با قلعه اوساکا آشنا شوید

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


برچسب ها


آخرین تور ها


با قلعه اوساکا آشنا شوید

با قلعه اوساکا آشنا شوید

اوساکا یا اوزاکا (Osaka) بندری زیبا در جزیره هونشو (Honshu) ژاپن است اما شاید در میان تمام زیبایی‌های این شهر، هیچکدام به اندازه قلعه اوساکا نتواند گردشگران را مبهوت خود سازد.
قلعه تاریخی اوساکا که بر روی باغی زیبا سایه افکنده و توسط خندق‌های بزرگ از باقی شهر جدا شده است، یکی از مهمترین مکان‌های دیدنی ژاپن به شمار می‌رود.
بعید است گردشگری در تور ژاپن شرکت کند و در کنار تماشای دیدنی‌های توکیو و دیدنی‌های کیوتو، از قلعه اوساکا بازدید نکند.
اگر تا انتهای این مقاله از وبلاگ ققنوس با ما همراه باشید، با تاریخ و اهمیت قلعه اوساکا در ژاپن آشنا خواهید شد.

[lwptoc]

تاریخچه قلعه اوساکا
تاریخچه قلعه اوساکا

تاریخچه قلعه اوساکا

قلعه اوساکا در سال 1583 توسط ژنرال شناخته شده ژاپنی، تویوتومی هیدیوشی (Toyotomi Hideyoshi) که به ناپلئون ژاپن معروف است ساخته شد. قلعه اوساکا که بزرگترین قلعه ژاپن تا آن زمان بود، قرار بود به عنوان مرکز ژاپن متحد شناخته شود، آرزویی که هیچوقت برآورده نشد.
دو سال بعد از مرگ هیدیوشی در سال 1598، رقیب سرسخت او توکوگاوا ایه‌یاسو توانست با شکست نیروهای وفادار به او و سپس دیگر رقیبان، در سال 1603 ژاپن را به طور کامل تحت فرمان خود درآورد و دوران ادو (Edo Pride) را در تاریخ ژاپن آغاز کند.
با اینحال قلعه اوساکا چند سالی دوام آورد و سرانجام، در سال 1615 پس از یک محاصره طولانی توسط نیروهای توکوگاوا فتح شد.
اما تاریخ پرفراز و نشیب قلعه اوساکا ژاپن به همینجا ختم نشد. در سال 1868 که امپراتور میجی (Meiji) قصد فتح دوباره ژاپن و بازگرداندن قدرت امپراتوری را داشت، قلعه اوساکا فتح و تخریب شد و آن را به یک پادگان نظامی تبدیل کردند.

[irp posts=”5498″ name=”کوه فوجی، نماد مقدس ژاپن”]

در سال 1931 میلادی قلعه اوساکا مجددا بازسازی شد اما این بار به عنوان یک زرادخانه مورد استفاده قرار گرفت، تصمیمی که سرنوشت شومی را برای این اثر تاریخی شگفت انگیز رقم زد. در دوران جنگ جهانی دوم، این قلعه که کاربری نظامی داشت به یکی از مهمترین اهداف نیروهای آمریکایی بدل شد و بر اثر بمباران‌های پیاپی، به طور کامل تخریب شد.
سرانجام در سال 1997 میلادی قلعه اوساکا با رعایت ظاهر و معماری اولیه خود بازسازی شد و فضای درونی آن امروزه به یک موزه تبدیل شده است.

 

[sc name=”highlight” text=”در دوران جنگ جهانی دوم، این قلعه که کاربری نظامی داشت به یکی از مهمترین اهداف نیروهای آمریکایی بدل شد و بر اثر بمباران‌های پیاپی، به طور کامل تخریب شد.” ]

 

جواهری در دل شهری مدرن
جواهری در دل شهری مدرن

جواهری در دل شهری مدرن

اما قلعه اوساکا علاوه بر اینکه یک اثر تاریخی زیبا از دوران گذشته ژاپن است، توسط 106 هکتار باغ و فضای سبز زیبا محاصره شده و به مکانی دلنشین برای گذران اوقات فراغت تبدیل شده است. شما می‌توانید همراه با دیگر گردشگران و شهروندان ژاپنی، دور خندق این قلعه بدوید یا از امکانات ورزشی قرار گرفته در گوشه شمال شرقی پارک استفاده کنید.
همچنین می‌توانید با قدم زدن در میان درختان گیلاس، زردآلو و آلوی موجود در باغ قلعه تاریخی اوساکا، از طبیعت زیبای آن لذت ببرید.
در نهایت می‌توانید علاوه بر تماشای بیش از 10 هزار اثر تاریخی شگفت انگیز که شما را با تاریخ ژاپن و شهر اوساکا آشنا می‌سازد، خود را به بالای قلعه اوساکا نیز برسانید و منظره‌ای زیبا از شهر و باغ دل انگیز قلعه را تماشا کنید.

[irp posts=”5526″ name=”معبد سنسوجی، قدیمی‌ترین معبد توکیو”]

[irp posts=”5521″ name=”قصر سلطنتی کیوتو، نماد امپراتوری ژاپن”]

بازدید از قلعه اوساکا
بازدید از قلعه اوساکا

بازدید از قلعه اوساکا

بهترین مسیر برای بازدید از قلعه اوساکا، از طریق دروازه اوتمون (Otemon Gate) در گوشه جنوب غربی پارک است. ایستگاه تانیاماچی یونچومه (Tanimachi Yonchome Station) نزدیکترین ایستگاه به این دروازه است که در خط Tanimachi and Chuo مترو اوساکا قرار دارد.
نزدیکترین ایستگاه JR به قلعه اوساکا، ایستگاه اوساکاجوکوئن (Osakajokoen Station) در خط JR Loop Line است که برای رسیدن به آن، باید مسیری ده دقیقه‌ای از ایستگاه JR Osaka Station را طی کنید.
قلعه اوساکا همه روزه از ساعت 9 الی 17 پذیرای بازدید کنندگان است و جز روزهای 28 دسامبر تا 1 ژانویه، باقی روزهای سال با پرداخت 600 ین (Yen) از این قلعه زیبا و دیدنی بازدید کنید.

اشتراک گذاری این پست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.