل انگلیس، آلمان، فرانسه و … به عنوان یک مقصد شناخته شده مهاجرت تحصیلی شناخته نمی‌شود، اما شک نکنید که در آینده‌ای نه چندان دور این کشور به عنوان یکی از مهمترین کشورها در این زمینه تبدیل خواهد شد. به ویژه اینکه دانشگاه‌های مجارستان در حال افزایش میزان پذیرش دانشجویان بین‌المللی و همچنین تعداد رشته‌های ارائه شده به زبان انگلیسی هستند.
در ادامه می‌توانید لیست دانشگاه‌های مجارستان که در رنکینگ‌های جهانی حضور دارند را مشاهده کنید. همچنین برای راحتی شما، سایت دانشگاه‌های مجارستان را نیز در آخر هر بخش آورده‌ایم.

دانشگاه سگد
دانشگاه سگد

 دانشگاه سگد (University of Debrecen)

در میان تمامی دانشگاه‌های مجارستان، رنکینگ دانشگاه سگد مجارستان از همه بالاتر است. دانشگاه سگد یک دانشگاه جامع است که تحصیل در تمامی رشته‌ها برای دانشجویان امکان پذیر است. همچنین این دانشگاه جزو دانشگاه‌های مجارستان مورد تایید وزارت بهداشت و وزارت علوم به شمار می‌رود.
در حال حاضر دانشگاه سگد مجارستان بیش از 60 رشته مختلف به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی و آلمانی برای دانشجویان بین‌المللی و در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌کند.
سایت دانشگاه

دانشگاه اتووش لوراند - دانشگاه‌های مجارستان
دانشگاه اتووش لوراند

  دانشگاه اتووش لوراند (Eötvös Loránd University)

دانشگاه اتووش لوراند بوداپست مجارستان یک دانشگاه مدرن است که وارث سنت‌های 370 ساله آموزش عالی در مجارستان به شمار می‌رود. این دانشگاه که زمانی دانشگاه سلطنتی مجارستان بوده است، تقریبا تمامی رشته‌های تحصیلی را پوشش می‌دهد.
دانشگاه اتووش لوراند هشت دانشکده مختلف دارد که عبارتند از علوم طبیعی، انفورماتیک، حقوق و علوم سیاسی، علوم انسانی، علوم اجتماعی، روانشناسی و آموزش، مرکز آموزش پرستاری و کالج Bárczi Gusztáv.
در حال حاضر بیش از 28 هزار دانشجو در حال تحصیل در این دانشگاه هستند که بیش از 2000 نفر آنها را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند.
سایت دانشگاه

دانشگاه دبرسن
دانشگاه دبرسن

(university of debrecen) دانشگاه دبرسن

یکی از بهترین دانشگاه‌های مجارستان برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی، دانشگاه دبرسن در شرق این کشور است. این دانشگاه نه تنها یکی از بزرگترین دانشگاه‌های مجارستان، بلکه یکی از جامع‌ترین دانشگاه‌های این کشور است. در حال حاضر بیش از 28 هزار دانشجو در 14 دانشکده این دانشجو تحصیل می‌کنند. همچنین بیش از 6 هزار دانشجوی بین‌المللی، این دانشگاه را برای تحصیل در مجارستان انتخاب کرده‌اند.
همچنین باید بدانید که دانشگاه دبرسن از بهترین دانشگاه‌های پزشکی مجارستان به حساب می‌آید و سازمان بهداشت جهانی (WHO) نیز دوره‌های پزشکی این دانشگاه را تایید می‌کند. اما با این وجود، هزینه تحصیل در دانشگاه دبرسن مجارستان نسبت به دیگر دانشگاه‌های مجارستان تفاوت چندانی ندارد و می‌توانید با خیال راحت این دانشگاه را انتخاب کنید.
سایت دانشگاه

 

[sc name=”highlight” text=”دانشگاه دبرسن از بهترین دانشگاه‌های پزشکی مجارستان به حساب می‌آید و سازمان بهداشت جهانی (WHO) نیز دوره‌های پزشکی این دانشگاه را تایید می‌کند” ]

 

دانشگاه کوروینوس بوداپست - دانشگاه‌های مجارستان
دانشگاه کوروینوس بوداپست

(corvinus university)  دانشگاه کوروینوس بوداپست

یکی دیگر از دانشگاه‌های مجارستان که می‌تواند میزبان شما و دیگر دانشجویان بین‌المللی باشد، دانشگاه دانشگاه کوروینوس بوداپست است. این دانشگاه در سال‌های اخیر برنامه‌های مختلفی برای جذب دانشجویان خارجی داشته است و امروزه بیش از 10 درصد دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند.
با وجود اینکه این دانشگاه تنها 3 دانشکده دارد، اما در بسیاری از رشته‌ها سرآمد دیگر دانشگاه‌های مجارستان است. کیفیت آموزشی رشته‌های مدیریتی، اقتصاد، علوم اجتماعی و همچنین جنلگداری و منابع طبیعی دانشگاه کوروینوس بوداپست زبانزد هستند.
سایت دانشگاه

دانشگاه اقتصاد و فناوری بوداپست
دانشگاه اقتصاد و فناوری بوداپست

دانشگاه اقتصاد و فناوری بوداپست (Budapest University of Technology and Economics)

اگر به دنبال تحصیل در رشته‌های فناوری محور و یا علوم ریاضی و مهندسی مواد هستید، دانشگاه اقتصاد و فناوری بوداپست یکی از بهترین انتخاب‌های شما خواهد بود. در این دانشگاه رشته‌های مختلف به زبان‌های مجارستانی، انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و روسی تدریس می‌شود و شما می‌توانید رشته مورد علاقه خود را از میان آنها انتخاب کنید.
جالب است بدانید که تا کنون، 4 برنده جایزه نوبل در این دانشگاه مجارستان تحصیل کرده‌اند. شاید شما پنجمین نفر آنها باشید
سایت دانشگاه

دانشگاه پچ - دانشگاه‌های مجارستان
دانشگاه پچ

دانشگاه پچ (University of Pécs)

دانشگاه پچ یکی از بزرگترین دانشگاه‌های مجارستان است که بیش از 25 هزار دانشجو در 10 دانشکده مدرن و برتر آن تحصیل می‌کنند. همچنین این دانشگاه یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های این کشور نیز به شمار می‌رود که سابقه آن به سال 1367 میلادی می‌رسد. این دانشگاه توانسته سنت‌های قدیمی و مدرنیته را به خوبی با یکدیگر ادغام کند.
امروزه دانشگاه پچ مجارستان از معتبرترین دانشگاه‌های اروپای شرقی و مرکزی به شمار می‌رود و تحصیل در آن، می‌تواند آینده حرفه‌ای و شغلی شما را تضمین کند.
سایت دانشگاه

البته دانشگاه‌های برتر مجارستان تنها به این موارد محدود نمی‌شوند بلکه دانشگاه‌های دیگری چون دانشگاه سملوایز بوداپست مجارستان، دانشگاه فرانس لیست و … از دیگر دانشگاه‌های مطرح این کشورند.

اگر شما نیز قصد دارید با دریافت ویزای تحصیلی مجارستان و اخذ پذیرش در دانشگاه‌‎های مجارستان به این کشور سفر کنید، می‌توانید با همکاران ما در دپارتمان پذیرش تحصیلی آژانس ققنوس تماس بگیرید. آژانس ققنوس آماده با ارائه مشاوره در زمینه شرایط پذیرش دانشگاه‌های مجارستان، هزینه دانشگاه‌های مجارستان و … در خدمت شماست.

اشتراک گذاری این پست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.