مدارک شغلی برای ویزا چیست؟

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


برچسب ها


آخرین تور ها


مدارک شغلی برای ویزا چیست؟

مدارک شغلی برای ویزا چیست؟

شما برای اخذ ویزای توریستی کشورهای مختلف، باید مدارک متعددی را به سفارت ارائه کنید که در این میان مدارک شغلی برای ویزا از اهمیت بالایی برخوردار است. مدارک شغلی برای ویزا یکی از مهمترین مدارکی است که سفارت‌ها از متقاضیان می‌خواهند و به همین ترتیب، تاثیر بسزایی در نتیجه درخواست ویزای شما خواهد داشت.

با ما همراه باشید تا با مدارک شغلی برای ویزای شینگن و دیگر ویزاهای پرطرفدار آشنا شویم. در این مقاله از وبلاگ ققنوس انواع مدارک شغلی برای شغل‌های مختلف و شرایط کلی آنها را خدمت شما توضیح خواهیم داد.

[irp posts=”3977″ name=”گواهی تمکن مالی برای ویزا چیست؟”]

[irp posts=”3702″ name=”ویزای تحصیلی کانادا”]

 

چرا مدارک شغلی برای ویزا الزامی است؟

می‌دانید که برای اخذ ویزای شینگن یا هر ویزای دیگری، سفارت از شما مدارکی را می‌خواهد تا صلاحیت شما برای داشتن ویزا را بررسی کنید. در واقع نتیجه درخواست ویزای شما کاملاً به این مدارک بستگی دارد. اگرچه هر کشوری برای صدور ویزا مدارک مختلفی را از متقاضیان درخواست می‌کند، اما تعدادی از این مدارک تقریباً در میان تمامی کشورها مشترک هستند؛ مدارک شغلی برای ویزا نیز یکی از همین موارد است.

مدارک شغلی برای ویزا اهمیت زیادی در موفقیت درخواست ویزای شما دارد زیرا هیچ چیز مانند داشتن یک شغل مناسب و معتبر نمی‌تواند صلاحیت شما برای اخذ ویزای کانادا و یا دیگر کشورها را تایید کنید. داشتن مدارک شغلی معتبر به سفارت ثابت می‌کند که هدف شما از اخذ ویزای آن کشور، سفر است و پس از آن به کشور خود بازخواهید گشت.

 

[sc name=”highlight” text=”مدارک شغلی معتبر به سفارت ثابت می‌کند که هدف شما از اخذ ویزای آن کشور، سفر است و پس از آن به کشور خود بازخواهید گشت.” ]

 

مدارک شغلی برای ویزا در مشاغل مختلف

از آنجاییکه متقاضیان هر یک از متقاضیان ویزا شرایط کاری متفاوتی دارند و احراز هویت هر کدام از این مشاغل متفاوت است، در ادامه مدارک شغلی برای ویزا در مشاغل مختلف را خدمت شما ارائه می‌کنیم.

کارمندان: تمامی کارمندان باید گواهی اشتغال به کار خود را بر روی سربرگ رسمی شرکت یا سازمانی که در آن فعال هستند ارائه کنند. این گواهی حتما باید مهر و امضای مدیرعامل را داشته باشد و در آن مدت اشتغال، سمت شغلی، میزان حقوق دریافتی و تاییدیه مرخصی ذکر شود. از تاریخ صدور این نامه تا تحویل آن به سفارت یا VFS، نباید بیش از یک ماه بگذرد.

در صورتیکه که بازنشسته هستید، می‌توانید حکم بازنشستگی خود را به عنوان مدارک شغلی برای ویزا ارائه کنید.

همچنین باید سه فیش حقوقی آخر به همراه سابقه بیمه‌ای خود را نیز ارائه کنید.

پزشکان: پزشکانی که قصد اخذ ویزای شینگن یا دیگر ویزاها را دارند، باید کارت و شماره نظام پزشکی خود به همراه پروانه فعالیت مطب معتبر را به عنوان مدرک شغلی برای ویزا ارائه کنند.

وکلا: همچنین اگر وکیل هستید و قصد دارید با دریافت ویزای گردشگری به یک سفر خارجی بروید، می‌توانید شماره کانون وکلا و پروانه فعالیت خود را به عنوان مدرک شغلی ارائه کنید.

مهندسان: مهندسان نیز باید شماره و پروانه نظام مهندسی را ارائه کنند.

کارفرمایان: مدارک شغلی برای ویزا افرادی که کارفرما هستند شامل مواردی مانند پروانه ثبت شرکت، آخرین آگهی تغییرات، آگهی تاسیس به روز شده، گواهی پرداخت مالیاتی و لیست بیمه کارکنان خواهد بود.

مشاغل آزاد: اگر شغل آزاد دارید، جواز کسب و گواهی پرداخت مالیاتی در حکم مدارک شغلی برای ویزا است و باید آنها را ارائه کنید.

بازرگانان: تاجران و بازرگانان می‌تواند از کارت بازرگانی و گواهی معتبر اتاق بازرگانی به عنوان مدرک شغلی برای ویزا استفاده کنند.

دانش آموزان و دانشجویان: اگر دانش آموز یا دانشجو هستید و قصد دارید برای اخذ ویزای توریستی اقدام کنید، گواهی اشتغال به تحصیل با ذکر رشته و مقطع تحصیلی و تایید مدت و تاریخ مرخصی در حکم مدارک شغلی برای ویزا عمل می‌کند.

بانوان خانه‌دار: بانوان خانه‌داری که قصد دارند ویزای توریستی دریافت کنند، می‌توانند مدارک شغلی همسرشان را ارائه دهند. همچنین لازم به ذکر است که ارائه سند ازدواج و دیگر مدارک هویتی همسر نیز الزامی است.

باید در نظر داشته باشید که مدارک شغلی برای ویزا یکی از مهمترین مدارک و معیارهایی است که می‌تواند سرنوشت پرونده درخواست ویزای شما را تعیین کند. به همین دلیل باید تمامی موارد را به طور واقعی ارائه کنید و از هرگونه دستکاری و جعل مدارک یا ارائه اطلاعات غلط بپرهیزید. این کار بدون شک می‌تواند علاوه بر ریجکت شدن پرونده ویزا، عواقب ناگواری مانند قرارگرفتن در لیست سیاه سفارت را در پیش داشته باشد.

اشتراک گذاری این پست

2 نظر

  • ممنون از نظر ارزشمندتون
    در این مقاله، مدارک شغلی مورد نیاز برای اخذ ویزا به صورت کلی ذکر شده و کشور خاصی مد نظر نبوده
    در متن هم اشاره شده که “اگرچه هر کشوری برای صدور ویزا مدارک مختلفی را از متقاضیان درخواست می‌کند، اما تعدادی از این مدارک تقریباً در میان تمامی کشورها مشترک هستند”

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.